Yumurta Akı + Meyve Destekli Öğle Yemeğim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve GyMania tarafından 24 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,

öğle yemeklerinde 8-10 yumurta beyazı + 1 yumurta sarısı + Mandalin/Elma yiyorum. Örnek yemek tabağım aşağıda ki gibidir. Yanında meyve yemenin çok faydalı olduğunu düşünüyor ve faysdasını görüyorum. Tavsiye eder, yorum ve eleştirilerinizi beklerim;

2. ZERO

ZERO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    süper ama karbonhidrat eklemelisin birazda
    tek protein yersen eneji olarak harcanır

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    protein olarak cok guzel ama karbonhidrat nerede?
    makarna pilav yulaf patates gibi seler aradı gözüm ama bulamadı.. yumurtaların altında mı yoksa :)

4. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Vucudum yağlı olduğundan karbon az alıyorum. Biraz göbek ve kilo problemim var... Bir nevi diyet uyguluyorum protein ağırlıklı, o yüzden. Birde şu yulafa alışabilsem... :?

5. ZERO

ZERO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hımm oki o yulaf ne gudubet birsey.ben bebek maması yiyorum güzel (bebelac :D )

6. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    case study mi yapıyosun nedir anlamadım. bunun hakkında ne yorum yapılmasını bekliyosun? soyulmuş yumurtanın yanında mandalin işte. yaw bi de üşenmemiş resmini çekmişsin. Toprağın bol olsun Aziz nesin usta. bak bugün yine seni andım :)

7. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Yumurta proteini ile meyva karbonhidrati karisimi. Bu fena bir kombinasyon degil. Diyet yaparken mideni fazla ac birakmamaya calis. Iyidir devam et. Burada istahli olarak diyetini paylasmak istemissin. iyidir de diyetin sonuclarinida faydasini gördükten sonra foruma yazarsin daha iyi olur. ;)

8. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Senin gibi yorum yapanları gördükçe bende bol bol anıyorum Aziz Nesin'i...

9. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    sevgili gymania

kilo fazlan oldugundan karboyu azalttıgından bahsetmısın..
    ancak karboyu azaltman gereken ogun ogle değil ögleden sonra ve aksam-gece ogunleri olmalı..
    cunku bu vakitlerde alınan karboları vucut kullanmaya gerek duymadıgından yaga donusturuyor.. oysa oglen ve sabah cok kaliteli karbo alman hayati onem taşır body gelişimi açısından.. cunku vucut gun ıcınde kullanacagı enerji kaynagı arar ve bulamassa 2. alternatif olan proteine ve kaslara yönelir..
    bu nedenle sana önerim sabah ve oglen yulaf makarna pirinc patates hangisini seviyorsan bolca ve korkmadan tüketmendir..
    özellikle baska bir baslık altında bir arkadasın belirttigi gibi yulafın yaglanmaya yol acmadıgı hatta duzenli kullanımda yag yakmaya yardımcı oldugu belirtilmis.. bu nedenle zor da olsa cesitli kominasyonlarla yulafı tuketmeye calıs derim..
    karbo alımına gerekli ozeni gösterdiginde gelişiminin de ne kadar farkedecegini göreceksin..

kolay gelsin

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bu öğünde karbonhidrat var. Ama zayıflamak isteyen birine uygun değil. Bu kadar mandalina bol bol basit şeker demek. Yağ yakma niyetindeysen, karbonhidrat ihtiyacını kompleks karbonhidratlardan gidermelisin. Meyvayı sabah kahvaltısına saklamak daha iyi. Yumurtaların yanına o kadar mandalina yerine kepekli ekmek çok daha uygun olacaktır.

11. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    @bonatschi
    @SCHWARZXXL

kardeşlerim, arkadaşlarım... Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. bahsettiğiniz hususlara dikkat edeceğim ve buna uygun bir plan yapıp en azından 1 ay kadar uygulayacağım. yağ yakarken kas kaybetmek istemem... Saygılar

12. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Benim merak ettiğim konu yumurtaların sarılarını ne yapıyorsun? Her gün 8 tane yumurta sarısı kalıyor. Ben 1 tane tam 4 tane sırf beyaz tüketiyordum. Annem baya laf ediyordu. Yumurtanın sarıları buzdolabında birikiyordu. :D Ben de artık kahvaltıda 2 tane tam yumurta + peynir yada mısır gevreği yiyorum.

13. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    malesef sarılarını atıyorum...

14. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Pek takma kafana benim annem de laf ediyordu artık alıştı birşey demiyor. Aklına gelirse komşunun köpeği var onun için deep-freeze'e atıp çoğalınca ona veriyor :) bu iyi bir çözüm gibi :)

15. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Şu yumurtaların sarıları yüzünden bende bizim babadan odun yiyodum geçen..Kendisine de veremiyorum kolestrol yüksek..Bende biriktirip kedilere veriyorum..atmayın kardeşler ihtiyacı olan hayvancağızlara verin en azından..özellikle kışın karda falan deli gibi sevap ..yazık :cry:

bonzo bunu beğendi.
  16. kim

kim Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    yumurta sarısı çok zaman önce kolesterol konusunda aklandı.yumurta sarısını atarak ciddi miktarda proteinide atıyoruz.bu konu daha önce çeşitli başlıklar altında defalarca yazıldı çizildi.genede yumurta beyazını atmayı düşünüyorsanız mahalle kedilerine verin ben bir ara günde 5-6 yumurta akını kediler veriyordum.bir süre sonra mahalle kedileri aslan kesilmişti.sonra onlar bile bıktı yumurtadan. yulaf konusuna gelince yoğurtla karıştırılırsa hem protein hemde karbonhidrat açısından zengin ,yemesi de kolay bir yiyecek oluyor.yağ yakılmasına yardımcı olduğunu söylemeye bile gerek yok.senin hazırladığın menüde en azından yağsız tuzsuz makarna yada pilav olsa hiç fena olmaz.ne kadar yağ yakmak istersek isteyelim diyetlerimizde mutlaka bir miktar yağ ve karbonhidrat olmalı.bu konuda daha uzun ve doyurucu bilgiler içeren bir makale yazmayı düşünüyorum.vakit bulabilirsem tabi.

17. conanthebarbarian

conanthebarbarian Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Foto süper ya canım çekti :p . Yalnız soyması zor olmuyomu o kadar yumrtayı soymak :?:

18. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara

aynı sıkıntıyı bende yaşıyordum. ama daha sonra bahçedeki kedi hayvanının bu sarıları kıtlıktan çıkmışçasına yediğini keşfettim.

hem sevaba giriyorum hemde onların büyümesine (büyüyünce ne oluyorsa sanki. her sabah uykumdan onların kavga sesiyle uyanıyorum. tepeden aşşağı bir sürahi su döküyorum, yumurta vererek yaptığım iyiliğin sevabı da gidiyor böylece :) )yardımcı oluyorum.

bu arada kedilerin tüylerinin gelişmesinde son derece etkiliymiş bu yumurta sarıları. annem her gün söyleniyor. evde sen, bahçede kediler öküz gibi oldu bu yumurtalar yüzünden diye :D

19. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kedilerin kolesterolü yükselmesin sonra. :D Bizim mahallenin yaşlı teyzeleri hepsini kedi mamasıyla besliyor zaten, yumurtaları yemezler gibi geliyor. 8)

20. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara

inşallah yükselir :) ne kadar yükselirse o kadar iyi. kurtulmak istiyoruz apartman olarak. başını cam dan çıkaramıyor kimse ya. hemen başlıyorlar mivav miyav.

9 - 10 kedi orkestra kuruyor sanki. bide kavga ediyorlar. hiç çekilmiyor bunlar.

Sayfayı Paylaş