yurt içi kargo berbat bir şirket!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve HELL WATCHMAN tarafından 16 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    Arkadaşlar bugün size yaşadığım bir olayı paylaşmak istedim belki aranızda benim gibi bu kargoyla sorun yaşayanınız vardır. Bu yaşadığım olay bir ilk dğil. Bugün netten kargomu numaramla takip ettiğimde bulunduğum şehire geldiğini ve dağıtıma çıktığını gördüm ve şubeye gittiğimde bana dğıtımda olduğunu bir saat içinde de evinize ulaşır dediler tamam dedim. Eve geldim ancak gelen giden yok balkondan dışarı baktım yurt içi kargonun dağıtım aracı gelmiş dörtlüleri yakmış bekliyor bende başka bir binaya dağıtım yapıyor sonra bana gelir dedim bekledim ancak gelen giden yok hala bir saate yakın orda bekledi, aşşağa indim kendim alayım diye ama ben inene kadar gitmişler. Şirketi aradığımızda ise biz çektik ilaç ve gıda varsa onları dağıtsınlar sizde gelip şubeden alabilirsiniz diye şeyler söylediler ancak benim anlamadığım evimin önüne kadar geliyor bir saate yakın bekliyor ve kargoyu vermeden tekrar dönüyor bu nasıl iş ve telefonda da haklıylarmış gibi tartışıyorlar. Daha öncede bulunduğum şehire gönderceklerine başka şehire gönderiyorlar nebiçim bir şirkettir bu

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    malesef bu durum sadece yurtiçi kargo ile sınırlı değil.benimde daha önce üzerine çıksanız kırılmayacak olan vial şişelerimden 4 tanesini aras kargo tuz buz etmişti.onun haricinde karşı ödemeli gönderdiğim bir kargonun parasını almayı unutunca benden almak için uğraşmışlardı.dahada olmadı kargomu başka bir şehire gönderip tekrar bana gelmesi için 5 gün beklemem gerekmişti.yurtiçi benim aras kargo ile karşılaştırınca melake:)
    en sağlamı ups.imkan varsa onunla çalışın.

3. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    bencede yurtiçi berbat ama bazı ilerde iyi çalışıyor bence en iyisi ptt ve mng ups bile berbat aras rezalet

4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Abi siz yurtiçi diyorsunuz, ben mng den bile memnun değilim; şimdiye kadar defalarca eve teslim parası ödedik ama ben bir kere bile kapıda teslim aldığımı hatırlamıyorum...
    Daha onlar dağıtıma çıkmaya lutfetmeden ben gittim aldım evde beklemekten sıkılıp...
    Adamlar mesaj atıyor kargonuz gelmiştir diye; mesajın üstünden 8 saat geçmiş hala dağıtıma çıkmaya lutfetmemiş, arıyorum niye dağıtılmadı diyorum, eh yarın artık beyfendi diyor bende ertesi sabah onları beklemeden gidip şubeden alıyorum...
    Bu anlattığımı defalarca yaşadım...

Boşuna eve teslim parası ödüyoruz yani; biz artık bıraktık şubeye yollatıyorum gidiyorum alıyorum en azından fazladan para vermiyoruz...

5. ChevChelios

ChevChelios Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hocam ben yurt içinden birşey almsdm. adamlar evi bulamamıs. aradım subeyi adresi tarif ettim. getirdiler. heralde sizin şubede sorun var. bence yüksek mevkilere şikayet et.

6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Size daha beterini örnek verebilirim. Gümrükte supplement yasağı yokken bb.com dan 2 farklı zamanda sipariş vermiştim. Dhl global in web sitesine göre türkiye sınırları içine girmiş paketlerim ama tabii türkiye içinde ptt dağıtımı yapıyor. Elimde tüm makbuzlarımla internet çıktısıyla gitmediğim çalmadığım kapı kalmadı. Başbakanlığa bile mail attım toplamda 550tl lik 2 paket ülke sınırına girince buharlaştı. 1,5 yıl oldu daha haber yok. İçime oturdu. Bir öğrenci olarak 1 yıllık harçlık biriktirme çöpe gitti lanet olsun ptt ye.

Azi bunu beğendi.
  7. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    draft senin olay benim başıma gelcek düşünemiyorum valla :)) yurtdışından bırak 500 tlyi, 100 tllik alışverişinde ürün gelirse öpte başına koy o derece :)) biraz risk almışsın ve tabi şans

8. emrah_yazgan

emrah_yazgan Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Doğru dürüst bir kargo firması yokki zaten piyasada. Belki içlerinden en iyisi yurtiçi kargo. Aras kargo, MNG ve UPS desen evlere şenlik. Yurtiçi kargoda paketini beklediğini daha önceden bildirirsen gidip şubeden teslim alabilirsin bu en mantıklısı.

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yurt içi şubesi ile bende sorunlar yaşadım yakın zamanda..adamlar resmen istanbuldan 2 günde gelen ürünü 5 gün şubede bekletmişler..halbuki yürüyerek 15 dk sürmeyecek mesafe..
    ayrıca günlerce şube telefonlarını açmadılar bile..şubeye gittiğimde ise çok meşgulüz telefonları açamıyoruz dediler..yaşadığım şoku düşünün..
    dağıtıcının ağzını yokladığımda 3 kişinin yapacağı işi 1 kişiye yaptırırlarsa böyle olur diyor..
    buyrun burdan yakın..bir daha tövbe..

10. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    sürat kargo sorunlu idi sponsor firmanın.
    yurt dışından hep ups kullanmıştım gümrük kanunu çıkana dek.
    ups den hiç sorun yaşamamıştım.

11. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    benim de şöyle bir anım oldu kendileriyle,
    cumartesi sabah gelen kargomu cumartesi akşama kadar getirmediler. akşam aradım "çok yoğunuz gelin kendiniz alın" dediler. mecbur gidip kendm aldım çünkü araya pazar günü giriyordu ve pazartesiye kadar beklemek zorunda kalacaktım.

Sayfayı Paylaş