Yurtdışından supplement getirmek için doktor onayı.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve McClane tarafından 13 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. McClane

McClane Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar Almanya'dan bir yakınım supplement göndericek fakat gümrüge takılır endişesiyle ben doktor tanışlarımızdan bir onay falan alsam(devlet hastanesi onaylı) ben bunuda Almanyaya fax çeksem oda gönderilecek kutu üzerine yapıştırsa sizce problem çıkarmı ?. Eger problem olmazsa sizce nasıl bir onay,belge vs. almalıyım teşekkürler.

2kutu göndericek şimdilik toplam 1800 gr(vapor ve halo)

2. MonarC

MonarC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle bişey yapılabiliyor mu?Sanırım 2011 de bir yasa geçmiş ve yurtdışından supplement getirmek yasaklanmış ama konuyla ilgili sitedeki başlığı okumaya kalktığımda 471 sayfa yorum olduğunu gördüm ve doğal olarak okuyamadım.Sitede konuyu bilen adminler tarafından yurtdışından alışveriş yapmayla ilgili bir başlık açılması gerekli, bilinmesi gereken şeyler yazılmalı ve başlık kilitlenmeli.

17 dolarlık ürüne 98 lira vermek herkesin imkanları dahilinde bir şey değil, eğer daha ucuza istediğimiz supplementları alabilmek için bir yol varsa bunun sitede özet bir şekilde açıklanması gerekli.

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Doktor onayı işlemiyor. Bakanlığın onayı gerekiyor diye biliyorum ben.

4. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Birde mili sporcu olmak lazım, yani öyle tanıdıkla olcak bir iş değil. Kaldı ki milli sporcularda yılda 2 kere getirtebiliyor diye biliyorum

5. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşınız mutlaka kayıtlı posta ile göndersin, kutunuz geldiğinde siz oturduğunuz yerin posta gümrük müdürlüğüne çağrılacaksınız. Gittiğinizde yanınızda "doktor onayı/raporu" olsun. Bundan sonrası gümrükteki memurun insafına kalmış. Zorluk çıkarmak isterse bin bir yerden bahane getirir vermez. Doktor onayım var dersiniz, il sağlık müdürlüğünden belge ister (öyle bir hakkı olmadığı halde). O var dersiniz, başka bir şey ister. En güvenilir yol bir yolcunun beraberinde getirmesi.

6. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Abim karete'de milli. Yurtdışından supplement getirtme gibi bir durumum olabilir mi ?

Sayfayı Paylaş