Yumurta Yemeden VG olur mu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bearyn tarafından 13 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. bearyn

bearyn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu tarz bir kaç başlık vardı okudum hepsini de fakat durumu biraz daha netleştirmek istedim kendi açımdan.
    Şimdi normalde pek yumurta seven biri değilim ve 5 aydır da spora gitmiyordum bu sürede bir tane bile yumurta ağzıma atmadım. Ve bu 5 ayda hatırladığım kadarıyla 1 tane bile sivilcem çıkmadı.
    1,5 hafta önce de tekrar başladım spora, ilk günden ikişer üçer yumurta yemeye başladım ve yüzümde bir anda sivilceler çıkmaya başladı 1 hafta sonunda.
    Yumurta sivilce yapar mı yapmaz mı o muhabbete girmicem fakat bende bir şekilde yapıyor anlaşılan.
    Şimdi asıl soruma gelirsek hiç yumurta yemeden sabahları lor peyniridir falan bir şekilde idare ederek vücut geliştirebilir miyim?

2. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Tabi olur sorun teşkil ediyormuş tamam iyi bir protein kaynağı ama mucize de değil yani sonuçta gün içerisinde et tavuk balık gibi ihtiyacını karşılarsan geliştire bilirsin tabiki.

bearyn bunu beğendi.
  3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    olmaz, bu sporu hemen bırakın.

mehmetanil, wallcroft9'69, denizgnr97 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Bazen böyle sorulara cidden gülüyorum , olur onu ye bunu ye diye şart yok imkanın varsa yersin yoksa ev yemegi yersin ama belli başlı şeyler var onları tüketirsen daha hızlı ve güzel gelişirsin

letsev bunu beğendi.
  5. geceyar20

geceyar20 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    P90x Koç'u
    Yer:
    Denizli
    Bende sevmiyorum onun yerine omlet yapıp yemeyi denedin mi? Denemediysen mutlaka dene
    tadı resmen değişiyor ve başka bişey oluyo yanına domates biber soğan işini görür :)

6. bearyn

bearyn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Demek istediğim oydu zaten yani yumurta olmadan alacağım verim düşebilir. O açığı nasıl kapatabilirim diye sormuştum.
    Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim, bazıları da aklınca dalga geçmeye çalışmış.

xpoyrazx bunu beğendi.
  7. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    yumurta yiyemediğin için sanırım bi tek sabahları öğün kaçırıyosun. O zaman sabahları yulaf ye sütle beraber yağsız beyaz peynir yada lor peyniri ye. Kullanıyosan yulafla sütün içine bi ölçek whey at. Kolay gelsin

bearyn bunu beğendi.
  8. bearyn

bearyn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Evet sadece kahvaltıda kullanıyordum dediğin gibi yulaf ve peynire başlıyım artık.

9. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    yumurtaya bağlı değil vg olmak ama bizim salon hocası bas bas bağırıyor ymurta yiyin diye :)

10. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Yumurta içerik açısından kas yapıcı aminoasitlere sahip bilindik en ucuz ve kolay bulunabilen proteinli gıdadır. Fakat fazla miktarda tüketildiğinde bazı insanlarda sivilce vs.. gibi reaksiyonlar görülebiliyor , ve tadında da hoşnut olmayabilirsiniz. Ucuz ve kolay temin edilmesinden dolayı çok çok tavsiye edilir. Whey protein takviyesi alınabilir yumurta yenilmeyecekse..

bearyn bunu beğendi.
  11. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    sevmiyorsanız, yemeyin :)

letsev bunu beğendi.
  12. kabus2213

kabus2213 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Kilon başına 1.5-2 gr protein alman gerekiyor gelişmek için.Bunu nasıl yumurta olmadan karşılıyacaksın onu merak ettim ha durumun el veriyorsa her öğünde ete abanırsın.Gerçi onunda biyolojik değeri yumurtadan düşük...

13. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bi şeycik olmaz...hatta ve hatta "vejeteryan "olarak da bu sporu yapabilirsiniz...)

azil_zinde, zrb20 ve wallcroft9'69 bunu beğendi.
  14. xpoyrazx

xpoyrazx Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yumurta yemeden body yaparsan hiç bir zararı olmaz. eğer evde düzgün beslenemiyorsan kaliteli ürünleri araştırıp protein tozu kullanabilirsin. Sana da bir tavsiye de bulunayım... sivilce oluşumuna sebep, tahminime göre yumurtanın sarısı olabilir; zira bende de yumurta yediğimde sivilce çıkıyordu. Yaş 28 e geldi halen tek tük sivileler çıkıyor. Yumurtanın sarısını kestiğimde sivilceler azalmıştı. bunu da kendinde test edersen bu fikir de işine yarayabilir. sade yumurtanın beyazını yemeyi dene. bir de sivilceyi sorun olmaktan kurtaran bir losyon var etken maddesi sülfosetamilin. ilacın adı "Sivex losyon" bunu da doktoruna yazdırabilirsin. gerçekten işe yarıyor. Hadi sağlıcakla kal.

15. Aurora

Aurora Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Anne sütünden sonra yumurta gelir protein'inden tut demir,fosfor,vitaminine kadar herşey var bazı şeyleri sevmesekte başarıya ulaşmak istiyorsak katlanmak zorundayız.
    İllaki haşlanmış olarak yemek zorunda degilsin kaşarılı,peynirli yada biberli farklı kombinasyonlar deneyerek damagına uygun tadı bulabilirsin.

16. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Gün içinde etli yemek üzerine yumurta yiyince sivilce yapıyor.
    Cildin yağ bezleri dengesi bozuluyor.
    yumurtanın sarısı sivilceye neden olabilir, doğru.
    Ama sarısını atmak ziyan etmekte pek hoş değil.
    Vejetaryanlıkta yumurta yemeyenlerde var. Çünkü erkek civcivler imha ediliyor.
    Yumurtlayacak olan civcivler korunuyor.

Sayfayı Paylaş