Zıplarken hangi kas grubu çalışır?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve obscurt tarafından 7 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. obscurt

obscurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zıplarken hangi kas grubu çalışır?Daha yükseğe zıplamak istiyorum.Bu yüzden hangi hareketleri yapmalı ve hangi kasları çalıştırmalıyım?

2. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Zıplamanın kasla alakası yoktur.İnternette programlar var air alert 3 gibi.Onları yapmalısın.Zıplama bol antrenman ve bol bol sıçramayla gelişir.

3. tolgafb

tolgafb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Nasıl kasla alakası yok ..Parmağımızı oynatmamız bile kas gücüyle gerçekleşir..Ne kadar akıllı ve güçlü kaslar o kadar güç demektir.Sen Nba'de gördün'mü vücut çalışmayan bir basketçi ? Bacak kaslarıyla ilgilidir tabiki..kuvveti bacaklarla uyguluyoruz çünkü..Zıplarken dikkat et neren kasılıyorsa o kas gurubu sayesinde zıplıyorsun demektir.

4. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Zıplama vucudtaki tüm kasların birbiriyle beraber çalışarak olmasıyla oluyo ama en önemlileri karın ve ayak kaslarıdır ... zıplamayı geliştirmek istiyorsan air alert 3 yapmalısın çok çok iyi bir program bittiginde zıpladıgında millete tepeden bakıcaksın artık :) ama şuana kadar tam bitiren görmedim tamamen sabır işi çünkü 6. 7. haftadan sonra zıplaman artmaya başlıyo ve program 15 hafta sürüyor

5. billgoldberg

billgoldberg Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    air alert i bitiren ve faydasını goren varsa bizimle paylaşabilir mi?bildigim kadarıyla program 30cm sıcrama yetengi saglıyomus bir rivayete gore...

6. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Rivayet değil gerçek ben 7.8. haftaya kadar geldim 3.05 e rahat basıyorum artık Gerçekten iyi bir program yapmalısınız tabi bastıgım için 8. haftadan sonra yapmadım bir daha sonuna kadar gitsem herhalde dirsek smacı vururum :) boyum 1.85 :)

7. obscurt

obscurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  8. billgoldberg

billgoldberg Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13

iyimiş ama bende kilo problemi var denedim programı 2 hafta yapabildim cok yorucu bi program...

paylaşım icin sagol air alert i bitirdikten sonra onu deneriz:D

9. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    İstiyosanız Vince Carter 'ın da çalışma programları var ama çok çok çok agır normal bi insanın yapabilecegini zannetmiyorum :D 50 inch programı da var 50 hafta sürüyo :D

10. billgoldberg

billgoldberg Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    cok sagol onu yapmaya omrum yetmez :D normal bi insanın yapabilecegini bende zannetmem herhalde o sebeple carter nba da oynuyo zaten:D

11. 01Eyüp

01Eyüp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar ben 6 yıldır basketbol oynuyorum suan 17 yaşındayım air alert 3 bitirmiş biri olarak 5cm yaradı sadece sikkten boktan bu uygulamayı çalışmayın gidin fitness box squat deadlift tek ayak dambil eğilme ip atlayın 2 ay olmadan smaç basarsınız ben suan hareketli basıyorum 3.05 e .

Sayfayı Paylaş