z bar + koridor barfiksi + bench press sehpası ve plakalar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nomoregume tarafından 17 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. nomoregume

nomoregume Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhabalar. 2.5 aydır forumda bulunan yeni başlayanlar için evde dambılla çalışma programını yapıyorum. Artık yeterli gelmemeye başlayınca elimdeki malzemeleri genişlettim. Z barım, koridor barfiksim, bench sehpası, düz barım ve yaklaşık toplam 80 kg'a yakın ağırlığım var. Ama bunları birleştirip uygun bir program yapamadım. Rastgele yapıyorum. Bana bunlarla kas gelişimi için yapabileceğim en uygun program nedir söyleyebilir misiniz?
    Birde bir günlük antrenmanım 6 ya da 7 hareketten oluşuyor. Bu yeterli mi? 2 gün çalışıp 1 gün mü dinlenmem gerek yoksa şuan ki programım iyi mi? . Ve aklımda bulunan en önemli soru haftada bir gün , örneğin göğüs çalışmak yerine hafta da 2 gün çalışmak daha iyi değil mi? Tüm bölgeler için soruyorum bunu. Tam bir günümü farklı farklı göğüs ve kol hareketlerini yapacağıma karma bir program olsa daha iyi olmaz mı? Sonuçta 24 ile 48 saat arası dinlenme süresi koyduğum zaman araya yeterli geilişimi göstermez miyim?

Şuanki programım şöyle ;
    Pazaretesi göğüs - kol
    Salı off
    Çarşamba arka kol - omuz
    Perşembe off
    Cuma Bacak Sırt
    Cumartesi off

2. Begginer

Begginer Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Cuma bacak sirt yapma ikisi de büyük kas grubu. Cuma günü bacak omuz yap çarşamba ise arka kol sırt yap mesela. Bende aynen senin ekipmanlarla çalışıyorum. Evde dambilla calisma programi iyidir. Araya z barla yapilan hareketlerde katabilirsin. Ekstra squat deadlift bench press gibi. Forumda heryere gir kurcala bulacaksın.

3. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Kaça patladı sana bunlar bende alıcamda yazlığa benim amaç olan kas kütlem azalmasın diye giricem etkili olurmu sence ?

4. Begginer

Begginer Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam etkili tabiki olur. Ağırlığı nerede kaldırdığımızın önemi yok. Ben öğrenciyim ygs lys çalışmaktan vakit yok salona gitmeye eve aldım. Totalde 200-250 liralık bir masraf olur. Ortalama 50kg ağırlığınız olur. Ha dersiniz ki ben ileri düzeyim 50kg benim neyime yetecek o zaman bi 50-100 tl duruma göre ekleyerek ekstradan 50-75kg alabilirsiniz. Toplamda 100-150kg ağırlığınız olur. Yeterlidir bence. Tabii bunlar vinyl plastik setler (ki dayaniklilik olarak fazlasiyla yeterli). Derseniz ki ben dökme demir plaka isterim o zaman fiyatları 2 ile çarpın :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    vinly yeter yazdan yaza 2 ay çalışcam zaten nerden alabiliyoruz acaba bunları varmı link falan ? yada hangi şehir ?

6. Begginer

Begginer Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Bu ağırlık seti
    http://www.hepsiburada.com/delta-46...-bar-45-cm-bar-seti-stk-864-p-SPORDELSTK865YK

Bu da ağırlık plakalari ekstra almak isterseniz. Ağırlığı seçin fiyati değişecektir.
    http://www.hepsiburada.com/delta-vinyl-kapli-dura-strong-deluxe-plaka-ciftli-p-SPORDELTA1717-05

7. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    bench sehpası ? bide bu dumbellerde sökülüyo dimi ? dumbeldekileride z bara takarız yani dimi ?

8. Begginer

Begginer Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Bench sehpasının maliyeti yüksek olur.
    170 liraya en uygunu, isterseniz alabilirsiniz. Ben özel kestirdim daha uyguna geldi.
    Buyrun link
    http://www.hepsiburada.com/delta-gr...e-agirlik-bench-mekik-sehpasi-p-SPORDELTA1199

Bu arada unutmuşum evet agirliklar birbirine uygun istediginiz gibi tak cikar yapilir

9. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Begginer bunu beğendi.
  10. nomoregume

nomoregume Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Omuz ve bacak ikiside büyük kas grubu değil mi? Bana aslında tam olarak net bir program lazım. Önce şu hareketi yap sonra bunu yap diye ayrıntılı bir şey gerekiyor. Forumda net bir şekilde bulamadım. Yarım yamalak oluyor böyle. İnternette jim stoppani 12 week shortcut to size programı buldum. Ona başlamayı düşünüyorum

Lenovo K920 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş