Zaman içinde ağırlık arttırmak için ne yapmalı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve karahanrojen tarafından 20 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. karahanrojen

karahanrojen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 4 aydır body building yapıyorum. Kesinlikle ağırlık takıntım falan yoktur. ( ancak herkes daha ağır basabilmek ister )

Ancak aklıma takılan bazı şeyleri sizlere sormak istiyorum.

Mesela benimle aynı anda spora başlayan arkadaşların bazıları şu anda bench presste 90 kg basıyor. Ben maksimum 60 kilogram basıyorum. Buna karşın ben leg presste 350 kg basarken yine benimle aynı anda spora başlayan arkadaşlar 150 - 200 kg basıyor.

Ya da 6. ayın sonunda bench presste 100 ile 150 kg arası basan kişileri biliyorum.

Ben maksimum 65 kg basabiliyorum, o da yardımlı. Çok yoğun bir spor geçmişim var. Daha iyi yorum yapabilmeniz adına kendimle ilgili ufak bilgiler vereyim ;

- 83.5 Kiloyum

- 1.86 boyundayım

- Kendimi bildim bileli spor yaparım ( futbol, kick box, hapkido ), ara ara body buildingte yaptım. ( yılda 3 ay gibi )

- Supplementlerimi kullaıyorum, beslenmemi iyi yapıyorum.

- Tricepslerim çok zayıf, zaten bench presste ön kolum ya da göğsümden ziyade tricepslerim ağırdığı için basamıyorum sanki.

Ağırlıkları arttırabilmek için ne yapmalı ?

Teşekkürler, iyi sporlar..

2. nakooo

nakooo Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    bench yaparken her set kiloları arttır ilk sette 10 tekrar yapıyosan biraz daha ağırlık koy vesonraki set 8 tekrar yap. ama sakın 1,2,3..8 diye sayıp ağırlığı yerine bırakma. yapabildiğin kadar yap, artık kaldıramadığın zaman yani ağırlığın altında ezilcek gibi olduğun zaman arkadaşınla beraber ağırlığı yerine koy. diğer set yine ağırlık arttır. son setin 5 6 tekrar olsun. ve sakın tek başına çalışma

sakın unutma, kas çok yavaş gelişir...

Son düzenleme: 20 Mart 2012
  3. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Partnerli calışmak sart bu konuda...ters piramitte yapabılırsın antrenman sistemını, yanı ılk sette girebildigin kadar agır girer az tekrar yaparsın yardmlı tabıkı, sınırlarını zorlarsın yani taze güçle..supp. kullandıgını belırmıssın eger yoksa creatınıde eklemenı önerırım supplementlerıne psikolojıkmıdır bılmem ama barız bi agırlık artısı oldugu kesin...

4. nakooo

nakooo Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    ters pramit iyi değil bence. hafif ağırlıklarla yorulan kasa daha ağırlık vermek onu daha fazla geliştirmezmi?

5. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan

Elbette dogru söyledıgın fakat bi süre piramit calıstıktan sonra ters piramit yapılabılır süreklı aynı sistemde calısmak dogru degıl...

Bide şöyle düşün agır kilolarla girdigin ilk setten sonra kademeli olarak agırlıgı düsürüp tekrar sayısını arttırarak kanın kasa daha fazla pompalanmasını saglayabılırsın...

Sayfayı Paylaş