Yurtdışından Supplement Siparişleri

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve hsd tarafından 26 Nisan 2005 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 637 üye.
  1. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    tamam cd algic ekledm 4 ay sonra yeniden msndeyim:)

2. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.body-styling-products.de/index.html?protein.htm..Tmer sanırım bu alman sitesi sana fiyatlar hakkında bilgi verirhttp://www.body-styling-products.de/index.html?protein.htm

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Gumruk karmaşası

arkadaşlar hep atıfta bulunulan ve tam bir muallak olan ve gümrük mevzuatı gibi genel bir ifadeyle geçiştirilen Resmi Gazete Tarihi: 31/05/2002 tarihli, 24771 sayılı
    gümrük yönetmeliğinde ilgili maddeyi (756 madde arasından ctrl+f yapmadan) yani 543.maddeyi nihayet buldum ve okudum..aynen şu ibare var ama devamınıda okumanızda fayda var..

Madde 543 - Aşağıda sayılan hallerde, serbest dolaşıma sokulacak eşya gümrük vergilerinden muaftır....
    ..........
    - d) Değeri 100 EURO'yu geçmeyen eşya;
    .........

diye devam ediyor..

gümrük kanunuda inceledim ama yönetmeliğe atıfta bulunuyor doğal olarak..
    Bazı yerlede müsteşarlık karar verir ibareleri var..yani supplement getirtme işi yönetmelikte çokta net değil aslında..tarım bakanlığının yönetmeliklerini, www.gumruk.gov.tr nin bilgi edinme sayfasını incelemekte fayda var..alo gümrük hatları var gumruk.gov.tr 'de...ama bilgi edinme formunu mail olarak atmak en mantıklısı bence..

gumruk.gov.tr'nin bilgi edinme sitesihttp://www.gumruk.gov.tr/bilgiform/e-posta.htm
    http://www.gumruk.gov.tr/bilgiform/bilgi.xls formunu eksiksiz doldurup
    [email protected] adresinede atabilirsiniz

aşağıda linkleri var yönetmelik ve kanunun..

Gümrük Yönetmeliği
    http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/21088.html

Gümrük Kanunu (4458 sayılı)
    http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/1103.html
    http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/mevzuat/metinx.asp?MevzuatKod=7.5.4065

4. cdalgic

cdalgic Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Re: Gumruk karmaşası

valla bunları iyi güzel demişsinde ne yazıkki gümrükteki dayı nın bunlardan pek haberi yok ben sana sölim..:) kafasına göre takılıyor adama gidip abi bak mevzuatta şöle diyor falan gibi bişi sölesen sana HÖ??? diye cevap verecek durumda.Türkiye burası kanun kural laf olsun diye olan tek ülke...

5. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Re: Gumruk karmaşası

bi yere kadar haklısın tabi fakat kurumlar şikayetler ve talepleri alarak kendileriniz düzene sokarlar..elimizde bilgi edinme kanunu kapsamında başvuru gibi sağlam bir hak var ve bunu kullanalım..
    Bende kamuda çalışıyorum ve bizler için vatandaş dilek ve şikayetleri kısmende olsa yön vericidir.

tabi mevzuata hakim olmalıyız ki ne istediğimizide bilelim..daha bilinçli müşteri daha bilinçli olma gereği duyan kurum demektir..o dayıları kafaya çok takmayalım..o tipler kraldan çok kralcı tiplerdir..tabiki amirleri belli bi seviyede de olsa bilinçlidir..hadi o da olmadı müsteşarlık bilinçlidir..
    100lerce insan aynı konuda bilgi edinmeden faydalansa yada taleplerini iletse sorunlar daha belirgin olacaktır kamu oyu önünde..
    bizler karanlığa lanet okumayıp mum yakanlardan olalım..haklarınızı sonuna kadar kullanın..

6. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Pazartesi gunu 3 parca urun siparis ettim toplam degeri 65 dolarlik ve urunelr bugun fedex ile geldi , gercekten super oldu bu olay , kargosu epey yuksek ama olsun muhim degil cunki turkiyedeki fiyatlara gore 90 ytl kardayim :) , bugun bi siparis daha verdim bu sefer 82 dolarlik bi siparis oldu ve 4 parca ama icidne protein bidonu yok :) bidon diyorum cunki 1 kiloluk proteini damacanaya koymuslar :D o nedenle kutu ufak bi sekilde gelicek ve buyuk ihtimal sorun cikmayacak cikarsada saglik olsun

7. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    herşeyi göze alarak ,
    netrition dan 5,15 lb optimum whey + ast bcaa + now glucosamine sipariş verdim , toplam 74,93 tuttu + 47,74 AİRMAİL :eek: toplam : 122,67 usd tuttu.
    bakalım gelecekmi ? bayağı bi risk li oldu ama, hep beraber görücez...

8. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    İngiltere'de ögrenim gören arkadaşım göndericek banada,arkadaşımın bu konuda bilgisi yok,ben burdan sitelerden resimler göstererek bilgilendirmeye calışıyorum,bilgisi olan arkadaşlar varsa ingiltereden(londra) hangi ürünleri alabilirim yada en iyileri hangileridir(marka ve ürün olarak)ben ilk başta amino ve protein düşünüyorum ama hangi marka ve ürünü alıcagımı bilmiyorum ayrıca bunların yanına ürün tavsiye edersiniz sevinirim,supları yüklü almayı düşünüyorum,ürünler takılırsa diye düşünüyoruz bunuda 2 seferde ups yapmayı düşünüyoruz kargo ücretleri biraz pahalı olucak ama yeterki gelsin..Bilgilendirirseniz sevinirim

9. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    abi hemen bulunduğun yerin paket müdürlüğünde tanıdık ara hemen hemde , hangi akla hizmet airmail ile istersin ya , o memura nasıl anlatcaksın derdini ??? adam laboratuar testi bile ister kıllık yapmak için , fedex yada ups ye %50 daha fazlasını niye veriyoruz sence ?? , bu adamların ambarları ayrı havalimanında ve memurlarıda ayrı hemen onaylanıyor 100 euroyu geçmeyen paketler , bugün ups ile 2 nci paketimde sağ salim geldi.

10. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Fedex UPS ve DHL harici urun getirmeyin arkadaslar paket mudurlugunde cok sorun cikar soyleyim

11. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    Arkadaşlar belki biraz saçma bi soru olacak ama, kargo ücreti dahil olarak mı 100 doları geçmemek gerekiyor? bir de 100 dolar mı euro mu? bi euro bi dolar denmiş.

12. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    100 Euro, kargo dahil mi/değil mi diye bizde düşünmüştük ilk duyduğumuzda :) Şöyle düşün, sen bu paketi bir görevliden alıyorsun, kargo hariç 100 Euro ise derdini anlatmak daha kolay oluyor. Ben $125 ve $175 tutarında iki sipariş verdim, tek farkı $175 olan için 2 dakika daha fazla dil dökmem gerekti(fark ücreti almak zorundayım vs... diye diretti - $70 ekstra). Ama ikna yeteneğin kuvvetli ise sorun çıkmaz ;)

13. Rogueknight

Rogueknight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İstatistik Uzmanı
    Yer:
    Ankara
    Ben tam anlayamadım, sorun yaşamamamız için verdiğimiz siparişde 100 euroya kargo ücretidemi dahil ? Yoksa kargo ücreti hariç mi? Bunu bi netleştirsek iyi olacak.

14. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    sarc4stic iyice kafam karıştı desem :roll:

şöyle anladım: 175 dolar olan 200 küsür ytl tuttuğu için 100 euro'nun üstüne çıkıyor ve sorun yaratıyor.. 125 dolar olan 180 ytl civarı olduğu için 100 europ'nun altında kalıyor ve sorunsuz teslim ediliyor.. demek ki bunlara kargo parası dahil değil. sonuç olarak kargo hariç 130-140 $ lık alışveriş yapabiliyoruz.. muyuz? :roll:

15. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    ben amerikadaki kuzenime mega mass siparişi vericem yani o ordan alıp bana kargoyla yollck gümrükte fln sorun çıkmaz dimi??

16. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Yurtdışından tekstil ürünü getiriyorum ve hafta 2 kez posta gümrüğündeyim

arkadaşlar airmail seçip kendinizi riske atmayın , memur size sorun çıkarabilir + kargo dahil 100 euro (120 dolar) sınırınız var

fedex ile ups seçerseniz

onlar faturayı kendileri düzenledikleri için miktara shiping yazmazlar sadece içindeki malzemenin bedelini yazarlar ve böylece siz 120 doalr limitinizi (kocaman bi koli yapmadan) doyasıya kullanırsınız

örnek verelim hemen

1 kutu 325 lik amino (Optimum universla vs vs ) TÜRKİYE FİYATI 100 ytl
    1 kutu creatin (500 gr) TÜRKİYE FİYATI 50 ytl
    1 kutu 180 tabletlik bi supllament (nox3 bcca vs vs)TÜRKİYE FİYATI 80-100 ytl
    1 kutu protein tozu (1 kiloluk = 2.2 lbs) TÜRKİYE FİYATI 80-100 ytl

yani burdkai fiyat 300-350 ytl
    size internetten maliyeti 225-250 ytl

bu paket ortalama 90 dolar falan tutuyor + 85 dolar falanda fedex alacak ama sizin kanunen sorumlu olcağınız kısım 90 dolarlık ürün bedeli ayrıca ürün 2-3 günde kapınızda olcak

anlaşılmayan bişey varsa tekrar sorun

17. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    posta gümrüğünün uygulaması : içinden çıkan faturadaki toplam bedel (mal+kargosu) 100 euro (120 doları) geçmeyecek

fedex ve ups sistemi : malın sadece kendi bedeli 100 euro (120 doları) geçmeyecek

demekkii neymiş ???

fedex e parayı basıyomuşuz ve rahat bir alışveriş yapıyomuşuz

18. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Ben basmam şahsen FedEx'e parayı(devrik cümle?). AirMail getiriyor 7-8 günde, dediğim gibi $175'lık siparişi bile aldık sorun çıkarmadan(tamam biraz yalan söyledik ama :D )

19. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    firebird KG problemimiz var mı peki?
    örn: 10 lb lik optimum whey ve yanında gh mx vs.. gibi ufak tefek ürünler 5kg civarı bir paket sorun yaratır mı?

20. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    arkadaşlar..ortada bir gümrük kanunu ve gümrük yönetmeliği var..aslında firebird'ün bahsettiğinin tek kanun olmasından dolayı geçersiz olması gerekirdi ama Türkiye işte..bilmiyorum bu bilgiye nasıl ulaştı ama doğruluk payı mutlaka vardır..dediğim gibi bizim ülkemizde herşey tesadüfen yürüyor...
    Başbakan bile "sağlık sitemini revize ettik ama hala odacıların bile önüne geçemedik" diye sitem etmişti..

benim aldığım sitede ve diğerlerinde de öyledir eminim fedex ve airmail kargo bedelleri belirli bir fiyatın üzerine çıkarsanız aynı oluyor ve fedex daha hızlı ve gümrük sıkıntılarına sokmadan teslim ediyor.yani herzaman airmail daha ucuz olmuyor..

ozzy senin soruna gelirsek; aslında mevzuatta ağırlığa yada boyuta rastlamadım ben..sadece 100 Euro ifadesi var..ben 5 de değil 10 kg yani 20lb getirtim sorun olmadı(fedex'le)..airmaille olurmu bilemiyorum..ama bence postaneyi ardan çıkarın arkadaşlar..Herkes Sarc4stic kadar ikna edici olamayabilir.. :D

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş