Zararı Varmı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SlipKnoT16 tarafından 1 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Sevgili Arkadaşlar ve abilerim , Önceklikle kalbiniz kadar temiz bu mesaj yazma alanını bana ayırdıgınız için teşekkür ederim :):)

Sorum: Her Antremandan sonra biceps çalışmak iyi mi olur kötü mü ?
    vücudumda hoşuma gitmeyen tek yer bicepslerim hiç gelişmiyorlar sanki, 34 ile başladım 4. ayımdayım 35.5(sıcak) olmuş bunu geliştirmenin yolu yokmu ?
    Normal antremanlarımı bitirdikten sonra son olarak biceps eklesem her antremanın sonuna birşey olur mu ? Bu arada önce hangi kas grupları çalıştırılır ? ben küçük diye biliyorum hocam büyük diyo .. ve hangi kas diğerinden büyük biri sıralama yapabilir mi ? :D teşekkürler..

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Biceps küçük kas gruplarındandır. Zaten diğer bölgeleri çalışırken bicepslerde dolaylı olarak çalışırlar. Extradan her idmandan sonra da biceps çalışman bölgede aşırı yüklenmeye ve kas yıkımına neden olur. idmana ilk olarak büyük gruplardan başlanması uygundur. Biceps , triceps küçük kas grubundandır. Kanat , göğüs, bacak büyük kas gruplarıdır. Biceps ve triceps genelde bu gruplardan sonra çalıştırılır.

SlipKnoT16 bunu beğendi.
  3. _emre_

_emre_ Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    forumu az çok takip ediyorsan, kaslardaki gelişmenin dinlenme sürecinde olduğunu bilirsin zaten. bir kası çok fazla yormak (çalıştırmak) o kasın gelişmesinden ziyade yıkımına sebep olur. az tekrarla daha ağır setlere gir bence. eğer başladığından beri aynı programı uyguluyorsan programını da değiştirebilirsin. sonuçta belli bi yerden sonra kaslar uyguladığın programa neredeyse bağışıklık gösteriyor. umarım yardımcı olabilmişimdir.

SlipKnoT16 bunu beğendi.
  4. trapcode

trapcode Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Her Antremandan sonra biceps çalışmak kötü değil çok kötü olur. Neden, çünkü zaten biceps ve tricepsler üst vücut antrenmanlarının hepsinde fazlasıyla zorlanıyor. Bu antrenmanların üstüne hergün biceps antrenmanı eklediğin zaman %99 overtraining olursun gelişim kaydedemezsin.

Antrenman sırasına gelecek olursak tabi ki önce büyük kaslar. İşin püf noktası ise biceps ve tricepsleri hangi antrenmanlardan sonra hangi sırayla girmen gerektiği. Örneğin omuz ya da göğüs çalıştığın bir antrenmandan sonra triceps girmek hiç mantıklı olmaz, çünkü zaten tricepslerin ziyadesiyle zorlanacak. O antrenmanlardan sonra biceps tercih etmelisin.

SlipKnoT16 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş