Yurt Dışından Supplement (2014)

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve prsnc tarafından 30 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. prsnc

prsnc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    gümrüğe online başvuru yaptım ve cevabını bekliyorum

kısa zamanda sizinle paylaşacağım.

bunun dışında yurt dışından supplement alımı hakkında bir bilgisi olan var mı ?

2. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Gümrükten geçemiyor genel kanı sanırım bu konuda da bende 6 pack bag lere böyle içinde yemek taşımak için özel yapılmış fitness cantalarina bakmistim 60 $ en ucuzu bunlardan temin edebilecek olan varsa bende alacağım ama bununda gümrükte takilmasindan korkuyorum yurtdışından sipariş verince

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Yurtdışından supplement alım olayı bitti gümrükte takılır.Fitness çantasını alabilirsin @elezar sıkıntı olmaz.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. prsnc

prsnc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28

bu kesin kanıya nereden vardınız?

5. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Bu konuyla ilgili kanun çıktı o yüzden kesin konuşuyorum milli sporculara ve doktor raporu gibi istisnalar vardı diye hatırlıyorum,forumdada bununla ilgili tartışmalar olması lazım arama yaparsan daha detaylı bilgiye ulaşırsın.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. launcher21

launcher21 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Seni destekliyorum hocam, bekliyorum sonuçları, bizim için oldukça önemli

İherb.com da 80 dolar ve 1813 gr yi geçmemek kaydıyla gibi bir şey yazıyor, ama gümrükte takıldığı için İherb türkiyeye gönderiyi durdurmuş.

7. prsnc

prsnc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Gelen cevabı aynen aktarıyorum.

T.C.
    GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI
    Gümrükler Genel Müdürlüğü

Tarih :02/04/2014
    Sayı : 31775355-153.99 MART/2014/06591

İlgi : 30/03/2014 tarihli Bilgi Edinme başvurunuz.

Sayın****

İlgide kayıtlı Bilgi Edinme başvurunuz incelenmiştir.

Posta ve yolcu işlemlerini düzenleyen 2011/39 sayılı genelgenin "Sınırlamalar" başlıklı bölümünün 3. maddesinde; 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu'nda tanımlanan takviye edici gıdaların muafen ithalinin mümkün olmadığı hüküm altına alınmıştır.

Söz konusu Kanunda "takviye edici gıdalar", normal beslenmeyi takviye etmek amacıyla, vitamin, mineral, protein, karbonhidrat, lif, yağ asidi, amino asit gibi besin öğelerinin veya bunların dışında besleyici veya fizyolojik etkileri bulunan bitki, bitkisel ve hayvansal kaynaklı maddeler, biyoaktif maddeler ve benzeri maddelerin konsantre veya ekstraktlarının tek başına veya karışımlarının, kapsül, tablet, pastil, tek kullanımlık toz paket, sıvı ampul, damlalıklı şişe ve diğer benzeri sıvı veya toz formlarda hazırlanarak günlük alım dozu belirlenmiş ürünler olarak tanımlanmaktadır.

Ancak, bu kapsamdaki ürünleri doktor tavsiyesi ile kullanan kişilerin, hastalıklarına dair resmi hastaneden alınmış bir raporu veya doktorun önerdiğine dair bir reçeteyi ilgili gümrük idaresine ibraz etmeleri halinde söz konusu ürünleri posta ve hızlı kargo yoluyla getirmelerine izin verilmektedir. Rapor veya reçetelerin, eşyanın ilgilisine teslim edildiği tarih itibariyle son bir yıl içerisinde düzenlenmiş olması yeterli olup, her gönderi için yeni bir rapor ve reçete aranmasına gerek bulunmamaktadır.

Bu itibarla, dilekçenizde bahsi geçen ürünlerin, rapor veya reçete sunulmadan muafen serbest dolaşıma girişi mümkün bulunmamaktadır.

Bilgi edinilmesini rica ederim.

Aynı konuda yapacağınız yazışmalarda yukarıda belirtilen tarih ve sayımızı mutlaka belirtiniz.

Son düzenleme: 10 Nisan 2014
  8. launcher21

launcher21 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Vergiden muaf olmadıgı kesin diyorsun, peki vergi ne kadarmış kardeşim ?

9. yasiryilmaz

yasiryilmaz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş