Yurtdışı sahte supplement tedarik siteleri

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve erguvanozbek tarafından 31 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. erguvanozbek

erguvanozbek Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    Bu konu içerisinde belki yeni olmayan fakat çok aktif sahte supplement siteleri ve Türkiye'deki uygulamaları hakkında fikir ve bilgi paylaşalım

crazy5800 bunu beğendi.
  2. erguvanozbek

erguvanozbek Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    Değerli forum üyeleri, supplement sektörünün yeni oyuncuları olan sahte siteler hakkında bir bilgi paylaşmak istiyorum. Eğer bodyforumtr.com yöneticilerimiz izin verirse site adını vermek istiyorum. Çünkü amacım reklam değil, Türkiye'de ki supplement pahalılığı nedeniyle yurtdışından alternatif arayan arkadaşlarımızı bu gibi konularda uyarmak ve paralarını bu gibi sahtekarlara kaptırmamalarına destek olmak.
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ağustos 2014 ---
    Site adı www.s1supplement.com , siteyi incelediğinizde 0.553.4038437 numaralı bir telefon mevcut. Tabiki kapalı ve adres olarakta Türkiye'de sallama bir adres veriyorlar. Bu siteye diyelim girdiniz ve mail attınız. Eğer skype id'niz var ise hemen sizinle skype üzerinden s1supplements id'si olan bir arkadaş iletişime geçiyor. Kendisi Polonya'da depoları olduğunu iddia ediyor. Ve öyle profesyonel konuşuyor ki nihayet aradığımı buldum dersiniz. Site fiyatlarına baktığınızda 5 LB olan tüm protein tozları 17-20 USD arası. Üzerine bir miktar UPS, FEDEX masrafı koyuyorlar 30-50 USD gibi. Ve size profesyonel bir fatura hazırlıyorlar. Ödemeyi western union ile istiyorlar ve gümrükten geçişini %100 garantiliyorlar. Depo fotoğraflarıda gönderiyorlar.
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ağustos 2014 ---
    Ama diyelim inandınız ve western union ile ücreti gönderdiniz. İletişim kopuyor tabi ki. Bu tarz sitelere alibaba internet sitesinden ulaşabilirsiniz. supplement diye arayın ve ülke olarak Türkiye seçin. Önünüze bir yığın alternatif gelecektir. Ben bu firma ile kontakt kurdum sırf kompas nasıl yapıyorlar diye. Minimum 50 adetlik sipariş istiyorlar. İlgililer arasında hisham mohammed skype adlı bir kişi daha var. İsimleri de veriyorum. Arkadaşlarımız bu tarz tuzaklara düşmesin ve parasından olmasın. Bu siteyi organize eden ve ülkemizdeki bu pahalılığı fırsat bilen şirket Kamerun'da bulunan ETS KAMI, LTD isimli bir şirket. İsteyen arkadaşlarımız bu verdiğim bilgilerin hepsini kotrol edebilir. Bilginize sunarım. Not: eğer uygunsa bu tarz kumpas yapan bir çok firmanın ismini verebilirim.

Son düzenleme: 31 Ağustos 2014
  3. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Verseniz iyi olur dediginiz gibi paralarını boşa göndermez insanlar

Sayfayı Paylaş