Yumrak atmadan önce bileği korumak için esneme hareketleri

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve alaimsema tarafından 17 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. alaimsema

alaimsema Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar evde kendi çapımda tekme ve yumruk atıyorum (daha önceden karete geçmişim var) ancak eskiden beri boşluğa yumruk atarken dirseklerim çok ağıryor.Sanki eklem yerleri çıkacakmış gibi oluyor.Sanırım bu durumda dirseklere ciddi zarar veriyor.
    Bunu engellemek açısından (en azında korumak için) ne tür esneme hareketleri yapmalıyım?

2. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bendede hic sorun yoktu bugün dumbel press yaparken dirseklerimde ağrı hissettim insanı sıkıntıya sokuyo

3. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada topicin isminde bilek ama yazında dirsek diyormus simdi farkettim. bilek için bandajlar yumruk atarken hasar almasın diye

4. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    yumrak deil öncelikle dogrusu yumruk daha yazmasını bilmeden atmasını ögrenmek istiorsun imla kurallarına daha çok önem gösterilmeli:lol:

5. ozzkan

ozzkan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    İmla kurallarına bence sizinde dikkat etmeniz gerekir. Boran90' ında yanlışlıkla yazdığını düşünüyorum.Bu arada boşluğa yumruk atmanın size ne gibi bir getirisi olur bilmiyorum ama boşluk yerine kum torbası yastık vb. kullansanız daha mantıklı olur gibi geliyor. Esneme hareketlerine gelince, yumruk atmaya başlamadan önce baş parmak hariç 4 parmak geriye doğru çekilerek ve daha sonra ise aşağıya doğru çekilerek sağ ve sol olarak (esneterek) yapılabilir.(KOL sabit öne doğru olacak şekilde)Eğer dediklerimden anlamazsanız forumda arama yaparak istediğinize ulaşabilirsiniz.Kolay gelsin.

6. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    İmla kurallarından bahsediyorsun ama değil yerine deil yazmışsın vede istiyorsun yerine istiorsun olacaktı ve bence haklısın imla kurallarına daha çok önem gösterilmeli. :lol:

Son düzenleme: 18 Ekim 2009
  7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    :D:D::D bir yazım hatası nelere kadir .. sanırım yeni bir türk dövüş sanatı doğuyor

8. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    benim yaptıgım hatalar günümüz çagının chat dilinde kullanılan sözcüklerdir siz buna hata diyosanız tmm. mesela burdada tamam yerine tmm yazdım ama ben hiç kimsenin yumrak die yazdıgını görmedim ben anlatmak istediimi anlattım gerisi size kalmıs :)

9. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    rei hata tabii :).Ona bakarsan bizde arkadaşı anladık ama burada sen dinime küfreden müslüman olsa durumuna düştün...thums:

10. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    :)dogrudur sivri olmak istemedim ama konu baslıgındaki hatalar daha çok göze batıyor benim amacım bunu belirtmekdi düsünsenize her konu baslıgının böyle hatalı oldugunu o zaman çirkin bi görüntü olurdu bence.

xlygan bunu beğendi.
  11. alaimsema

alaimsema Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar imla hataları için özür dilerim.Başlığı yanlış atmışım.Bilek değil (deil) dirsek olacaktı :)
    Nese henüz cevabı bulamadım.Bu arada forumda hangi anahtar kelimlerle aramalıyım?

Sayfayı Paylaş