yumurta sarilarini ne yapiyorsunuz ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve serkan1984 tarafından 2 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. sfitness

sfitness Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    ya bu 10 yumurta beyazini 2si tam bunu kahwaltıdamı yiyorsunuz gün içindemi,ben kahwaltıda bazen 2 tam yumurta bazen 1 tam,1de beyaz yiyorum 1 tane sarı kalıyor arttırmalımıyım bunu,boyum 180,kilom 64 fit sayılabilecek parçalı vucudum var.cevap bekliyorum..

2. Morphling

Morphling Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Evet arkadaşlar kediye köpeğe veriyoruz diyorsunuz ama yumurta sarısı o hayvanlar için oldukça zararlı. Operation oldukça iyi bir noktaya değinmiş.

Kendi köpeğime bir tane olsun vermiyorum nitekim bildigim kadarı ile yumurta sarısı bu tür kücük hayvanlarda körlüğe yol açmakla beraber onların günlük ihtiyaç duydukları kolestrol değerleri oldukça düşük oldugu için çok büyük tehlike teşkil etmekte.

3. /Bulut\

/Bulut\ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir ve Muğla
    benimde çöpe gidiyor ne yazıkki yanlız yaşadığım ve komşumda olmadığı için yapacak başka birşey kalmıyor bu arada hayvan beslemiyorum ama köpeğim olsa hepsinide ona vermezdim bence aşırsı hayvan içi pek iyi olmayacaktır tıpkı biz insanlarda olduğu gibi

4. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ben gelde pastorıze yumurta akı alıyorum ama normal yumurta yersem genelde gunde 8 tane sarı bırıkıyor bunlarıda karsı komsumuz hayvan barınagında gonullu ona verıyorum oda cok sevınıyor

5. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    ben yumurta sarılarını sokak kedilerine veriyorum.. Dile kolay yaklaşık 3 senedir yumurtayla beslediğim kediler var. Şu ana kadar hiçbir sorun yaşadıklarını görmedim kolestrol kilo vs. Zaten sokaklarda ne bulupda yesinler bi doğru düzgün yedikleri bnm verdiklerim.

bu sırada hem sarılar ziyan olmuyor hemde sevaba giriyorum. Bundan daha haz verici birşey olamaz fakat tek şikayetim yumurta yemediğim günler kediler bi türlü gitmiyo evin önünden :) tek sorun bu gibi...

fehmican bunu beğendi.
  6. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Yiyorum.:D Zaten zayıfım yumurtanın sarısıydı beyazdı demeden peynir ekmek artık ne bulursam dolapta herşeyi bulup yiyorum sabah.:D Sabahları zaten 5 tane yiyorum haşlanmış,akşamda yatmadan önce canım çekiyo tavada 3 tane yiyorum.:D

7. mamossa

mamossa Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yemek yemek
    Yer:
    Albania
    ben günlük 9-10 adet tavuk yumurtası yiyorum 2-3 tanesinin sarısını çöpe atıyorum bu kadar sarı yemek zararlı mı? bazı günler de 10-12 adet bıldırcın yumurtası yiyorum ve bıldırcın yumurtalarının sarılarını atmıyorum bir problemle karşılaşırmıyım teşekkür ederim

8. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    1 tavuk yumurtasının sarısında yaklaşık 4gr yağ var bu nedenle hem kalori bakımından hem de kolesterol bakımından zarardır.Günde en fazla 2 tam yumurta yemeniz daha sağlıklı...

9. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    bi hort çekeyim 1 haftada 30 sarıyı çöpe atan bir insanım :D

Bende komşulara, gerekirse anneme veriyorum. Kek tatlı, börek yapımında kullanıyorlar.

Aslında pastaneyle anlaşmak lazım. İsraf olmamış olur. :)

10. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Kargalar sarısına bayılıyo...

Azi bunu beğendi.
  11. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    dolaba girip girip çıkıyor sonra ortadan yok oluyor . babam mı yiyor bilmiyorum :D

Sayfayı Paylaş