Yumurta tammı beyazımı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve beko431 tarafından 14 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. beko431

beko431 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    ben 14 yaşında 174 cm boy 54 kgyim hergün 3 duruma göre 4 tam yumurta yiyorum ama sürekli sarısında kolestrol olayı olduğu için herkez az yiyor ben tam yiyorum bi bakımdanda yumurtayı ziyan etmiyorum sarısnın etkisi çokmu büyük ayrıca asıl protein sarısında değilmi ?benim yaşımda tam yemenin sorunu olurmuyada ilerde yorumlarınızı bekliyorum.

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yumurta kolestrol yapmıyor dıye gecen cıktı adamın bırı ozur dıledı halktan

allah yumurtayı oyle yaratmıssa vardır bı hayrı sarıda yararlı beyazıda benım hocamda dedı 3-4 tane gunde ye dedı adamın bırı dedı kolestrol yapmazmı dedı yok oyle bırsey rahat yıyebılırsın dedın

3. tropicalpunch

tropicalpunch Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Bildiğim kadarıyla beyazında daha çok protein var ancak sarısında kolestrol olmadığı açıklandı. Tam yemeni tavsiye ederim ancak için rahat etmiyorsa 4 yumurtanın 2 sini tam yiyip 2 sinin beyazını yiyebilirsin.

4. xbtx

xbtx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    her gun 1 tam yemek bile zararlı ama nese...kolestrol ve karacıgerı asırı yorar yumurtayı fazla tuketmek(aynı sey supplemen içinde gecerli hatta o direk oldurur ayrıntılı acıklamayı babam bi doktor olarak yaptı bana uzun uzun acıklayamıcam) ama risk alıcazyapcak bişe yok bende yıyorum hergun 1 2 tam 2 3 beyaz ayrıca protein tozuda kullanıyorum tabiki babamdan gizli bişekilde...

5. beko431

beko431 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    aslında ben yumurtayı ziyan etmek istemiyorum şuana kadar hep tam yedim xbtx 1 tam yemek zararlı konusu çok yanıltıcı ben tam yemeye devam edicem yorumları bekliyorum yumurta sarısı hakkında

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    1 yumurta bıle zararmış peh bılende yazıyor bılmeyende

7. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Dexter Jackson'ın M&F dergisinde bu konu hakkında; '' Bir yumurta sarısı, yumurtanın tam protein zincirini tamamlamasına yardımcı olur. Eğer yumurtaların sadece beyazlarını yiyor, yanında hiç yumurta sarısı almıyorsanız, tam bir zincir oluşmadığı için vücudunuz bunu bir protein olarak algılamayacaktır '' diyor. Yapılan araştırmalara göre de yumurta sarısı yiyenler yemeyenlere göre daha fazla kas gücü ve sağlamlığı kazanmaktadır. Diyor dergi

8. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Yap sen bunları tabi ölürsün görcem ben seni 2, bilemedin 3 kutuluk ömrün var...

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bende katılıyorum buna allah yumurtayı sarısıyla yaratmıs zararlı sey yaratırmı herseyın bı faydası vardır hıcbırsey ısraf olmuyor herseyın fazlasıda zarardır durup 15 -20 yumurtayı saırısyla yenırse tabı zararı olur ama 3-4 yumurta ıcın bu gecerlı degıl

10. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Mesajınızı yeni gördüm. Off topic olmasın ama yorumunuz yeni üye olan ve bilgi sahibi olmayan arkadaşlara kötü örnek oluyor.

1. Supplementlere direk öldürür demek büyük bir hata. Bu forumda bir çok sporcu supplement kullanıyor o zaman burada ki üyelerin çoğu ölmüş olurdu.
    2. Yumurta hakkında yıllarca söylentiler oldu yok sarısı zararlı yok yanlış biliyoruz sarısı yararlıymış gibi. Bir şeyin aşırısına kaçarsanız size yarardan çok zarar sağlar. Sizde günlük ihtiyacınızdan fazla tüketirseniz size yarardan çok zarar olarak döner ki bu tek yumurta için geçerli değildir. Örneğin kırmızı et. Çok yararlı bir besindir ama aşırıya kaçarsanız sağlığınızı olumsuz yönde etkiler.
    3.Eğer babanız doktorsa böyle kestirip atmak yerine bildiklerini paylaşırsanız yani daha doğrusu size anlattıklarını hiç değilse bizi de aydınlatmış olursunuz. Bizim de size hak verme oranımız artar.
    4.Doktorların sporcu besinlerine pek olumlu bakmadıklarını iyi bilirim. Çünkü benim babamda bir doktor ve arkadaşlarıyla da bir çok kere bu konu hakkında tartışmalarım olmuştur.
    5.Sporcu besinlerini o dal hakkında bilgili olan doktor ve bilim adamların yaptığı araştırmaları ben daha çok inandırıcı buluyorum ki bazı besin takviyelerinin sadece vücut geliştirme için değil normal hayatımızda daha sağlıklı olmamız için de artıları olduğu kanıtlanmıştır.

Sayfayı Paylaş