Yumurta Beyazı ve Yulaf Yiyemeyenlere

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve mehmetanil tarafından 10 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 69 üye.
  1. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yulaf ezmesi yiyemiyenlere ;

1- Sakarini bos kaba koyun ustune bir kasık ligh sut koyun sakarini ezin karıstırın sonra sütü tamamlayıp üstüne yulafı koyun

2- Aynısını balla yapabilirsiniz balı sutle karıstırın ustune yulafınızı koyun

3- Kuru uzum ekliyebilirsiniz yada badem fındık fln keten tohumuda iyi olabiliyor

4- Damla çikolata konabilir

5- Isıtılmıs portakal suyu ile yiyebilirsiniz, portakal suyunu sutulukte kaynatıp (suyunu buharlastırın yani) kıvam weriniz sonra soguyunca yulaf atıp yiyebilirsiniz

6- Kuru mevya atabilirsiniz satılıyor marketlerde yada kendiniz kurutnuz portakal kolay kuruyor

7- Portakal Limon yıkadıktan sonra kabununu rendeleyin lezzet wericektir

8- Mısır ozlu gevrekler ile karıstırabilirsiniz

Aklıma bunlar geliyor afiyet olsun

Yumurta projemide yakında acıklarım biraz calısmam lazım :D

zeynel19, xxMassacrExx ve castorpollux bunu beğendi.
  2. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    arkadaşlar bu konular başka başlıklarda incelenmişti ve ben oraya yazmıştım ama madem böyle ortak bir başlık var tekrar yazayım. yulafın içine yarım muz doğrayıp süt ekleyin, tadı zaten mükemmel oluyor. yumurta beyazlarını da üstüne bal dökerek tüketin bildiğiniz krem karamel olacaktır. damak zevki tartışmaya açıktır ama şimdiye kadar önerip denettirdiğim hiç kimse farklı düşünmedi.

castorpollux bunu beğendi.
  3. denizz

denizz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar bu yulafta yağ ve karbonhidrat çok fazla ben ekmekten kaçıyorum yağlanma yapmasın göbek yapmasın die bundaki karbonhidrat ekmekte yok yaw 67 gr karbon hidrat nedemek

4. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    ŞUAN ETİ YULAF EZMESİNDE İNDİRİM VAR.
    makro market varsa eğer yakınınızda...
    yulaf ezmesi ihtiyacınız varsa bence hemen gidin. çünki
    SADECE YULAF EZMESİNİN FİYATI 3 ytL ve 500gr.
    birde MEYVE PARÇACIKLI OLANI VAR
    ONUN FİYATI İSE 3,75 ytl. FAKAT 350 GR.
    ben o esnada başka bir marka '' alman menşeli'' meyve parçacıklı 500 gr. 3,90YTl o daha cazip geldi bana onu aldım.
    isimi ''HAHNE FRÜCHTE MÜSLİ'' yanlış anlaşılmasın
    ne müsliliern nede marketin reklamını yapmıyorum maksat ihtiyacı olan tüm site kullanıcıları yararlanısınlar

castorpollux bunu beğendi.
  5. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    bu yulaf nasıl yeniyor. antrenmandan sonramı?günde kaç tane?lütfen yardım. n de alacağım ama nasıl yendiğini bilmiyorum.bana kalsa hepsini bitirirrm :)

6. karakedi

karakedi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tıp ogrencisi
    Yer:
    antalya
    arkadaslar yumurtayı çiğ yiyip zaman kazanmak isteyenler ama tadından iğrenenler için iyi bir önerim var. dr.oetker yeni cıkarmıs milkshake . ben kendimce bi gainer yaptım onunla tadı da baya ıyı umarım begenırsınız.
    3 yumurta
    300 ml sut
    9 bebe biskuvisi
    1 corba kasıgı bal
    1 milkshake ( bu 1 poset 90 kcal ve 45 ykr.)

7. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Cig yumurta yemenin zararli ile ilgili bir cok baslik var forumda. Lutfen tariflerinizi verirken muhtemel zararlarini da belirtin.

tuncmen ve Pacco bunu beğendi.
  8. comeondjj

comeondjj Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Deniyecem bunu çok faydalı bi bilgi gerçekten yiyemiyordum bide böyle deniyelim bakalım +1000

9. Butely

Butely Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel bi başlık fakat 12 sayfayı şöle bi gezip yarısını okuduktan sonra anladımki bb yapıyosan ve yumurtayı sevmiyosan çok canın yancak :) 2. si yulaf yulaf insanların büyük çoğunluğunda gaz yapar (bende dahil)

şimdi ben yumurta yerim severimde ama 10 tane yemek ı ıh olcak iş değil şimdi bnm önerim daha çok tek tek tarif vermektense direk 3 öğünlük haftalık hatta 10 günlük program olması ve yumurta sevmiyenler için bunların alternatiflerininde bulunduğu programlar açıkcası bikaç yabancı sitede gördüm bu tür şeyler burda da yayınlamamız mümkünmü hem seçenek artar hem insanlar her sabah 10 yumurta yemez gibi düşünüyorum.

10. woodoo

woodoo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    bu tarifi denemek lazım bi arkadaşımda bal önermişti hangisi daha yenir olursa onu yicez artık :)

11. iskeletor

iskeletor Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar artık pes ediyorum.(ben de kaç kişiye yumurta çiğ tüketilmez demiştim ama...)
    Yumurta görünce aşırı derece midem bulanıyor.
    bu nedenden dolayı artık malesef yumurtayı pişirmeden çiğ içicem.Çünkü artık ne pişirmeyi ne de haşlayı, bırakın yemeyi görmeye bile dayanamıyorum.

Zaten zmanım çok kısıtlı.Kaynamasını bekle soy, ye temizle.... zaten bir sürü zaman kaybı.
    Pişirsende aynı.

Ben normelde 2 haşlanmış sbah 2 haşlanmış da yatmadan öncetüketiyordum.

Şimdi sabah süt de içiyorum. 2 yumurta,süt ve pekmezi karıştırsam sizce iyi olur mu.

Bana biraz fikir verirseniz sevinirim

12. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Asla böyle birşeye kalmışmamanı öneririm.Hasta olmayı riske atmamalısın[Salmonella]Eğer sabah yediğin 2 yumurta senin için bukadar yorucu oluyorsa kahvaltıda benim gibi 6-7 yumurta yiyenlerin vay haline diyorum.Tabii ki haklısın çok uzun zaman alıyor yumurtaların haşlanmasını bekle tek tek soy sonra hepsini otur ye... artık bir zaman sonra bıkkınlıkta geliyor ama gelişim için çok önemli bir kaynak bu yumurta o yüzden kendini biraz kasıp devam etmeni öneririm,hatta yediğin miktarıda biraz daha artırmalısın.

Tat olarak bıkıyorsan birgün içerisine biraz salam dilimleyip tüket,bazen sosis,bazen peynir...çeşitlenidr o şekilde.Hep haşlama yeme.Hatta ben bazen yumurtaları bir kapta kırıp içerisine biraz bal karıştırıp pişiriyorum çok lezzetli oluyor...

13. iskeletor

iskeletor Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yumurtaları bir kaseye koyup içine kiraz doğrayıp bile yedim.ASLINDA BENİM BODY HOCAM DA SÜREKLİ ÇİĞ TÜKETİYOR HATTA SALONDAKİ HERKEZ ÇİĞ TÜKETİYOR.(caps açık kalmış ya)

14. mcirpan81

mcirpan81 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    yulaf ezmesi tarıfler

Bende yulaf ezmesi yiyemeyenlerdendım takiii denemeler yapana kadar..denemelerim :)

1. yulaf ezmesini yoğurt ve fıstık ezmesiyle iyice karıştırıp güzel bi tat elde edebiliyosunuz..fıstık ezmesı yle beraber protein oranını da yukseltmıs oluyoruz...

2. 1 ölçek yulaf ezmesi ve 1.5 ölçek suyla yaptıgım bı tarıf..önce 1.5 ölçek suyu kaynatıyoruz içine bır mıktar tuzla beraber.kaynamaya baslayınca 1 ölçek yulaf ezmemızı koyuyoruz ve 5 dk. orta ateste karıstırıyoruz..bu sure ıcınde zaten lapa olmus oluyor..ıcıne balda koyuyorum tad acısndan ve gayet guzel oluyor...

3. yulaf ezmesını taze meyvelerı kucuk kucuk dograyarak ta yıyebılırsınız.elma cok ıyı gıdıyo tabı muzda..ikisini aynı andada yapabılırsınız.sevdıgınız dıger meyvelerde olabılır ama balı mutlaka ekleyın

afiyet olsun:)

15. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Her sabah kalkap 6 yumurtamı 1 kase ye kırıp karıştırıp teflon tavaya atarım ve en kısık ateşte üstünede kapak örter pişmesini beklerim. Bu yumurtalar ortalama 2 dakikada hazırlanıp 4-5 dakika içinde pişiyorlar. Yumurtların pişerken 1 kase lifalif çikolatalı olanından bir kase yoğurt veya sütle karıştırıp yemeye başlarım. Bitime yakın yumurtalar pişmiş olur ve altını kapatıp yulafa devam ederim. Yulaf da bitince 1 bardak sütlü kahve yapar(30 saniye) yumurtamı da tabağa koyar yerim ve hepsi toplam 10 dakka sürer. Günlük hahvaltı için güzel ve besleyicilik açısından da iyi olduğunu ayrıca fazla da zaman almayan bir kahvaltı olduğunu söyleyebilirim.
    Tabi bazen geç kalkıyorum o zamanlar işler biraz değişiyor. O zamanlar 1 ölçek whey protein i 500gr light yoğurt ile karıştırıp üstüne yulaf ekler yer, yanında süt içerimki yemesi dahil 5 dakika sürüyor. Ben her zaman bu ikisinden birini yapıyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum :p

SmartEolution ve Pacco bunu beğendi.
  16. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    sende de ne mide varmış yoğurt whey :D
    eti lifalif i sade sütle yerken kendimi otlatılmaya çıkarılmış inek gibi hissediyorum çikolatalısını hiç duymadım en azından biraz tat verir

17. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    ya bu yulaf ezmesi hakkınd abir sorum olucak..

gördüğüm kadarıyla bu spor için önemli bir besin ve hemen hemen herkesin beslenme programında mevcut.

peki bu yulaf ezmesi zayıf olanlarda kullanmalı mı ? yani benim derdim kilo almayla ilgili.kullanmalımıyım yoksa zayıflatcı yani formda tutucu bir ürün mü.

18. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    cocaine tabii ki tüketebilirsin.İçeriği karbonhidrat doludr, kg almak için bol bol yemende yarar var...

19. Rosto

Rosto Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Ben her sabah yulaf+süt lor peyniri 2 kuru kayısı memnunun sizce nasıl?

20. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    5 adet dövülmüş yumurta beyazı , eti lifalif(yulaf) , yağsız süt , muz ve bal ı karıştırıp bir bulamaç hazırlasam bu sizce nasıl olur? yarın alış verişten sonra deniycem umarım kötü bir şey çıkmaz ortaya :D

Sayfayı Paylaş