Yumurtanın ak'ı - bal - süt

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve CeHC tarafından 30 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. CeHC

CeHC Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Başlıkta da belirttiğim gibi " Yumurtanın ak'ı - bal - süt " karışımını bana her sabah aç karına önerdiler. Okul var , sabah 6'da kalkıyorum ve bunu aç karnına içmem çok zor olacak , C.Tesi - Pazar aç karına içiyorum fakat hafta içi içemiyorum sabahları , sabah yerine Öğlen tok karına içmemde bi problem olur mu ? veya öğlen aç karına ? Sonuçta alınan protein.. Ben de yeni başladım 24 gün oldu , bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılarımla.

2. CeHC

CeHC Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca evde dumbell ile çalışıyorum , salona pek vakit kalmıyor o'nun için şimdilik dumbell alıp evde çalışmaya başladım , beslenmeye o kadar dikkat edemiyorum. Ne pişerse yerim :) Sabah kahvaltısında bir bardak meyva suyu - akşam üzeri 20.00 gibi iki bardak süt içiyorum. Boy 1.72 - kg 3 ay önce 54 idi şimdi en az 57 olduğunu düşünüyorum. Vücudum fena sayılmaz. Bilekler ince ama kol kasları pazular oldukça iyi , mide kasları için normal mekik çekiyorum 20x3 set halinde toplamda 60 tane [ 2 güne 1 ] Göğüs kasları ve kol kasları için FleXor hocamın hazırladığı programları uyguluyorum dumbellerle. Şimdilik omuz çalışmaya vakit kalmıyor , sadece 10 dakikayı ısınma alıyor , geriye kalan şınav-mekik , [göğüs-kol] antreman 1 saat'i geçiyor ama gayet düzenli çalışıyorum. Sadece 1 gün aksatmıştım o'nun dışında hiç olmadı , olmayacağına da inanıyorum. Göğüs için dumbell ile çalışmaların dışında günde 8x3 24 şınav çekiyorum. Setler arası 30 saniye ara veriyorum. Bileklerimin ince olmasına rağmen şınavda kendimi beklediğimin üzerinde buldum , geçen gün 8x2 16 yaptıktan sonra 30 saniye bekleyip 8'in üzerinde çekmeye başladım ve 20'yi buldum , yükselen bir performansım var - az da olsa gelişme görüyorum. Bunların dışında önerileriniz varsa beklerim.. Saygılarımla.

3. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Pastorize yumurta akı içmen gerekir. Çig yumurta beyazı tehlikeli. Bal yerine polen bulmaya çalış. Günde 30 gr dan fazlası iyi gelir. Karbonhidrat ve protein alımını yavaş yavaş arttır. Sütü akşam a doğru iç. Gece yatarken Lor peyniri ye ve pastorize yumurta akı iç. Çinko magnezyum ve B vitamini al.

CeHC bunu beğendi.
  4. CeHC

CeHC Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli bilgilerin için teşekkürler akekilli.
    Yumurta ak'ını hafif kaynatıp içeyim mi yani? Süt-bal katmayayım. Polen demişsiniz onu aldıktan sonra ak-süt-polen karışımı yapabilir miyim? Şimdilik sadece Yumurtanın ak'ı diyorsunuz sanırım , hafif kaynamışı olacak. Biraz daha ayrıntılı yazarsanız sevinirim.

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Konunuzu ilgili foruma taşıdım

saydam bunu beğendi.
  6. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Pastorize yumurta akı, hazır pastorize süt gibidir. Tetrapak kutularda satılır.

Yumurta akını normal yumurtadan elde etmek istiyorsan en iyisi kaynatıp sarısını çıkardıktan sonra tuketmektir.Polen-süt karışımını yapabilirsin + kaynamış yumurta akını yiyerek tüket. Günde 2 normal + 4 tane de yumurta beyazı tüketmen pozitif etki yaratır. Forumda likid yumurta akı diye aratırsan ürünleri bulabilirsin.

Sayfayı Paylaş