Yumurta Alerji Yaptı...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve HughJackman tarafından 20 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle herkese merhaba.Ben normalde hep sabah kahvaltıları 2 yumurta beyazı yiyen biriyim gecen gece yatmadan 2 tane daha atayım mideye dedim ertesi günü vücudumda kırmızı benekler çıkıverdi(acayip kaşınıyor bide)anlayacağınız alerji yaptı 4 yumurta :(Burda gün içinde 7 tane yumurta yiyorum diyen arkadaşlar var onlarda nasıl bi vücut yapısı varki dokunmuyor ben şimdi baya bi şaştım ayrıca ne yapıcam tekrar 2 yemi düşeyim biraz aramı vereyim yemeye?

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Hemen panik yapmayın,yediğiniz yumurtalarda da sorun olabilir,bir daha farklı marka yumurta ile deneyin.

3. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yediğim yumurtalarda sorun olcağını pek zannetmiyorum.Şu benekler geçene kadar ara versem olurmu yoksa azar azar devam edeyimmi buna nediyorsunuz?

4. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Yahu ben gunde 20 tane yiyorum alerji yapmıyor yapsa bile iyi alerjidir onlar koladan cipsten daha iyidir vucuda faydası var.

5. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Alerjinin neye faydası var bize de söyler misin Allah aşkına ? :S

wolf13 bunu beğendi.
  6. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Vallaha bende anlamadım iyi huylu alerjide neyin nesi yahu?

7. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    İyi huylu alerji derken şimdi cipsin kolanın yaptığı alerjiden daha iyidir diyorum en azından vucuda faydası var takma kafana yani . Yumurtanın vucuda faydası var zararı yok. ama yine doktora görün sen belki yumurta bünyene dokunuyordur

8. SametAras

SametAras Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Yer:
    Bursa
    Ben vücut geliştirmeye yeni başladım. Günde bir tane yiyorum. Senin gibi benimde (fazla) yumurtaya alerjim var. Bir tane tastamam yumurta diğerlerinin sadece beyazını yiyebilirsin. Ayrıca dediğin gibi günde 7 yumurta yiyenlerin hepsi sadece beyazını yiyorlar.

9. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bence de, beyazının alerji yapacağını sanmam

10. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Alerji: Vücudun size göstermek istediği bir tepkidir. Dikkate alınız.
    Örnek verecek olursak; bazı ek besinlerin sivilce yapması, günde üç yumurtayla sivilce çıkmazken 10 yumurta yediğinizde çıkan sivilceler vs.

Son düzenleme: 22 Ekim 2010
    wolf13 bunu beğendi.
  11. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sadece beyazını yemeyi dene. Eğer yine olursa ve seni rahatsız edecek duruma gelirse 2 tane ile götürürsün.

12. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Ben zaten sadece beyazını tüketiyorum siz bunu diyince iyice şaşkına döndüm :S.Ozaman 2 yumurtayla götürmeye çalışıcaz...:(

13. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bende 8-10 tane yerim 3 -4 tanesinin de sarısını alırım. bazende sarılarını yemeden 12-15 tane yerim. daha dokunmadı inşallah dokunmazda. bence başka birşeyle beraber yemiş olmanızdan kaynaklanabilir. ne yediğinizi bir dusunun?

14. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    aynı sorunu ilk başlarda bende yaşadım sana tavsiyem yumurtayı beslenmenden çıkar yoksa bu sorunu hep yaşarsın yumurtayı bonus olarak gör aralıklarla tüket benim gibi o zaman sorun olmaz haftada 1-2 gün ye ayrıca yazın daha çok alerji yapar...

15. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    oha 4günde 5 gün de koli mi değiştiriyorsun sen :)) naptın öle

16. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yahu 2010 yılındayız böle komik şeylerden konuşmayın. Nerde duyulmuş allerjinin faydası. Yada nasıl oluyorda bir arkadaşım 7 tane yiyor ona bişey olmuyor diyebiliyorsunuz. Genetik harita adında birşeyi hiçmi duymadınız. Bana dokunan sana dokunmaz yada tam tersi. Böle durumlarda ilk olarak dermatoloji yada onun tavsiyesi ile imminoloji servisine danışmanız gerekiyor. Bu kadar basit eğerki yumurta allerjisi ise yemezsin olur biter.

17. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Zaten ben beyazını tüketiyorum sarısını ayırıyorum.Benim dikkatimi çeken şey cips kola yerken içerken alerji yapıyor diye söylenmiyorsunuz yumurta yapınca söyleniyorsunuz gerçekten ilginç benim iyi huylu alerji dediğimden kastım fast foodun yaptığı alerjiden daha iyidir yumurtanın yaptığı alerji en azından proteinin vucuda katkısı var.

18. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Herkesin dediğini okudumda şimdi yumurtayı azalt yada bonus olarak kullan diyen arkadaşlar var zaten artık günde 2 tane tüketiyorum bundanda azı yada bonusu olamaz ozaman kendimi eksik gibi hissediyorum sanki vücudumda bişeyler eksik gibi daha fazlasını bende yemek isterim ama vücut birkere tepki gösterdi üstüne gitmemek lazım artık her sabah bir kase lor ve 2 yumurtayı çırpıyorum tavada gayet lezzetli ve doyurucu oluyor.

19. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    mustafa arkadasım youmlarında kullandığın kelimeleri bir gozden geçir bence. yumurtayı o şekilde tuketmenin bana bir zararı olup olmadığı konusunda fikir sahibimisin ? bende alerjik bir durum oluşturmuyor. benzeri alerjiyi bende kuruyemişler yapıyor. onuda az tuketiyorum dolayısıyla olmuyor. herkes kendi bünyesine uygun gıdaları tuketmelidir. bunu zamanla anlarsınız. saygilarımla ...

20. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    anlamaya gerek yok ki arkadaşım yaptığını git bir doktora anlat istersen doğrusunu sana o sölesin bünyeyle alakalı değil vücuda girecek tüm gıdaların fazlası zarar günde spor yaparken kaç gr protein alacağını hesaplamadan hareket ediyorsun yakında kolestrol hastası olup çıkarsın sağlığınla oynuyorsun başka birşey değil

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:28 ----------

bizim insanımız böle birşey duyduğu zaman millet 5 tane yumurta yiyor bende yiyeyim yok o şukadar ağırlık kaldırıyor bende kaldırayım gibi saçma sapan nedenlerle bilinçsiz spor yapanların sonuçları kötü bağlanıyor arkadaşım herşeyin doğrusunu örnek alın yanlış bilgilerle spor yapmayın

Sayfayı Paylaş