1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Zaen83 resimlerim

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve zaen83 tarafından 20 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Herkese merhaba.

1.5 senedir düzenli olarak vücut geliştirme yapıyorum. Ancak Temmuz ayında hastalandım ve Verem oldum (5 aydır ilaç tedavim devam ediyor, son 1 ayım kaldı), bu nedenle temmuz ağustos aylarında hiç spor yapamadım ve 8 kilo verdim (çoğunluk kas :mad: ). Eylül ayında kendime geldim ve tekrar spor salonuna ilaç kullandığım halde düzenli olarak gitmeye başladım.

Benim size bir sorum olacak. Şuan belli bir seviyede ilerledim ama hala çok eksiğim var. Resimlerde (özellikle son resimde) de göründüğü üzere vücudum baya yağlı. Ne yapmamı önerirsiniz? Yağ yakmaya mı konsantre olayım yoksa kas yapmaya devam mı edeyim? Ağırlık kaldırmaya 1 hafta ara verip hergün az karbonhidrat ama yeterli protein tüketerek cardio yapsam mı? Yağ yakıcam derken elimdeki üç gram kastan da olmak istemiyorum. hyper_

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      165,9 KB
      Görüntüleme:
      616
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      154,5 KB
      Görüntüleme:
      568
    • 3.jpg
      3.jpg
      Dosya Boyutu:
      129,5 KB
      Görüntüleme:
      552
    • gvd.jpg
      gvd.jpg
      Dosya Boyutu:
      72,7 KB
      Görüntüleme:
      673
  2. burak1989

burak1989 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bence guzel bır beslenme programı yaparak ilk işe başla.daha sonra ıdman duzenı hazırla kendıne tabı bunu yaparken cardıo calısmasına agırlık ver.cunku senınde farkında oldugun gıbı kayıp zamanda yaglanma olmus.ama bunu sorun yapma basarabılırsın yeterkı en onemlı olan beslenmeye dıkkat et....gecmıs olsun buarada basarılar.

3. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Teşekkürler Burak cevabın için. Benim merak ettiğim eğer 2 hafta boyunca az karbonhidrat ve günde 100gp protein alarak cardio ve ağırlık kaldırsam yanlış mı yapmış olurum?

4. burak1989

burak1989 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bence yanlıs olmaz..sadece proteın mıktarını oldugunca yuksek tut.cunku kardıo calısmasında kas kaybını mınımuma indirirsin bolelıkle.

5. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    kilonuzu ve boyunuzu yazmamışsınız..genel olarak şunu söyleyeyim; karbo kesinlikle alınmalı, ama bunun oranı aşagılara çekilmeli tabi ki..örnegin; günlük bir sporcu kg başına minimum 5 gr karbo almalı ve siz bunu 3,5-4 gr a çekerseniz daha hızlı yag yakarsınız..karbonhidratı kesmek yag yakımı konusunda size yardımcı olmaz, aksine zararı olur..aldıgınız karbolar sayesinde metabolizmanız hızlı olup daha fazla yag yakabiliyorsunuz.

daha, beginner seviyesinde bir vücut oldugunu söylersek, günlük kg başına 1,5-2 gr pro almanız yeterlidir..

kardiyo konusuna gelince; her gün kardiyo yapmak sizi geriye götürür ve daha başarılı olmak için, yaptıgınız kardiyonun şiddetini yükseltip, sürekli daha fazla efor sarfetmek zorunda kalırısnız ve istemeden kas katabolizması durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

kardioyu haftada 3-4 gün yapmanız idealdir..bunların da süresi abartılmamalı..30-45 dk ortalama bir degerdir..antrenman sonrası yapılan kardiyo en etkili kardiyodur ve bunun adı intervaldir..eger cok kilolu iseniz, biraz daha düşük tempoda başladıkta sonra hemen intervale gecmeniz uygun olacaktır..kilonuza göre bunu anlayabilirsniz...kardiyo cok fazla yapılırsa vücut dinlenmedigi için yag yakımı hızı dşer..çünkü vücudumuz antrenmandan sonraki günü unutmayıp, ordan kazandıgımız metabolizma hızını devam ettirip dinlenirken yag yakma moduna girecektir..bu yüzden dinlenmekte cok önemli..

hem antrenmanlarınızı hem de kardiyoyu birarada yürütmelisiniz..bir süre böyle gidecek, daha sonraları istediginiz yag yakmına ulaştıgnızda daha az kardiyo yaparsınız.

-Ms_TunC- ve yiğitcanharmancı bunu beğendi.
  6. Morphling

Morphling Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Çok geçmiş olsun

7. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    bence kas yapımın önce olmalı çünkü vücut geliştirmede standart önce kas yapmaya sonra yağ yakmaya yöneliktir. çünkü zaten kas yaparken kilo da alınır daha sonra kilo verip kas kütlesi korunmaya çalışılır.

senin şu an kas hacmin düşük olduğu için öncelikle bulk yapmanı ve en az 150 gr protein almanı öneririm 100 gr yetersiz olur senin için. yağdan uzak dur, basit şeker olmadığı sürece karb alımını kısmana gerek yok.

8. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Aytosh : cevabın için teşekkürler. Ancak ben sadece 1 2 hafta bu şekilde çalışmaktan bahsetmiştim. Belli oranda inceldikten sonra 140 150gr protein almaya devam ederim. Sonuçta yağlı olunca istediğin kadar kas olsun vücudun çok estetik olmuyor. Ama yağsız hafif kaslı bir vücut daha güzel oluyor.

D.Wolf : cevabın için teşekkürler. Boyum 1,76 kilom 77. Senin dediğin şekilde beslenme programımı düzenledim. Günde min. 120gr protein yine alıcam, ama bir süre karbonhidratı biraz azaltıyorum. Antrenman yaptıktan sonra da yarım saat hızlı tempo yürüyüş yapıcam. Benim bu hale gelmemin nedeni fast food aslında, artık tamamen kestim. :D

Geçmiş olsun mesajları için teşekkürler. Şuan turp gibiyim çok şükür. bench_O

9. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    fastfood düzgün tüketilirse kilo vermeye yardımcı bile olabilir. mcdonalds ın tepsisindeki kağıdın arkasında besin degerleri yazar. bir küçük hamburgerde 6 gr yağ, 14 gr protein var. bu çok iyi bir oran. bu oranlara dikkat ederek fastfood yemende bir sakınca görmüyorum.
    ben 20 kg verdiğim dönemde neredeyse hergün mcdonalds a gidiyordum.

10. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Aradan 5.5 ay geçti, bugün yeni resimlerimi çektim. Fikirlerinizi almak istedim.

Hala biraz yağlıyım. a32 Şuan boyum 176, kilom 73.5. Ne tavsiye edersiniz? Yağ yakmaya yönelik mi çalışayım yoksa kas yapmaya yönelik mi? :)

11. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    vucudun ılk fotolara gore baya toparlanmıs

bence bulk doneme devam et ve kılonun 2 katı proteın al gelecek yaza dogru yag yakmaya gecersın

ılk fotolarında hastalıgın vermıs oldugu bır bıtkınlık vardı ama bu fotolarda cok saglıklı gorunuyorsun

tebrıkler

12. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Yorumun için çok teşekkür ederim bana moral verdin. Umarım bir daha koyacağım resimlerde daha da iyi olurum. bench_O

13. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    optımun wehy devam arkada fotoda cıkmıs, sert ıdmanada dewam ıyı gıdıo..

14. bypala03

bypala03 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    kardiyo yapmadan da zayıflayıp yaw yakabilirsin yediklerine dikkat et ağırlık çalışarak zaten erirsin

15. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ben sadece ağırlık çalışıp günde 140gr protein alırsam nedense yağlanıyorum. :( Günlük 100gr protein alayım diet ve cardio yapayım dedim, onda da ciddi kas kaybım oldu. Kollarım daha iriydi küçüldü nedense. Bu ay çok yüzdüm ondan olabilir mi?

Sayfayı Paylaş