Yurtta kaldigim icin elimden geldigi kadariyla bu besinleri alıyorum sizce nasil ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve -buRak. tarafından 7 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. -buRak.

-buRak. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 Haftadır spor yapıyorum 177boy 68 69 da kilom var ve yurtta kaldığım için elimdeki imkanlarla hareket ediyorum mesela sabah kalkinca bir kase sute 4kasik yulaf ezmesi katiyorum. Oglen yemekhanede çıkanı yiyorum aksamda 6 gibi spora gidiyor 8 9 gibi çıkınca bir bardak üzüm suyu muz süt tonbaligi ve uzerine birazda lor peyniri yiyorum belki sindirime yardimci olur diye soda iciyorum az önce yumurta aldim bunu pisiremedigim için direk icecem bu icme isini nasil kolaylastiririm kactane icmem gerekiyor sarilarini ayirmasam olmazmi? bu arada bel çevremde biraz yaglanma ve cok fazla olmasada gobegim var nelere dikkat etmeliyim.

2. rd2a

rd2a Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    ögrencilik yıllarımda yurtta kalırken su ısıtıcı kettle alıp yumurtayı onun içinde haşlıyordum odada sana tavsiyem bu yöndedir ben sahsen çig yumurtayı önermiyorum içindeki bakteri ve parazit ve hatta sarmonella virüs ünün acıga cıkmasından dolayı

kasmıodane? bunu beğendi.
  3. -buRak.

-buRak. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim o zaman bi Kettle alayım ben. Diğer beslenme şeklinde bir sorun varmi peki bu yönde bir bilginiz varmi

4. -buRak.

-buRak. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilen birisi yokmu ?

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yumurtayı kesinlikle çiğ tüketme,bu dediğin besinler güzel bu spor için uygun,başlangıç olarakda kilo başına 1-1.2 gr protein alımını tamamlamaya çalış.

6. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Saat 6 da spora gidiyorsan 4- 4.5 gibi karbonhidrat ağırlıklı besin tüketmeni öneririm. En basitinden 1 paket tam tahlıllı ekmek al hergün tüket 2-3 dilim spor öncesi.

7. hakan çelik

hakan çelik Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    spora başlamadan en az 1 saatt önce mutlaka karbonhidrat almaya bak ve yumurtayıda çiğ tüketmeni önermem protein bakımından ve fiyat olarak iyi bir öğün yumurta haşla ve öyle tüketmeyi dene
    vücut ağırlığı basına 1.5 yada 2 gr protein almanı öneririm ama yeni başladığın için 1 ve 1.5 gr arasında tutabilirsin
    bunun dışında yağlı şekerli gıdalardan mumkün olduğunca uzak dur nevsine yenilemeyip bazen kaçamak yaparsın yeni başladığın için olsun azim et hepsini yenersin
    ben bu spora başladığımda tam 117 kiloydum şu an 87 kiloyum azim edince hepsi olur iyi sporlar:)

8. -buRak.

-buRak. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cok sagolun bilgilerinizi paylaştığıniz için

9. emqo33

emqo33 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Yumurta Haşlama makinesi diye birşey var sinbo markasini oneririm fiyatida 30 lira birsey di sanırım

10. -buRak.

-buRak. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kettle aldım hallettim o sorunu Teşekkürlerc:)

Sayfayı Paylaş