yumurta zararlı mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve djburakgs tarafından 30 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    TATT... Supplementlerin içinde tabiki daha uzun süre saklanabilsin diye bazı kimyasallar var. yani anabolizan tarzı şeyler yok yani ilaç değil! Evet ikimizde aynı şeyi söylüyoruz doğru

2. enaunkark

enaunkark Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Allahaşkına doğal ne demek bi sözlükten bak istersen. Protein tozuna ve amino asid e doğal deme. Doğal ne biliyomusun, domates, yumurta, mercimek.. İşte doğal olan budur.

Ve ayrıca tabiki doğal olarak çok iyi beslenen birisinin de supplement a ihtiyacı yoktur uzun bir süre.

ulasmen, tatt ve josef_1531 bunu beğendi.
  3. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Sayın üyeler,Konu dağılıyor tadında bırakalım lütfen...

Saygılar...

djburakgs bunu beğendi.
  4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Supplementlerin uzun süre kutuda taze kalması için kullanılan kimyasallar bütün paket ve kutu besinlerde vardır..
    Doğallık açısından supplementleri tabiki meyve ve sebzeyle karşılaştıramayız..
    Ancak supplement'lerin doğallık açısından yediğin gofretten veya içtiğin meyve suyundan farkı yoktur..

Supplementlerin doğallığı konusunda forumda birçok yerde yazmıştım..
    İlgilenen arkadaşlar biraz aramayla yazılara ulaşabilirler..

Pinky ve josef_1531 bunu beğendi.
  5. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bu nedenle paket ve kutu besinler tüketmemeye çalışıyorum zaten.tavsiye ederim herkese

6. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    hell bence sen yanlıs anladın cunku protein tozu amişno vs nin ilaç olmadıgını tabiki biliyorum dogaldan kastım besinlerden sentetik uretimden degil eger ben konularıma bakarsan protein tozu amino asit vb seylerin ilaç olmadıgını bıldıgımı gorursun bende amino portein tozu creatin glutamin l argşnin orginin kullandım hemde bu işe başladıgımın 3. ayından itibaren surekli maddi durumum elverdikce suplementler yan beslenmedşir beslenmeye destektir foruma girenler yanlıs anlamasın diye yazdım birde dogal demek naturel katkı maddesi icermeyen demektir sentetik degildir bu yuzden cokda yanlıs anlatım oldugunu dusunmuyorum

Son düzenleme: 1 Nisan 2008
  7. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Yeri gelince domates, mercimek bile doğal olmuyor. Onlarda bile hormon kullanıyorlar. Tam doğal olsun dedin mi organik tarım üretimi olacak. Bildiğimiz inek gübresi vs... :D

Kusura bakmayın ama bu günce kilo başına 2 gram protein saçmalığı bence fiyasko. Düşünün ki 150 kiloluk yağlı mı yağlı bir adam vucut geliştirmeye başladı ve günde 300 gram protein alıyor. Adam zaten hareket edemiyor 300 gram proteini (1,5 kilo et) yerse o yakında 200 ü görür. :D
    Belli bir seviyeye gelmiş sporcular için protein hayati önem taşısa da bizim gibi yeni elemanlara günde 100 gram protein bile yeter. Benim beslenmem son 5 aydır hiç düzenli değil (protein karbonhidrat hiç dikkat etmiyorum) ve antreman olarak haftada 1 veya ayda 1 çalıştığım oluyor. Vucuttan da pekbişey kaybetmedim 32 cm kolla başladım, bodyyi bıraktığım en son sıcak 38 di ve hala sıcak 37- 38 görüyorum.

8. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    300 kiloluk adamda doğru değil belki ama define biri için geçerlidir bence

saydam bunu beğendi.
  9. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    ibrahimmmm,Verdiğin örnek saçma olmuş, yeni başlayan bir kişinin bu kadar protein almasına gerek yok..

İlerleyen zamanlarda ise, 150 kiloluk bir adam 300 gr,200 kiloluk bir adamda 400 gr protein almalıdır!!

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/p...hlight=yumurta

saydam bunu beğendi.
  10. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ibrahim oncelikle yanilgilar icindesin;
    -herkesin genetigi ayni degildir,kendinde edindigin sonuclar herkesde ayni olmaz.
    -150 kilo olan bir adam in ilk amaci yag yakmak olacagi icin belli oranlarda karbonhidrat,protein ve yag oranlari hesaplanir oncelikle diyete sokulur.

ulasmen bunu beğendi.
  11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    tatt ve josafh_1531 sizin mesajlarinizi okumadan yazmistim yazimi,bu sekilde duyarli olup,yeni bu spor a baslayanlarin kafalarinin karismasina engel oldugunuz icin tesekkurler.

tatt bunu beğendi.
  12. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Benim demek istediğimde bu işte. Protein deyince herkes kilo başına 2 gram deyip kestirip atılıyor. Böyle olmamalı. Bu tamamen benim fikrim ama herkesin protein ihtiyacı farklıdır ve proteinin faydası kısa vadede görülmez bunu bir alışkanlık haline getirmek gerekir. İnsan beslenme alışkanlıklarını değiştirdikçe ve antremanlara devam ettikçe vucudundaki gelişimleri gözlemleyip neye ne kadar ihtiyacı olacağını ve neden uzak duracağını bilebilir bence. Göz var nizam var. Yağlanmaya başladın mı karboyu kısarsın, kaslar canlılığını yitirdikçe protein ve suyu artırırsın ve antremanlarında çok yüklenme yapıyorsan azaltırsın vs. vs.. buna bir ölçü getirilemez ben bunları göz kararı yapıyorum ve ne ekersem onu biçiyorum. Vucut geliştirme adına çok fazla fedakarlık yapmadığım halde gelişimimden memnunum. Öğrencilik hayatından kurtulup meslek sahibi olup bu işi düzenli ve programlı yaptığımda ise iyi bir vucut çıkaracağımdan da eminim. Aslında v.g. ile ilgili bütün makaleler, kurallar, normlar insanın kendisinde gizli. Sadece biraz bakmak ve görmek gerek. Verdiğim örneğin saçma olduğunu biliyorum sadece kimin karşı çıkacağını merak ettiğimden yazdım çünki evvelki diyalogların bazıları çocukça ve anlamsız olmuş kimse üzerine alınmasın lütfen.:p İlaç milaç derken sıkmış millet. Hele topiği açan arkadaşın hocası belli sıkmış.:D
    Ama proteinin fazlası da gereksiz. Düşünsenize 80 kiloluk normal bir adam misal 100 gram protein sindiriyorsa bunu 160 a zincirle bağlayıp sindirim sistemini yormanın manası ne ! Tekerlekler büyük olunca araba daha mı hızlı gidiyor. Beygir gücü yani arabadan insana uyarlarsak genetikle ilgili bu sizinde dediğiniz gibi.

13. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    HARVARD Üniversitesi’nde yapılan araştırma yumurtanın fazlasının zararlı olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Uzmanlar 21 bin 327 yetişkin erkeğin beslenme alışkanlıklarını ve sağlık durumlarını 20 yıl boyunca takip etti. Yapılan karşılaştırmalarda haftada 7 veya daha fazla yumurta yiyenlerin ölüm riskinin yüzde 23 daha fazla olduğu görüldü. Doktorlar kolesterol nedeniyle özellikle kalp krizi ve felç riskinin arttığını hatırlatarak “Yetişkin erkekler yumurtayı fazla tüketmekten kaçınmalı” dedi

http://www.ensuper.com/news/123/ARTICLE/2856/2008-04-14.html

bence dikkatli olun. hiçbişey sağlıktan daha önemli değildir.

14. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    ben günde 5 yumurta beyazı bazende 3 tam yumurta yiyorum acaba zararı varmı

15. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bu araştırmalar iyi güzelde bu yetişkin erkeklerin mongol gibi elinde bira televizyon karşısında oturan tipler olmadıgının garantisi varmı?sporcularda beslenme farklıdır.zaten bir ağırlık sporcusu gibi beslenmek özveri gerektirir.

zigbog ve atakan_irresistable bunu beğendi.
  16. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bi defa sayın ibrahim tekerlek büyük olunca araba daha hızlı gider :)

2.cisi bu araştırmayı ben de bi tıp dergisinde okudum tamamıyle gerçek dışı 40-60 yaş arasında yapılan araştırmadan ibaret katıla olan bir gülme efekti yokki güleyim. 20-40 yaş arasındaki insanlarda tüm organizmayı faaliyete sokacak şekilde olan bir besindir. tartışma konusuda yapmak istemiyorum bu konuda görüşler objectif fakat subjektif fikirlere inanan arkadaşlara kalsın demekle yetiniyorum .

BU ARADA YUMURTA HAKKINDA YETERİNCE KONU VAR ARAŞTIRILSIN.

2 cisi fazla proteinin zararlarını söylemek bile istemiyorum. hatta bi arakdaşım yaptıkları araştırmada antrenman sonrası alınan proteinin böbrekleri inanılmaz yorduğunu ve ancak proteinin bir sonraki gün alınması konusundabir makale okuduğunu söylemişti bulursam sizlerele paylaşmaktan mutluluk duyarım.. saygılarımla. neden olduğunu tahmin edebilirm fakat net olmadan yazmak istemiyorum.

sayın rock ben günde 5-7 arası bütün yemekteyim. ayrıca istediğiniz kadar beyaz yiyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Ağustos 2008
  17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    araştırmada yumurta tüketmekten bahsedilmiş.
    yumurta akı ve sarısı ayrımına gidilmemiş.
    vücut geliştirme sporu yapanların yüzde 90'u aldıkları yumurta proteinin çoğunu yumurta akından sağlarlar..
    O nedenle araştırma sonuçları çok büyük anlam ifade etmiyor..

Pinky bunu beğendi.
  18. mert061994

mert061994 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sayin abiler bana lutfen yardimci olun spora yeni basladim vucudumu gelistirmek istiyom lutfen bir program yapabilirmisiniz

19. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    foruma üye olur olmaz ilk mesejında bunu yazmışsın. Arama yapsaydın demiycem çünkü sorduğun sorunun cevabı forumda heryerde mevcut. Üstbaşlıkları incele aradığın bilgilere ulaşabilirsin.

Bu arada konu eski ama yukarı çıkmış bi yorum yapalım:). guardbody abimin dediğine sonuna kadar katılıyorum araştırma yapılanların içinden kaç tanesi spor yapıyor kaç tanesi asosyal yaşıyor bunlardan bahsedilmiyor. Ayrıca ben günde 20 yumurta beyazı 3 tanesinide tam yerim hiç bir şeyim yok. Bi gün araştırma yapıyolar, patates kızartması klap hastalığı yapıyor diye sonra bir araştırma daha patates kızartması kanseri önlüyor diye.hyper_

20. bady ekrem

bady ekrem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme tarzınız hoşuma gitti . Sütü günlük sütten mi içiyorsunuz yoksa pastorize kutu mu içiyorsunuz ve yemeklerden sonra mı ayrı mı içiyorsunuz ?
    Gene loru kendiniz mi yapıyorsunuz ki vaktim olduğunda ben böyle yaparım ve çıkan suyuda peynir altı suyu olarak içerim :D Fakat markalar konusunda kararsız ve güvensizim . Yağ oranı düşük gözüken ürünlere şeker katıyorlarmış . O yüzden hangi markayla lordan besleniyorsunuz ? Pastorize olduğu için sindirimi zor olmuyor ve midedeki diğer besinleri çürütmüyor mu ?

Sayfayı Paylaş