Yumurtayi tüketmenin en lezzetli yolu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kerem399 tarafından 11 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kerem399

kerem399 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Antremandan sonra tüketilen besinler herzaman daha faydalı olur.Zaten bunu biliyorsunuz.Forumda görüyorum yumurta dan tiksinen arkadaşlar var.Yumurtayı tüketmenin en lezzetli yolu ise;

4-8 arası yumurta'nın haşlamadan , pişirmeden beyazını sarısından ayırıyoruz.Sarısını atın yada kenara koyun çünkü o bizi ilgilendirmiyor.
    Ayırdığımız çiğ yumurta beyazlarını blendra (yani karıştırmaya yarayan küçük bi ev aleti oluyodu heralde o) koyun.Nesquik gibi kakao tozu ekleyin içine.Temin etmeniz gereken en önemli şey keçiboynuzu özü.Toz halinde bulunur.Bunu da blendr' koyuyoruz.Yarım litre süt koyuyoruz.(Pınar süt tercihimdir.Diğerleri gibi cırcır yapmıyor.)Bunları blendrda karıştırıyoruz.Tabi bunların hepsini bir kasede çırpadabilirsiniz size kalmış.Antreman dan sonra tüketmeniz en iyisi.Evde hazırlayın.Antremanı yaptıktan sonra için onu.Çiğ yumurta akı ancak nesquik,süt,keçiboynuzu yla karıştırınca lezzetli oluyor.
    Marketlerde kekik,nane falan satılan reyonlarda birde hindistan cevizi olucaktır.Küçük pakete satılır, 2 lira falan.Bunuda eklerseniz iyi olur.Çünkü Hindistan cevizininde besin değerleri yüksektir.

Ben bunu her antremandan sonra yapıyorum.Ama antreman yapmadığınız günlerdede yumurta sayısını azaltarak tüketebilirsiniz.
    Ve son bişey.Eğer bu konumu da kilitlerlerse hiç şaşırmam. thums:

Son düzenleme: 11 Nisan 2010
    Pinky bunu beğendi.
  2. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer: