Yumurtaları sarısı ile beraber tüketin !!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 007EMRE tarafından 23 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    sevgili zeuss , danny boy,

zaten kimseye bi şey ispatlama derdinde olamdığımızı sanıyoruz ..hele "heldic arkadaşımıza "asla!...

ancak, konunun gidişatına göre bazı değerlendirme yapmayı gerekli görmekte olduğumdan bazı şeyleri hatırlatmak gerekir diye düşünüyorum...)

herşeyden önce bilkinmesi gereken konu:

"dengeli beslenmek " ...

beslenme tabi ki önemlidir, ancak burda gördüğüm kadsarıyla artık bir "fenomen ,tabu "olmuş!...

çoğunluk , 10 gr eksik hayvansal protein aldığında kendisini " lösemili" gibi hissetmekte...))

oysa, gerçek çok başka ...

önemli olan "beslenme, antrenman, dinlenme, hayat" arasındaki " sinerjiyi "yakalamak ...ve bunun için "aşırı beslenme, gerekenden fazla beslenme " hedefe daha çabuk varmayı engellenemekte...((

Danny Boy ve ZeusS_ bunu beğendi.
  2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    risk almayı seviyorum kendi yetistirdigim tavugun yesillikle beslendigi icin besin degerlerinin yok olmasını istemiyorum omega 3 yuksek sıcaklıkta yok oluyor ve iyi bir bagısıklık sisteminiz varsa hastalıklar o kadar sorun degil grip i 1 gunde atlatabiliyorsunuz yada paleo beslenenler senelerce hasta olmuyor bu tercih meselesi guvenmiyorsanız pisirirsiniz zaten bakkaldan aldıgınız yumurtanın pisirilmesinin gerektigini en bastan yazdım bunu neden anlamamak da ısrar ediyorsunuz bunda artniyet var.

hayır eger engel olmanın bır yolu varsa sole bızde bılelım

psıkoljık sorunların oldugunu herkes bılıyor ( ruh doktorumusun yada müneccim ) :) burda sana kımse cevap dahı yazmasa sen burda aynı konu hakkında bırseyler paylasmaya devam edıyorsun ( burası forum gayet normal )

bız nerden bılelım senın payalsımlarını yaptıgın proflardan bırı olmadıgıunı yada onalrın reklamcısı olmadıgını ( evet Profosor Doktor Karatay ım ben dün haberturk deydim de :) )

bence buna son versne ıyı olcak cunku guven veremıyorsun ustune bırde ınsanların saygısını sevgısını yıtırıyorsun ( bunada insanlar karar verir müneccimligi iyi biliyorsunuz )

arkadasım yüksek karbonhidrat düsük yag ile beslenmenin bana saglıklı dusuk karbonhidrat ile beslenmenin saglıksız oldugunu kanıtlayan bilimsel calışmalar gösterin bende yanlıs oldugunu kabul edeyim

benim gösterdigim bilimsel calısmalara sadece laf kalabalıgı ile cevap veriyorsun yada bir veterinerin inekler hakkında söyledigi bir sey ile .

bunları biliyorsan ve dogru ise bilimsel makalelerle kanıtlarsın ketojen diyette sebzeler yasak degildir cig sebzeler bolca yenmelidir bunu her yazımızda yazdık cig sebzeleri sınırsız yiyebilirsiniz diye sebzeler meyvelere göre sekersizdirler ve daha cok vitamin mineral icerirler pisirilmeyip cig yendikleri icin besin degerlerinide tahıllar gibi kaybetmezler.

bilgisizliginizi bir kez daha gösteriyorsunuz

ketojen diyet esittir low carb diyet esittir paleo

bir kisi paleo olup aynı zamanda ketojen olabilir paleo da dikkat edilmesi gereken yagların ve etlerin nerden geldigidir

iyi yaglar kullanılır aynı bizim yaptıgımız gibi tereyagı kuyrukyagı zeytinyagı fındıkyagı ve hindistan cevizi yagı

kisi verecegi kiloya göre karbonhidrat miktarını kendi ayarlar sizlere kilo verme egrisini de yayınladım

kisi vermek istedigi kilo ya göre karbonhidrat miktarını kendi ayarlar burdaki insanların cogu yag yakım amacındalar onlara nasıl karbonhidratı arttırın diyebilirsiniz ?

bambaska dünyalarda yasıyoruz saglıklı yasamak demek kilo vermek 200 kilo kaldırmak zayıf olmak cok kaslı olmak degildir.

Burda bahsettigimiz saglıklı yasam.

burda 1 kisi gunluk karbonhidrat alımını 100 150 gr aralıgında tutarsa kilosunu korur 50 ile 100 gr arası tutarsa daha yavas kilo verme altı ise daha hızlı kilo verme olan ketosis dir.

siz kalori sayarsınız biz karbonhidrat sayarız dünya artık eski pramidi kullanmıyor beslenme pramidi degisti eski piramit insanlara bir sürü hastalık veren piramit

herkesin aklı mantıgı var eger ben yanlıs besleniyorsam bir gün bunun cezasını hastahanede görürüm yada sizler bir gün hastahanede dediklerimi hatırlarsınız

abd de paleo doktor ları var ilac yerine beslenme tarzında hafif oynamalarla insanların duyarlı oldugu seyleri yememelerini söyleyerek ilac kullanmadan tedavi ediyolar. bizdeki sistem o duruma gelmeden bu konuları daha cok tartısırız

Yazdıkca bitmiyor ki kafadan atma tutmalar oldukca

şeker hastalıgını tedavi ediyor insanlar ilac kullanmıyor siz şeker hastalarına ölümcül etki diyorsunuz arkadaslar hic haber makale okumuyormusunuz ?

buyrun kaynagı da burda sabah gazetesi

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2011/03/03/tas_devri_diyetiyle_insulini_biraktilar

Son düzenleme: 29 Kasım 2011
    ccmssx bunu beğendi.
  3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ben size artık cevap yazmıyorum, lütfen benim bu forumda her hangi bir yere yazdığım cümlelerden alıntı yapmayı kesin!
    Bundan bir önceki mesajımda niye cevap yazmıyacağımı çok net bir şekilde belirttim!

Herkese iyi akşamlar...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:13 ----------

Şu cümleye hayranlığımı belirtmeden geçemeyeceğim :)

4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bence de fala bir sey kaybetmemis oluruz en azından şeker hastası olan insanlar ilac kullanmadan iyilesirlerken onları öldürmek le itham edilmis olmam :)

iyi geceler

ccmssx bunu beğendi.
  5. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Bu baslıgı okumak guzel oldu. 2 taraf da elinden geldigince tezlerini destekler paylasımda bulunmuslar.

Ancak...

Bakıyorum da herkes birbirinin uslubundan sikayetci olsa da her 2 taraf da alaycı, asagılayıcı uslup kullanmaktan hic cekinmemis.

Sonuc olarak...

Bu baslık altındaki bazı arkadasları, foruma hic yakısmayan usluplarından dolayı uyarmıstık. Anlasılan sonuc vermemis.

Demek ki forumdan süreli olarak uzaklastirmaktan baska cozum vermiyorsunuz bize

Rpac bunu beğendi.
  6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Yumurta ile ilgili Profosor Doktor Karatay hanımın bugun kü yazısını okudum yorum yapmıyorum karar sizin

Prof. Dr. M. Canan Efendigil Karatay
    İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi
    İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Anabilim Dalları Öğretim Üyesi

yumurtanın sarısını dedigimiz gibi tüpü kapattıktan sonra üstüne kırılmasını öneriyor hocamız. Yada haslanacaksa sarısının kayısı kıvamında olması gerektigini.

ccmssx bunu beğendi.
  7. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    günde sadece 100 ila 150 gr arası karbonhidratla kilo koruyacağız anlaşılan. 150+ olduğu zaman kilo alma ihtimali var. o zaman abi kilo vermek isteyenler niye bu kadar uğraşıyor ki, herkes 1 hafta ölüm orucu tutsa halkımızın kilo ortalaması 55 kiloya düşecek. ya da daha iyi bir fikrim var. su yerine zeytin yağı içelim. ekmek yerine lahana yiyelim. 32 tane yumurta yiyelim. paso kırmızı et tüketelim. hayat ketosisçilere güzel valla...

8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ah be abi naptın sen yaaav ;) Yönetici geldi ortalığı söndürdü sen geldin bastın kıvılcımı :D

bench_O

9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    yoo kivilcima bascak birsey yok :)

Cunku kalori saymadan aynen dedigi gibi besleniyoruz :) 15 yumurta yedigim gun oluyor bazen kuyruk yagi tereyagi bolca :) hic kilo almiyorum kalori saymadan

Ben 60 kilo dan fazla zayifladim eger yagli bir vucudunuz varsa yani kiloluysaniz eger vucudunuzun insuline karsi direnci var demektir insulin salgilanmasini ne kadar az yapabilirseniz direnciniz o kadar kirilir ve kilo verirsiniz

ccmssx bunu beğendi.
  10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bir konuda arkadaşlarımı bilgilendirmeliyim..

burda yazılanların hiçbiri genelin yapması gereken ya da genele tavsiye edilen konular değildir..lütfen herkes kaynaksız ifadelerini " ben böyle yapıyorum" şeklinde düzenlesin ki yazılanlar genel tavsiye olarak algılanmasın..

herkesin kendi hayatında uyguladığı beslenme şekillerin kendisine özeldir..bilimsel olarak altlık verilmeyen, kaynakla beslenmeyen hiçbir konu genel tavsiye olarak verilmemeli ve alınmamalıdır.

Rpac, SCHWARZXXL, R10 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    canan karatay'ın az önce bir ifadesini dinledim..
    diyorki " 60 yıllara kadar amerikada kahvaltılarda pastırma (beacon) ve yumurta yenirdi fakat şimdilerde de çok büyük olan bir tahıl gevreği firması o zaman pazar payını artırmak için bir araştırma yaptırıyor ve yumurtanın kolestrol ve yağdan ötürü çok tehlikeli olduğunu koyuyor." yıllar sonra anlaşılıyor ki yapılan araştırmada taze yumurta değil toz halinde yumurta kullanılıyor..toz halinde olan hem süt hem yumurta trans yağlar barındırmaktadır fakat taze tüketir ve doğru pişirirseniz sağlıksız değillerdir.."

ormeka, heldic, Karakaş ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    60 lı yıllara kadar dünyada insanlar " bedenle çok çalışırlardı" ...

bu nedenle , dedelerinden kalma usüllerle kuvvetli beslenmeleri pek önemli değildi...

oysa , günümüzde ?!...((

13. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    60'lı yıllarda doktor, öğretmen, avukat, mimar, mühendis vs yok muydu? 1500'lerden bahsetsen anlardım.

Tam tersi 60'lı yıllardan sonra sanayi, inşaat gibi sektörler hız kazanmış ve eskiye göre daha fazla "beden gücüne" ihtiyaç duyulur olmuştur. Misal 60'lı yıllardan sonra başta Almanya olmak üzere birçok gelişmiş ülke beden gücü açığını gidermek için milyonlarca yabancı işçi almıştır ve almaya da devam etmektedir.

14. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    heldic le uğraşmaya deymez adam ekmek yeme diyor ama tereyağı ye iç kilo yapmaz ama 2 dilim ekmek kilo yapar diyor :D

bu markette satılan yumurtalar omega3 yönünden fakirler doğal köy yumurtası tabiki omega3 yönünden zengindir ama marketteki yumurta için fazla heveslenme proteini al şükret yani :D

Son düzenleme: 4 Aralık 2011
  15. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    insulin nedir yag depolama hormonu

Insuline ne etki eder yag mi karbonhidrat mi

1 kilo yag insulini ziplatmazken 2 dilim ekmek insulini yukseltir.

1 kilo yag yiyecek kisi varmi ayriyeten

Eskiden cok yiyip hareket ediyormus diyorsunuz da bizler sporcuyuz yiyecegimizi hareketierimize gore ayarlayabiliriz

3000 kalori harcarken o civarda yersek tahilla beslenmekmi et yag ile beslenmek mi faydali

Marketlerde omega 3 orani yuksek yumurtalar var fiyati biraz pahali ama olsun

ccmssx bunu beğendi.
  16. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    tahıl et :D

17. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    o sizin dusunceniz saygi duyarim

Afiyet olsun :)

ccmssx bunu beğendi.
  18. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    60 lı yıllarda "doktor, mühendis, öğrenci vb" de işe ,okula gidebilmek için bolca yürür, otobüse biner, iner yine yürürlerdi...bulaşıklar, çamaşırlar vb bile elle yıkanırdı...)asansör , yürüyen merdiven bile imrenilerek, gıpta edilen şeylerdi...ısınma için bile insanlar kazana, sobaya odun atar efor harcarlardı...

arabası olanlar oldukca zengin sayılırdı...daha sayalım mı?!..

ayrıca, 60 lı yıllarda "öğretmen, öğrenci, avukat ,mühendis sayısı "bile çok azdı...

amaleler bile "betonu ,kumu sırtta taşır ,saatlerce "çalışırlardı...cumartesi bile 1/2 gün çalışılırdı...) market vb yoktu, fırına, pazara gitmek için bile uzun mesafeler katedilirdi...)

kısaca ,ortalama bi vatandaş bugünkü ortalama vatandaşın en az 3-4 katı efor sarfederdi...((

19. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    eee efor sarfeder di simdi efor sarfedmezken noldu 50 sene de genler mi degisti

Hikayemi masal mi desem okuyorsunuz da

Derdiniz kalori derdi ise

Yaglar karbonhidratlara gore daha kalorilidir fakat kan sekeri uzerinde oynama yapmadigi ve mideye yag girer girmez beyine doyum sinyali gittigi icin insan daha gec acikir ve cabuk doyar

Sonuc olarak yaglar daha kalori li olmasina ragmen gun sonunda insan doyarak aclik cekmeyerek daha az kalori alip zayiflar

yasamadan bilemezsiniz ben 60 kusur ustunde zayifladim 2 turlu de beslendim

Yuksek yag dusuk karbonhidrat insan oglunun aliskin oldugu beslenme seklidir gerisi hikaye

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 22:47 ----------

tum haberlerde bilim adamlari cayir cayir bagiriyor kolestrol ve yaglarin cok faydali oldugunu bunun dusmanligini yapanlarin insanlara ilac satmaya calisan ilac firmalari oldugunu

Bu kadar bilim adamlari bunu binlerce yapilan gozlemlerle deneylerle katlarken

Bunlari goz ardi etmek gormemezlikten gelmek sadece ilac firmalari ile iliskisi olanlarin isine gelir

2 3 sene arasi 0 karb a yakin besleniyorum turp gibiyim cap canliyim az uyuyorum sizin dusundugunuze gore yasamamam lazimdi

ccmssx bunu beğendi.
  20. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    0 karbonhidrat beslenıyorsan senin sındırım sıstemın nasıl çalışıyor yağ yıyerekmı yaşıyorsun robotmusun sen :D yağı bu kadar seven ve herekse öneren bir başkasını görmedim :)

Sayfayı Paylaş