Yurtdşı elektronik fiyatları nasıl?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve spudd webb tarafından 11 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    uzun süredir fotoğrafçılığa karşı merakım var.profesyonel bir makinaya geçmeyi düşünüyorum. D-slr tabir edilen bu makineler türkiyede yaklaşık 1,100 tl civarından başlayıp 2,5-3 bin tl civarına kadar ulaşıyor ( 12-15 bin tl ye olanalrı saymıyorum :) ) yurtdışından foruma girenler acaba bilgilendirebilr mi?

canon eos 400 d,450 d,nikon d 60, d 80,d 90 ,d100,d200 fiyatları nasıldır?

2. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Merhaba Spudd,
    Hem fotoğraçılıkla ilgiliyim hem de D-SLR makinalarla.
    İlk olarak güzel bir hobi ediniyorsun.
    Yurtdışındaki fiyatlar bölgelere göre değişiyor. En ucuz bulunabilen yer Amerika. Eğer imkanın varsa oradan getirtebilirsin. Fiyatlar buranın %60'ı civarında.
    Avrupa'da ise %80 civarlarında, çok da farketmediğini söyleyebilirim.
    Bir iş seyahati vesilesiyle uzakdoğuda kontrol ettiğim fiyatlarda ise neredeyse bir değişiklik göremedim çok fazla. Transit geçerken Dubai havaalanında ise birebir TR fiyatlarını görüp şaşırdım. Orada şehirmerkezindeki elektronikçilerde daha ucuz olabiliyor.
    Ama şunu unutma ki Türkiye'deki taksitle alma imkanı da hiçbir yerde yok.

D-SLR'ye geçiyorsan zaten ilk etapta bence de Nikon D80, D90 veya Canon EOS450 gibi makinaların üstüne çıkma. Önce bu makinalarda D-SLR mantığını kavra. Zaten bu hobide iş makinadan ziyade lenslerde bitiyor ve ciddi bütçeler gerekebiliyor ilerlemek istersen.
    Bu arada Nikon-Canon savaşlarına da maruz kalacaksın :) Hangisini seçersen ömür boyu da onunla gideceksin. Taraf olmak istemem ama ben Nikon'cuyum ;)

spudd webb bunu beğendi.
  3. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    ben almanyada ve hollandada kaliyorum..ama elektronik esyalar nrdeyse turkiye ile ayni fazla bir fark yok

spudd webb bunu beğendi.
  4. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    dubai konusunda daha öncedende birşeyler duymuştum.abartıldığı kadar bir fiyat farkı yok deniliyor ciddende.bir iddaa da dubai deki makinelerin pazar alanı düşünüldüğünde biraz daha kalitesiz oldukları.
    bu arada compact bir nikonum var ve işin şakasıda olsa nikoncu canoncu kapışması büyük boyutlarda.
    lens konusuna gelirsek bazı lensler makinelerin 2-3 katı fiyatında ama gerçekten verilen parayı hakediyor

5. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    kesinlikle tavsiyem Çin den getirtmen.Adamlar resmen yarı fiyatına satıyorlar.Babamla birlikte bir uzakdoğu turuna katılmıştık.Çin, Japonya,Singapur vs vs...Türkiye de fiyatı 900$ olan bir kameranın aynısı Çinde 599$ a satılıyordu.Aynı kamera Japonya da ise 1250$ dı.Japonya Türkiye den de pahalı.Ayrıca Amerika da da ucuza satılıyor.Arkadaşım ilk çıktığı zamanlarda (1,5 yıl kadar oldu ) Amerikadan İphone satın aldı aksesuarları ile birlikte Türk parasıyla 750ytl ye gelmişti.Türkiyede Şu an türkçe versiyon yükleme vs toplam 1400 tl ye geliyor 8gb lık olanı.

6. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Dubai ile Türkiye arasında fiyat farkı var aslında.bir aile dostumuz türkiyede 1200 tl ye satılan samsung omnia telefonu 900 tl ye aldı ordan .ama İphone fiyatları pek değişiklik göstermiyor.Çünkü tüm dünyada talep gören bir telefon dubai de 100 tl farkla alabiliyorsunuz ancak

7. jayjay

jayjay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    rusya ççok çok ucuz, vergi olmadığından ötürü.

Sayfayı Paylaş