Yurtdışından bir tanıdıktan ürün isteme...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve jimraynor tarafından 27 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar merhaba birkaç aydır bodybuilding.com'dan supplement siparişi veriyordum geliyordu. Bu sonuncu siparişte CLA geldi ptt'den aile hekimimden reçete istediler gittim doktordan aldım siparişi verdim. Ardından yine geliyor diye siteye girdim sipariş vermek istedim ama site editörü tarafından Türkiyeye gümrük mevzuatından ötürü artık gönderim yapmadıklarını belirttiler. 220 TL'lik nitro tech protein tozunu 95 TL'ye almak varken ülkemiz sağolsun bunu engelliyor.

Şimdi asıl sorum şu. Bir firma tarafından değil de hollanda'da ki akrabam tarafından bir ürün getirttirebilir miyim? Bu kişisel bir eşya gibi gösterilip bana getirtilebilir mi. Yurtdışında mevzuat nasıl işliyor gümrükte sorun ne olabilir vs.

2. tugayisik

tugayisik Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    patatentini alman gerekir yani bizzat distiribitör olacaksın..o senin ile marka arasındakı bağa bağlı.eğer sağlamsan distiribitör olursun . asıl zor olan türkiyede tarım bakanlığından ürünü geçirmen . bunu yapmak ıcın cok sağlam olman lazm..Şayet türkiye dünyada tarım bakanlıgından en zor ürün geçiren ülkee :)

3. darqclown

darqclown Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Kesin bilgim yok tahmin yürütüyorum. Aile hekiminden aldığın reçete sayesinde gümrükten geçirebiliyorsan, bir tanıdığın gönderdiği kargoyu da aynı şekilde geçirebilirsin bence.

Ayrıca bodybuilding.com'a mail atıp durumun farkında olduğunu ve reçete ile supplementları alabileceğini söylesen belki gönderirler..

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    tugay sen beni yanlış anlamışsın ben ticari olarak bunu yapmak istemiyorum. darq senin dediğini bir deneyim reçete ile son siparişi aldım. CLA gelmişti doktorum yazdı gittim ve aldım. Bir mail atayım tşkrler.

5. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yurtdısından bir tanıdıgın sana bu ürünü hediye olarak işaretleyerek gonderebilir.Senin şansına sadece kutunun büyüklügünden şüphelenip acıp acmamaları kalıyor.acarlarsa ihbarname göndermek zorundalar ama burası türkiye gönderilmeyen cok fazla var ihbarname gelirse evine recete ile gidip tekrar alabilirsin.

6. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    bende inş. bi sorun çıkmazsa halamlar uçakla geliyorlar eylülde 3 tane 7kg lik megamass getirtmeyi düşünüyorum
    bu arada , iskoçyadan dayımın arkadaşı türkiyeye geldi yanında animal pump pak stak cuts ve abdominal trevelation adlı supplementleri getirdi, bana hediye için bakalım bekliyorum , eğer gelirse elime sağ salim tanıdıklar yanlarında getirebiliyorlarmış demektir

Yusuf~~ bunu beğendi.
  7. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Valiz en garanti yöntem ama valizde uçak için kg sınırı aşımı durumunda ekstra ücret ödenmesi durumu olduğu için bir anlamı olmayabilir. Hediyedir yazarak olma olayını birçok kişiden duydum ama kutunun üstünde internet sitesinin yazmaması lazımmış.

Yusuf~~ bunu beğendi.
  8. Yusuf~~

Yusuf~~ Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Bende kıbrıstan dymatize elite whey pro getirtesim var.103 TL Mi ne 5 LBs.

Sayfayı Paylaş