Zararlı karbonhidratların oluşturacağı sorunlar

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve Dynamo tarafından 31 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    1) Glukoz kalp damarlarını tıkar, proteinlerle birleşerek ileri düzeyde gluke olmuş nihai ürünler oluşturur ve sistematik enflamasyonlara yol açar. (Kalp hastalıklarının iki ana sebebinden biri kolesterol değil enflamasyondur) Glukozun bir kısmı da trigliseridleri artırarak kalp hastalığı riskini artırır. (enflamasyon = iltihaplanma)

2) Daha fazla şeker yağ olarak depolandığı için kas hücreleri de direnç geliştirdiği için daha az glukojen alırlar. Kanda insülin olduğu sürece yağ yakan lipaz enzimi de görevini yapamadığı için, depolanan yağlarınız da kolayca kullanılamaz.

3) Sürekli kanda yüksek miktarda insülin bulunmasının bir yan sonucu da kalp damarlarında plak oluşması ve kanser hücrelerinin çoğalmasıdır (bu yüzden diyabetiklerde kalp hastalıkları çok görülür).

4) İnsülin direnci ile kas hücrelerine sadece şeker değil, proteinlerdeki amino asitler de giremez olur. Dolayısıyla kaslarınızı koruyamazsınız, erimeye başlarlar. Ortalık iyice karışsın diye, vücudunuzun diğer bölgeleri yeterli şeker deposu olmadığını düşünürler ve açlık mesajları gönderirler. İlk aşamada, o çok değerli kas dokusu yıkıma uğrar ve şekere dönüşür. Bir yandan yağ hücreleri şişerken, bir yandan da kaslar iyice erir!

5) Enerji seviyeniz düşer. Hani bazen yemek yedikten sonra bir ağırlık bir uyku çöker ya, işte öyle. Bırakın spor yapmayı, hareket etmek bile istemezsiniz. Enerji seviyesi düşünce çok daha kısa sürede acıkırsınız. Genellikle de canınız karbonhidrat ister yine, yani zehir.

6) Karaciğeriniz de insüline direnç geliştirdiğinde, tiroid hormonu T4′ü T3e çeviremez olur, böylece tiroid problemleri ortaya çıkar ve metabolizmanız iyice yavaşlar.

7) Sinirleriniz de hasar görebilir ve garip yerleriniz ağrıyabilir, çünkü fazla şekerin yarattığı hasar sinir dokularını harap eder. Retina hastalıkları ve görüşünüzün bozulması ortaya çıkabilir.

Nihayetinde pankreas öyle yorgun düşer ki, artık insülin üretemez olur ve hayatta kalabilmek için kendinize insülin enjekte etmek zorunda olursunuz; hem de direnç geliştirdiğiniz için yüksek miktarlarda. Tip 2 diyabetiniz Tip 1′e dönüşür.

Tebrikler!!!

http://www.***********/2011/12/insulin-direncinin-nedenleri-ve-etkileri-hakkinda.html

Son düzenleme: 31 Mart 2012
    Gecce, heldic, H4k4nn ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  2. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Karbonhidratin bide zararsizimi varmis :) bana gore hepsi zararda neyse saldirmasin millet simdi :)

3. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bilimsel açıklama varsa koy :) Katılmıyorum sana proteinler karbonhidratlar aracılığıyla taşınıyor. En basit örneği yeşillikler... Zararlı değildir.

Bluediver, oktayd ve ZeusS_ bunu beğendi.
  4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Heldic de fruktozun zararlarını bayağı ayrıntılı bilimsel verileriyle anlatmıştı...

Güzel yazı Dynamo ;)

5. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Bilimsel aciklamaya filan hic ihriyacim olmadi onceden pilicciye gittigimde bulgur pilavi ve yarim pilic yiyordum uykum geliyodu simdi bi tum yiyorum beni tutan yok yagin verdigi guzel sinirsiz enerji :)

6. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Lakin ki öylede değildir "fiestaconddom" :)

İşkembeden konuşmak gibi bir lüksümüz ne yazık ki yok, çünkü insanlar bizim dediklerimizi dinliyor örnek alıyor kendi diyetleri yapıyorlar...

Sen bu forumda Anti ketocuların bizi taşladığı zamanları bilmiyorsun, o yüzden bu kadar rahat olman normal :D
    10 başlıkda defalarca aynı şeyi tartışıyorduk, bilimsel yazılar havada uçuşuyordu...

Dynamo bilir o zamanları o tip tartışmaları, öyle en ufak bir yerde "bana göre böyledir" şeklinde bir şey yazacaksın öyle mi...
    Aklını alıyorlardı adamın :D

eludem, Efrahim, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Haha :D Her ne kadar heldic süper cevaplar yapıştırsa da halen inanmayanlarda vardı, foruma uğramıyor o çoktandır. Boş konuşan birisiydi zaten çok konuşan birisi..

ZeusS_ bunu beğendi.
  8. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Yok ya butin konusmalari biliyorum zaten hasan abinin(heldic) in kaynaklarina guvenerek yaziyorum bunlari her defasinda ayni kaynaklari her konuya koymaya gerek yok bence isteyen istedigine inanir

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    yazı oldukca yararlı :)

ama kaynak verıldı dendı kı ben de forumdakı en ateslı antı ketocuyum :) kaynak verılmedı sadece 1-2 profun yazıları verıldı kaynak budur dendı :) omru 40 sene olan kavımler ornek verıldı bakın bunla ryag yer ama sacları var dendı :) omru 35 sene olan kavımler verıldı bakın bunalrda kalp hastalıgı yok dendı :) kaynak verılmedı sadece kaynak budur dendı :)

benım verdıklerım kaynaktı ama hakaret var dendı sılındı :) su an yoksa bundandır kı heldıc bence yararlı degıl zararlı bır uyeydı . sacma bır fıkrın etrafına topladı yuzlerce kısıyı :) sonlarda az yumusadı ama hala kurtulmadı saplantısından :)

YandımAli bunu beğendi.
  10. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bu biraz ağır olmuş Danny :)

1- Adam cezalı, benim yanıt hakkım yokken hakkımda böyle konuşulsa bu benim canımı sıkardı, çok açık konuşayım.

2- Bilimsellik konusunda da yanılıyorsun, özellikle heldicin verdiği makalelerin bir çoğu kontrollü deneylerden yazılardı, tamamı yabancı araştırmalardı, evet gerek Canan hoca gerekse Ahmet hocadan da çok yazı koyardı ama çok fazla yabancı kaynağı var elinde, bir çoğunu kopyalayıp almışımdır, hatta kendinde kaynak istemişliğim ve almışlığım vardır!

Sizin koyduğunuz yazılara gelince, özellikle bazı üyeler zaten tamamen kendi cümleleri ile konuşuyordu bilimsellik yoktu onu bir geçsinlerde, koymuş olduklarınızda ise evet bilimsel olanlarda vardı ama ilim ve irfan tarzı yazılarda vardı!

Bence bilimsel olma konusunun hafızanda bu şekilde oldu diye kalmasının sebebi sizin yazılarını bizim, bizimkinleri ise sizin doğru dürüst okumamanızdan kaynaklanıyor olabilir!
    Çünkü itiraf edeyim bir çok yazınızı göz gezdirerek okuyordum...
    Bu da bir şeydir en azından okumaya çalışıyordum ;)

3- Heldicin forumdaki konumu ile ilgili ise baştan sona haklısın!
    Bende size hak veririm o konuda, hiç sıkılmadan da yazıyorum işte!
    Ve bunları Heldicin yüzüne de söyledim zaten, onunla ilk tanışmamız bu şekilde olmuştur; "sen çok radikalsin, çok katısın, bizim eleştirimiz yazdıklarından çok sana" vb. şeklinde bir mesaj ile yağdırmıştım...
    O da "sana da merhaba" tarzı bir cevap yazmıştı, ilk tanışmamız böyle olmuştur...
    Daha sonra ki dönemlerde de bir çok kendini bu kadar katı olmaması için uyardım...

Kısacası yanlışları var mıydı, evet çok vardı ama adam aşırı araştırmacı ve elinde aşırı bilimsel döküman var beyler, yapmayın hiç boş bir adam değil, bunu en azından hepimizin şapkasını önüne koyup kabul etmesi gerekir...

Efrahim ve hasanateş bunu beğendi.
  11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    @ZeusS_ kusura bakma ama veganlara hakaret eden helekı forumda brı cok kısının tanıdıgı hayatı konsunda tek yalan atmamıs benım gıbı bır vegana sen zekı degılsın tahıl yuzunden gerı zekalısın dıyen ustune cınsle gucumun aslında olmadıgını cunku et yemedgımı soleyen ustune en sacma sekılde benım gucsuz kuvvetsız oldugumu soleyen ve bunun ıcın bır cok kaynak veren bırıydı benım saygı duymamın ımkanı yok kı kendısıne de soledım zaten oda bana hakeret edıp durdu

ben verılen tum kaynakları okudum o konuda bır sıkıntı yok okudugum bolum dolayısyla zaten cogu verılen kaynagı bılıyorum . ketojenık beslenmeyı bu frumda en ıyı bılen ve uygulama konusuna gelınce en ıyı anlatacak kısıde ebnım emın olun . anabolık kısmı olsun yada nasıl bır antrenman sıstemı ızlenır yada nasıl kur yapılır her detayına kadar bılıyorum . a bunu paylasırmıyım heldic burda oldugu muddetce asla

ketojenık beslenmı ıle ılgılı ruscadan 23 cevırı var 300 sayfaya yakın makale cevırdım yayınlıcakmıyım heldic varsa hayır

antrenman sıstemı hakkında 11 makale cevırdım agzınıza tek gr k.h surmeden salondakı en guclu adam olmanızı ve bunun yollarını anlatan 3 makale de buna dahıl ama yıne yayınlamıcam forumda

yıne bır cok konuda oldugu gıbı yoksa ketojenık beslenmeyle alaklı degıl bu uyelerle alakalı bır durum

ketojenık beslenme ıle ılgılı bır cok mesaj alıyorum ve tavsıyede verıyorum zaten beslneme duzenlerı olusturuyorum bır cok kısıye dusmanı degılım ole sanıldıgı gıbı

ama bu radıkallık degıl ehr zman dedıgım gıbı zaten verdıgınız yabancı kaynaklara sozum yok okudum hepsını ama turk kaynakları ılk verıldıgınd eokudum sonra okumadım bıle 2 prof var ve sureklı aynı konusma ve bunalrdan abska kaynak yok vermeyın barı gercekten cok gulunc

bak sne ne guzle baslık actın anlattın karatay beslenmesını ben destek olmadım mı bazı noktalrda oldum nedne cunku sne bana sen vegansın olesın bolesın demedın

o yuzden bence konuyu uzatmayalım . heldic ketojenık konusunda yazdıgı muddetce ve o konudan baska bır konuda yazmadıgı muddetce benım ıcın reklam yapan bırıdır baska bır acıklaması yok

Efrahim ve ZeusS_ bunu beğendi.
  12. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    O dedikleri için çıkıp özür diledi ama abi, tamamen şahsına hitaben bir özür dilemiş olsaydı daha güzel olurdu, hem sende yeterli bulurdun belki...

O dediğine imzamı atarım işte, çünkü bende aynını daha önce bir başlıkda yazdım, bu beslenmeyi draft anlatmış olsa bu kadar yaygara kopmazdı dedim...

Neyse sen rahat ol, temmuzdan sonra çok güzel planlarım var, anladın sen ;) ;) ;)

Danny Boy bunu beğendi.
  13. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Konu bayağı dağılmış heldic yasaklı sanırım şu an. Cevap veremeyecek durumda. Bu işi tatlıya bağlayalım konu kapansın.

@Danny Boy

Forumda ki saygı değer üyelerdensin. Ve herkes bu sporla ilgili her türlü olayı sanırım okuduğun bõlüm itibariyle biliyorsun.

Forumda çok saçma konular açılmaya başladı. Artık tartışma yapacağımız bir konu bile yok.
    Senin gibi üyelerden güzel konular(makaleler gibi :) ) açmasını bekliyorum. Hem faydalanalım hem de güzel tartışmalarla birbirimize bilmediklerimizi gösterelim. Ki senin bilmedigin coğu şeyi ben de bilmiyorumdur. :)

Efrahim, Danny Boy ve Kara Kalem bunu beğendi.
  14. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    "kabuk değiştirmeyen yılan ölür.aynı şekilde düşüncelerin değiştirmesine engel olunan kafalarda öyle.." gibi bir imza kullanıp her şeyi düşük karbonhidrat alımına bağlayan ve düşüncesini hiç değiştirmeyen sabit fikirli biriydi kendisi.

en son alkol muhabbetini bile karbonhidrata bağladı.birada fazla karbonhidrat var rakı için dedi yuh yani.

Danny Boy ve ZeusS_ bunu beğendi.
  15. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaslar cevap veremeyecek kısının arkasından konusmayalım. Yasaklı olmasa cevap verırdı. Tartısırdık. Ama bu tartısma olmuyor. Heldıcı savundugumdan degıl. Her uye ıcın gecerlı.

16. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Neyse beyler konu dağılmasın glukoz yada fruktoz hakkında söyleyecekleriniz varsa eğer ;)

Dynamo bunu beğendi.
  17. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Zaten Herşeyin Fazlası Zarar Değilmidir :)

18. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Sen bu laftan bunu anliyosan aklindan suphe ederim helal

19. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Merak etme çoğu kişi kendine zarar verecek kadar yeşillik yemeyi sevmez.

Efrahim bunu beğendi.
  20. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    aynı şeyi karbonhidratlar içinde söyleyebiliriz o zaman :) karatay diyetinin en zayıf noktasıda bence bu "sınırsız" teriminin çok fazla zikredilmesi , kime göre neye göre sınırsız ?

birde heldicin sürekli bahsettigi who tarafından fructosun en tehlikeli şeker ilan edilmesi olayı var , who'nun sitesinde aradım bulamadım , benim bulabildigim fructose corn syrup'un çok tehlikeli oldugu yönünde bilimsel makalelerdi , ketocu arkadaşların elinde varsa fructosun en tehlikeli şeker türü olduguna dair who linki atarlarsa sevinirim

Efrahim ve Dynamo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş