Zararı varmı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bevkon tarafından 22 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Bevkon

Bevkon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Biz Adapazarlıyız...
    Arkadaşlar sigaranın bu spora ne gibi etkileri var. Bazıları eğer sigara içiyorsan boşuna hiç bu sporu yapma bazıları isede sigaranın vucuda birçok zararı var ama vucut geliştirmesini kesinlikle engellemez diyor. Birde sizden bir yotum alıyım dedim. ?

2. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    kim diyomus ya içiyorsan bu sporu yapma diye güldürmesinler beni :D çevremde onlarca örnek gördüm ve içenle içmeyen arasında bi vücut farkı göremedim bevkon. definasyonda zorluk çekebilir belki koşu vs. sırasında ama beslenmesini düzgün yapan bi sigara bağımlısı isterse 30 yıldır içiyo olsun bu mereti nefes sorunu çekmez hadi kolay gelsin inanma sen öyle diyenlere insanlar acaba ne için böyle konusuyorlar ben anlamıyorum sorunları sigara mı yoksa içmedikleri için kendilerini üstün mü görüyolar acaba?

3. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    İçenle içmeyen arasındaki vücut farkı açık kaburgalarda görünür. Kimi içer erken ölür gider, kimi içer kanser olur sürünür, kimi içer kol bacak yavaş yavaş kesile keslie yaşarken ölür. İçinden bir tane güzel senaryo olmayan bir film satın almak ne kadar mantıklı? Bu sigaraya para veriyorsunuz, sağlığınızı kaybediyorsunuz, sosyal kalitenizi düşürüyorsunuz... ? bana bir tane mantıklı sebep gösterebilecek insan yok. İlerde inanıyorum ki sigara kullanımı düşücek nedeni insanların bilinçlenmesi. Gelelim bu spora zararı yok lafına, spor ve sigaya kesinlikle aynı tarafta olamaz hiç bir spor dalında. Bunu konuşup tartışmaya bile gerek yok.
    En basitinden kendi tecrübe mi yazıyım. Ben koşu yapmaya başladığımda bırak koşmayı resmen biraz koştuktan sonra yürüyemez bir hal almıştım ve inanılmaz balgam çıkarıyordum broşlarım 2 aya zor açıldı. Bodybuilding sadece kas yapmak değil, estetikde görünmektir. Ayrıca bu sigara kangren yapıp parmak, kol, bacak kestriyorsa damar ve kalbe zarar veriyor demek. Bu sporda damar ve kalp ne kadar önemli olduğunu hatta normal yaşamda sağlık için ne kadar önemli olduğunuz yazmıyorum bile. Sigara sağlığa zararlıdır yazısı koca koca yazıyor paketin üzerinde hala Türk insanı durmadan püfür püfür içiyor... Çok üzücü çoook...duh

Salash bunu beğendi.
  4. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Yüz yüze tanıdığım pek çok ünlü türk vücud geliştirmeci kullanıyor.Ama bu zararlı olmadığını göstermez veyahut herhangi bir dezavantaj kattığını ..

5. psia

psia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zararı vardır gerçek sporcu zaten sigara kullanmaz

6. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Malesef sigara ve benzeri tütün kullanımı gh'ı tetikliyor arkadaşlar sadece bu sebeple özellikle diyet dönemlerinde istemeye istemeye sigara içen vücutçular var gerçekten çok kötü bir durum ama bodybuilding yapanlar dünyanın her yerinde 2 tiptir 1.si VG yi spor olarak yapar ve sonunda sağlıklı ve uzun bir yaşam düşünür vücudunun olabildiğince estetik olmasıda yanına kar kalır 2. tip ise VG'yi bir din gibi kendisinide bir rahip gibi görür hayatta ki güzellikler ikinci plandadır kas gelişimine giden her yol mübahtır yarışmak şampiyon olmak kutsanmak gibi bir şeydir.Aklınıza gelmeyecek yöntemler ve ilaçlar kullanırlar sigara değil esrar içerler eğer bir gram gh tetiklenecekse malesef acı ama gerçek kim tersini söylüyorsa yalan söyler ben 2.sinin arasındayım diyenler olabilir ama bu onlar 3. bir tip yapmaz iki liman arasında yüzen vapur yapar 3.liman yapmaz bende o vapurda görüyorum kendimi bazen şampiyon olsam bana yeter diyorum bazende şampiyon olduktan sonrada hayat devam edecek bu kalp bu karaciğer bu böbrek yine bana lazım olacak diyorum ama nice şampiyonlarda var erken yaşta hayatını kaybeden mike matarazzo , münzer , mike mentzer vs...

Neticede bu bir spor aynı zamanda bir yaşam tarzı , farklı olmanın ve farklı görünmenin bir yolu disipli yaşamanın aracı ama hiçbir zaman hayatımızı sonlandıran bir sebep olmamalı.

ick17 bunu beğendi.
  7. ick17

ick17 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bence pek etkisi olmaz bizim salonda neredeyse içmeyeni almıyorlar xD belki hareket esnasında nefes nefese kalabilirsin yada o gibi şeyler ama sanmıyorum kas gelişmemesine yol açsın

Sayfayı Paylaş