yumrukları serileştirmek için

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve fulltimeonline tarafından 25 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. fulltimeonline

fulltimeonline Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    forumda daha önce yumruk gücünü artırmak için konuları okudum ama serileştirmek için bir konu bulamadığımdan bu konuyu acmak istedim benim sorduğum şey şu misal sol direk yumruğu vurdum geri çektim sağ direk vurdum bu aradaki saniye 3sn örnek veriyim bu süreyi nasıl azaltabilirim ve yumrukları atarken kolların çabuk yorulmaması için nasıl çalışmalıyım

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    cevapları varda parça parça verilmiş
    1.kum torbasına yumruk atana kadar kolların tükenene dek (sertlik)
    2.yumruğunu sıkıp şınav çekmek (sertlik)
    3.tüm vücüudun sağlam olması lazım özellikle kollar omuz ve bacak bilekte var tabii (sertlik)
    4.hız için gölge boksu ve kum torbasına vurursan hızlı şekilde birde punching ball yaz çıkar küçük top var onlardan al (hız)

CaykaraLee ve fulltimeonline bunu beğendi.
  3. fulltimeonline

fulltimeonline Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    bunları birkaçını biliordum ama sağol genede:D

4. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    genel olarak bu zaten boksörlerin antrenman videolarına bak istersen belki değişik yöntemleri filan vardır başka

5. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    ellerine 2.5 kg dumbel al.sol sağ sol yumruk salla.yorulana kadar bunu yap.sonra ağırlığı bırak normal şekilkde yumruk salla.hızlandığını göreceksin.bir de wing chunla uğraşanlardan gördüğüm bi hareket var.duvara 30x30 ebatlarında bi sunta parçası koyuylarlar ve bu tahtaya yumruk atarak duvardan aşağı kaymayacak şekilde o konumda tutmaya çalışıyorlar.çok zor bi hareket ama bunun başaranlar saniyede 5 6 yumruk falan sallayabiliyor.

6. fulltimeonline

fulltimeonline Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    yuh daha neler suntaya suntayı yere düşürmücekkadar sert ve hızlı vurucaz öylemi sence 4-5 kere suntaya bu sekilde vurulduktan sonra elin ne hal alır?:D

7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    ben boks yaptıgım için cevap vermek istedim.
    sol direk attıktan sonra sağ direk yumrugu yarım saniyeden daha kısa sürede atabilirsiniz bunun için ayakların duruşu önemli düz guardsanız yani sağlaksanız
    sol ayagınız önde sag ayanız geride olacak. ve yumruk atmaktan önce boksta önemli olan nasıl adım atıldıgını ögrenmeniz gerekir.
    bunu ögrenmezseniz attıgınız yumruk omuzlarda sakatlıga neden olur.
    dengesiz vuruşlar sakatlıklar doğurabilir buna dikkat.

boksta yumruk şiddetini basıncı arttırmak önemlidir. vucudu kasmamak önemlidir başka bir tabirle kilitlenmemek gerekir bu gücünüzün tamamını yumruklarınıza aktarmanıza engel olur.

doğru yumruk atmayı ögrenmek istiyorsanız bilir kişiden ögrenmeniz yararınıza olur.

8. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    o dediğin çok zor ve sunta dayanmaz zaten 1.8 mm kalınlığındadır ben endüstri meslekte habire parçalayıp duruyodum bir ben yapmıyodum gerçi ama

9. WarPoint

WarPoint Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    duvara yumruk atmak birebir hemde kemiklerin sertleşir elinde balyoz şeklini alır.

10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ilk yöntem epey faydalıdır, şahsen denedim ve gayet verimli sonuçlar aldım ancak ;

boksta en azından 1 yılı doldurmadan spesifik hedefler belirlemek bence doğru değildir. neden derseniz, temel vücut duruşunu yeni öğreniyorsunuz, aparkatı kroşeyi direkt vuruşu eskivi vs yeni öğreniyorsunuz, kalflardan güç almayı yeni yeni öğreniyorsunuz, bilekleri aşırı sıkmamayı ya da doğru kullanmayı diyelim yeni öğreniyorsunuz vs vs. şimdi bunların hepsinin adam akıllı oturması 6 aydan aşağı sürmez, bir de bu hareketlere alıştıktan sonra genel bir kondisyonu oturtmak için de 3-4 ay idman yapmanız gerekli. sonraki aşamalarda düşünürsünüz yumruk seriliğini şunu bunu. mesela, ayaklarınızı direkt vurdukça ufak ufak ileri götürebilirsiniz, böylece rakibinizi kaçırmadan isabetli vuruşlar yapabilirsiniz. bu yöntem seri yumruk atmada açığı olanları biraz kurtarır.

11. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    okadar kiloya gerek yok. yumruk atarken kol agırlıgı kontrol etmekle çok meşgul olmamalı

bizler serilik için
    avuç içlerimize alacagımız agırlıklar ile yarım kilo olabilir bu agırlık ayna karşısında çalışıyoruz. 2 dakika gibi bir süre tutulur ve mümkün oldukça hızlı çalışılır.
    ilk olarak direk yumruk sonraki çalışmada
    yinee adımlarla birlikte sol sol sag direk ardından kroşe aparkat kombine çalışmalar yapılır serilik kazanmak için bu çalışmalar faydalıdır.
    yine dakika tutularak kum torbasında aralıksız hiç ara vermeden kombine yumruklar hız için faydalıdır.
    ama r10 un dedigi gibi serilik kazanmak için bi takım şeyleri oturtmak gerekir. temel eğitimleri almak ve doğru uyguyalabildikten sonra bu evrelere geçmek gerekir.

12. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    bi yerde okumuştum Osmanlı tokadının sağlam olma nedeni mermeri tokatlamalarıymış..yani sert yüzeye vurdukça daha çok sağlamlaşıyor..Ama zaten en önemli olan doğru vuruş tekniği..

13. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    2.5 kilo dumbel dan kastım 2.5 kilo ağırlık olacaktı.o da zaten boş dambıl barı gibi ağırlık oluyor :D eco duvara yapışık olan suntayı yumrukla parçalamak nası oluyor anlamış değilim.dediğimin zor olduğunun farkındayım ama bunu yapalar zaten boksör ya da kick boxer değil wing chun sporcusu.onların da yumruk şekilleri farklı zaten.zincir yumruk veya chain punch diye aratırsanız seriliği görürsünüz :D

14. fulltimeonline

fulltimeonline Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    evet baktım videolara deligibi atıorlar yumruğukları:D

15. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    ben düz yumruk atmadım yere atınca parçalanıyor zaten ayrıca arkadaşlar arada kareteciler mi judomu bilmiyom hangisi hani tuğla filan koyarlar onlarda 1-2 sunta koyup yarışıyolardı. tabi bu suntalar parça parça oluyordu 30 x 30 20 x 100 15 x 21 vs. yere atınca bile kırılıyor onlar yumruğa nasıl dayansın.

16. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    1) judoda yumruk diye bir şey olmadığı için yumrukla tahta kırmak judocuya bir şey kazandırmaz.karatede var senin dediğin
    2) bir tane sunta parçası al.duvara koy.ve yumruk ata ata onu kır.hatta bunu videoya al.biz de öğrenelim nasıl kırılıyormuş.

17. fulltimeonline

fulltimeonline Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13

bence bu suntaları yumrukla parçalamak kolay bisi değil :)

18. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    2 ucundan bi yere sabitleyip ortasından vurursan parçalanır.eco bunu kastediyor galiba.ama benim söylediğim arkasında duvar olan bir tahtayı kırmak.

19. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    ben hızlanmak için küçükken sinekleri toplar odayı kapatır ve onlara yumruk atmaya çalışırdım...sadece bir fikir benimkisi ama bayağı hızlanıyorsun...

20. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    öylede kırılır ama elinj acır biraz çünkü duvardan destek alıyor parça ama sağlam vurursan gene kırarsınş.2 elim kopartıyom ortadan sunta diyorsun sen ayrıca ortaya vurmayı ben değil bizim sınıftakiler yapıyordu ben yere filan sağ sola atıyodum kırılıp duruyor. kırılmayan parçalar 10 cm kadar küçük parçalarda kenarları filan kırılıyor çünkü çok küçük olduğu için kıramazsın kolay

Sayfayı Paylaş