yumurta akı

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve mrthr35 tarafından 10 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    merhabalar. yeni bir işe girdim unlu mamüller işi. ilk gün baktım sadece yumurtaların sarılarını kullanıyorlar gitmiş kadın 20 30 tane yumurta akını çöpe boşaltmış içim gitti. diğer gün kadınla konuştum müdürden izin aldım günlük 20 30 arası yumurta akı geçicek elime :D . bilen arkadaşlardan yumurta akı için güzel bir aparatif tarifi önerisi bekliyorum.

SmartEolution bunu beğendi.
  2. zaferzgc

zaferzgc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meraba kardeşim bende bir dönem unlu mamüllerinde çalıştım gerçe biz beyazları kurabiyeye atıyorduk ama artanlarlada ya lorlu yumurta melemen tarzı şeyler yapardık

ASUS_Z00LD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Jacc0

Jacc0 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Omlet olabilir.

4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    valla ortalama 25 tane filan kalıyor hiç kullanılmıyor. 12 12 akşam sabah yiyorum :D lor iyi olurdu da 35 40 gr protein yapar tek porsiyonda lorda atsan 50 60 gr protein olursa vücut sindirimde zorluk yaşayabilir

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    öneri yokmu ya. günlük elime 20 30 tane yumurta akı geçiyor :D 30x3 90 gram protein kafada zaten.

6. Aurain

Aurain Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    25 tane geçiyosa sabah 12 yumurta beyazını yulaf ile mikserde geçirip tavada ekmek omlet yapabilirsin kullanacagın yağda zeytinyağı yada hindistan yağı olsun tadı mükemmel olur yada yulafla 12 yumurta beyazını karıştırıp omlet yap geceliğin yatmadan öncede aynı şekilde yap on numara olur

7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    aynen güzel olur işten eve dönüyorum 5 6 gibi akşam yemeği yiyip 8 de uyuyorum 2 kere bu şekilde yersem hem karbonhidrat hem protein için çok güzel kaynak olur çok teşekkürler

8. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    size bir şey daha sormak istiyorum. yulafla denedim yemekte sıkıntı olmadı hatta üstüne 8 köfte 300 gramda yoğurt yedim ama yumurtanın kalorisi çok düşük 10 tane yumurta akı 150 taş çatlasın 200 kalori. hemde doyurucu bir besin ve mükkemmel bir protein kaynağı şüphesiz. ama kalorisini biraz daha arttırmak için ne yapılmalı. atıyorum sütün içine bal fıstık ezmesi filan atarsın kalorisi yükselir karbonhidratı yükselir. yumurtanın içine yulaf ezmeside varken başka ne eklenebilir. lor ve çökelek düşündüm ama protein içeriği 20 30 gram daha yükselicek zaten yoğurt ve yemekte de protein oluyor vücut tek öğünde kaldıramaz diye lor ve çökelek eklemiyorum. bu konuda araştırma yapıcam kaloriyi ve karbonhidratı yükseltebilecek bir besin bulursam güzel olur sizlerle de paylaşırım.
    bir sorum daha olucak. günlük kaloriyi tamamlama konusunda sıkıntı yaşıyorum bazen özellikle gece 3.5 da kalkıp işe gidip öğlen 2 de çıkıp spora git gel saat 4 geriye kalan 4 saatte de ne bulsam yiyorum ama yetmiyor. makarna konusunda tereddütlüyüm günde 300 gram makarna (250 gram karbonhidrat 30 gram protein) yesem günlük ortalama 350 400 karbonhidratı tamamlamama iyi bir kaynak olur da. makarna kas gelişimi için katkı sağlar mı yada yağlanma filan yaparmı bilemiyorum.

9. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Herşeyin fazlası zarar günde 25 yumurta beyazı az bir şey değil bir doktora sormadan yemeni tavsiye etmem. Tamam güzel bir besin ama suyun bile fazlası zarar yani sen bilirsin yinede

10. DaiMoNer

DaiMoNer Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    2 hafta önce dermatolojiye gitmiştim A vitaminim ve bazı değerler yüksek çıktı saç dökülmesi kas krampları gibi şikayetlerle fizik tedaviyede gittim iki doktorda ayni şeyleri söyledi günlük 5 yumurta akı 400gr tavuk yiyorum 1yıldır , yumurtayı ve tavuk Eti'ni bırakmamı söylediler marketteki yumurta ve tavuk etının organik olmadığından, komşunun tavuklarından almaya başladım yumurtaları yemlerini ben veriyorum et konusunu marketde orvital organik tavuk balık kırmızı et karıştırıyorum ama pahalıya geliyor şimdilik böyle :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

11. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    doğru . 20 çok fazla. o kadar yumurta yiyince miğdede kalori alıcak yer kalmıyor kalori eksiği oluyor o yüzden sıkıntı oluyor

Sayfayı Paylaş