Yumurtayı nasıl tüketiyorsunuz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve melizcia tarafından 7 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Ben genelde ayçiçek yağını tavaya döküp üste 2-3 yumurta kırıp tavada pişirerek yiyiorum.Bazende cezveye suyu doldurup yumurtaları suda haşlayarak yiyorum işin doğrusu yumurtanın sarısını ve beyazını ayırt etmeden yiyorum.Doğru yada yalnıştır hatta sanırım yalnış.Kimseye kötü örnek olmasını istemem belkide biraz kilo almak istediğimden böyle yapıyorumdur.

Acaba siz yumurtayı nasıl tüketiyorsunuz?

2. Android

Android Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    bende hiç kilo sorunu olmadığı için ya haşlayarak yada yağda patates karıştırarak yada sosis karıştırarak yiyorum

3. gokoemmi

gokoemmi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    kilo sorunun yoksa istediğin gibi tüketebilirsin ancak kilo problemin varsa yumurta sarısını sınırlamanı ve haşlama yemeni öneririm. thums:

4. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Çok şükür kilo sorunum yok ama işin doğrusu karnımda biraz yağlanma var otururken çok az katlanır gibi oluyor :) Bende bundan sonra haşlayıp yemeyi düşünüyorum çünkü tavada yerken ekmekle yediğimden çok ekmek tüketiyorum buda tabi yağlanmanın baş sebebi benim için çok ekmek yemek :)

5. gokoemmi

gokoemmi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ekmek ama nasıl ekmek dostum tam buğday gerçekten besin değerleri açısından mükemmelken, beyaz ekmek yüksek glisemik indeks sayesinde çok acıktırıyor ayrıca karbonhidrat çok önemli belirli miktarda almak lazım sen kaliteli karbonhidrat alımına bak yağlanma olmayacaktır ayrıca oturunca neredeyse herkesin göbeği çıkıyor çok takmamak lazım :)thums:

6. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Rafadan tüketiyorum , bence en lezzetli hali rafadan halidir. Yumurtadaki protein ağırlıkla beyazındadır bildiğiniz gibi..

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    haşllıyorum. böylece miligramı bile ziyan olmuyor :)

8. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Haşlıyorum sarısını ayırmak da çok rahat oluyor böylece thums:

9. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    evet bak oda var haşlamadan ayırması kabus. ama ben sarısını ziyan etmem zaten sabah 3 tam yumurta 100 gram lor ve yulaf ezmesi yiyorum günün başka saati yumurta ymem 3 gram için uğraşamam yani gider direk tavuk haşlar yerim daha iyi.

10. erdi23

erdi23 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    ben pancakes olarak tüketiyorum açıkçası tadına doyum olmuyor .d

malzemeler ;

5 yumurta akı 1 sarısı
    yarım bardak süt
    80 gr yulaf
    bir avuç kuru üzüm

tarifi ;

bütün malzemeleri blender'den geçirip püre yapıp az yaglanmış teflon tavada 3'e bölüp sırayla pişirip üzerlerine biraz fıstık ezmesi yada dondurma sosu'da olabilir az miktarda döküp afiyet ile yiyorum. TAVSİYE EDERİM

11. Ch84

Ch84 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Sade Haşlanmış yumurtadan sıkıldıgım için, haşladıktan sonra beyazlarını(2-3 adet sarısıda) dilim dilim kesiyorum üzerine taze sogan, karabiber ve limon çok az zeytin yagı dökere Yumurta salatası yapıyorum harika oluyor.

12. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Çoğu zaman haşlayarak ama bazen zor geliyo tavada kırıyorum keşke çiğ içmenin bi zararı olmasa hep izlerdik rocky nin filmlerinde çiğ yumurta yediğini görürdük adam yanlışmı yapıyormuş yani :)

13. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Valla genelde bakkalda satılan normal ekmeklerden alıp yiyorum oda sanırım beyaz ekmek :) Takma diyorsunuzda oturunca azda olsa göbek çıkmış gibi durunca biraz rahatsız oluyorum :)

14. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Çiğ yumurtanın beyazındaki avidin, sarısında bulunan B grubu vitaminlerden biyotini bağlayarak kullanılmasını engeller. Pişirme ile bu olumsuz etki önlenir.. Yumurtanın pişirilme süresinin iyi ayarlanması gereklidir. Örneğin; yumurtayı haşlama süresi uzarsa ve yumurta bayatsa sarıdaki demir, beyazdaki sülfür ile birleşerek yumurta sarısının etrafında yeşil bir halka oluşur.

AkrepHan bunu beğendi.
  15. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Biliyorum çiğ yumurtanın zararlı olduğunu ama bunu rocky bilmiyordu herhalde :)

16. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    ayrıca çiğken salmonella bakterisi aktif halde bulunur fakat pişirince bu bakteri ölür.salmonella zararlı bakteriler grubunda zaten bilmeyen yoktur ama ek bilgi geçeyim dedim :)

17. gokoemmi

gokoemmi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    beyaz ekmek vücut geliştirmeci için zehirdir dostum kesinlikle kaçınılması farz olan yiyeceklerin başında gelir yüksek glisemiks endeksiyle gün boyu acıktırır insülinini tavan yaptırır heleki bir insanın günlük insülin salgısı sabahları büyük ölçekde belirlenir yani sabah yediklerimiz bizim gün içinde ne kadar acıkacağımızı belirler aslında bu yüzden tam buğday ekmeği,çavdar ekmeği ve kepekli ekmekten 2-3 dilim kadar kahvaltıda yemek gerekir ancak beyaz ekmek olmamalı kesinlikle

Sayfayı Paylaş