yumurta.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ucgenbody tarafından 19 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ucgenbody

ucgenbody Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    arkadaşlar sabahları çiğ yumurtayı bardağın içine döküp direk içsem çok yararı olur mu ?

eğer yararı olursa sarısını ayırıptamı içiyim yoksa direk olarak mı içiyim.

teşekürler.

Bu Arada yeni üyeğim normalde konu açamam lazım ama üyelikten çıkıyorum konu aç diyorum üyelik istiyo, üyeliğe giriyorum ve otomatik yeni konu açma sayfası geliyo ve konu açıyorum böle bi yöntem buldum adminlerin dikkatine.

2. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    çiğ yumurtanin tasidigi bakteri yuzunden hastalik yapma riski fazla pisirmeden tüketme en iyisi haşlanip yenilmesi

3. brhmcr

brhmcr Guest

Adminlere verdigin bilgi icin tesekkur ederler kesin ama bu sorununda cevabi mevcut. Once sik sorulan sorulari okumayi dene sonra konu ac derim ben.

4. ucgenbody

ucgenbody Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    arkadaşlar bir kaç sorum daha olucak yeni konu açıp forumu kirletmiyim dedim.

1. -) yumurtayı ben tuzsuz yiyemiyorum, tuzun bi etkisi olur mu kilo alma yada herhangi birşey vs. eğer zararı yoksa tuzlu devam var ise tuzsuzda yerim sorun değil.

2. -) yumurtanın sarısımı yenmeli beyazımı yoksa ikisi birden mi daha yararlı yada herhangi birisi yenilmeli ise nedenini açıklarsanız sevinirim.

3. -) bir yumurta yaklaşık kaç gr protein içerir ona göre spordan sonra tüketicemde.

4. -) fındık fıstık vb. gibi şeyler protein desteği sağlarmı ona göre hergün bir avuç vs. yemeyi düşünüyorum

5. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.374
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    yumurtanın çiğ yenmesi salmonella riski taşır..
    1)tuz vücutta su tutar, ancak yumurtanın üstüne döküceğin küçük miktarlar sana büyük zararlar vermez, ancak kilo verme gibi bir amacın varsa genel anlamda tuzu azaltmalısın..
    2)beyazı daha saf proteindir, kalorisi çok azdır ancak sarısı ile birlikte tüketilmesi proteinin emilimi bakımından daha yararlıdır istediğin şekilde tüketebilirsin..
    3)bir yumurta ortalama yaklaşık değer olarak 5gr protein içerir sarısı ve beyazıyla birlikte..
    4)evet sağlar aynı zamanda yararlı yağlarıda barındırırlar her gün bir avuç gibi miktarlarda tüketebilirsin..
    ayrıca bu yazdıklarımın hepsi ve çok daha fazlası formda mevcut arama yaparsan çok daha net bilgiler elde edersin..

ucgenbody bunu beğendi.
  6. ucgenbody

ucgenbody Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    birazcık göbek varda, yağ demişsin zararı olmasın? eğer zararı yoksa düzenli fındık tüketmeyi düşünüyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:04 ----------

ve sizce sabah mı tüketsem daha iyi olur yoksa akşam spordan önce veya sonra mı?

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    14.494
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri : yumurta

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş