Yulaf yerine...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lazmataz5 tarafından 12 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lazmataz5

lazmataz5 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Okul dönemimde sabahçı olduğumdan sabah evde yulaf hazırlayıp yiyecek pek vaktim olmuyordu.Ondan dolayı arkadaşlarla birgün markette gezerken öylesine gözüm takıldı etinin altınbaşak adlı yulaflı bisküvisine.Besin değerlerine baktığımda gerçekten fena gözükmüyordu ve fiyatıda çok uygundu 30 krş.
    Daha sonra geç kaldığım zamanlar bunlardan yemeye karar verdim yanında küçük bir süt ile.Bir haftasonu baktım yulaf kalmamış evde bu yulaflı bisküvileri hafif elimde ufaltıp sütle karıştırdım tadı yulaftan güzel oldu.
    Sabahları vakti olmayan arkaşlar için iyi olabilir tabiki yulafın yerini ne kadar tutar bilmem ama arada bu şekil yapsanız zararı olmaz gibime geliyor.Besin Değerleri:

Eti altınbaşak kepekli yulaflı light bisküvi (100gr)
    Kcal:384
    Protein:9,7
    Yağ:8,3
    Karbonhidrat:66,8
    Şeker:0
    Lif:11,2
    Sondyum:190

Eti liafilif yulaf ezmesi:
    Kcal:356
    Protein:12,59
    Yağ:6,96
    Karbonhidrat:60,70
    Şeker:1,60
    Lif:7,56
    Sodyum:4,06

2. Powerofdreams

Powerofdreams Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya-Ankara
    Evet bende Final zamanları yemek yiyemediğim zamanlarda iki paket tüketirdim :)

Arkadaşlarıma da ikram ederdim ama onlar beğenip yemezdi

Bir de şu var bunu elimde görenler "Ya Gene mi diyete başladın.Öleceksin be..." derlerdi :D

3. Gio

Gio Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sabah kalkar kalkmaz ilk olarak basit karbonhidrat alımı gereklidir ki benim tercihim pekmez whey karısımıdır hemen ardından kahvaltıda ise kanda daha uzun süre kalabilecek bileşik karbonhidrat alımıdır bu da elbette birinci sırada yulaf olmalıdır glisemik indeksi düşüktür kan şekerini hızla yükseltmez ve vücuda uzun süreli enerji sağlar ama yulafla problemi olanlar için onun kadar sağlıklı olmasa da ikinci sırayı alabilecek yine bileşik karbonhidrat içeren ve yağ oranı bisküvilere nispeten hayli az olan cornflakes tir.(cornflakes'in glisemik indeksi yulafa nispeten fazladır sebebi karbonhidrat kaynağı mısırdaki nişastadır.)

bonatschi bunu beğendi.
  4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Çok güzel ve doğru bilgiler.

Bahsetmiş olduğunuz kepekli yulaflı bisküvi (şekersiz) kompleks karbo içeriyor ve tüketilebilir.
    Ancak işlenmiş olan her türlü gıdaya dikkatli yaklaşmak gerek.
    Koruyucu ve benzeri diğer kimyasalları araştırmak gerek.

Benim anlamadığım şu:
    Sabah sütü yulafla karıştırmak ile bisküviyi ezerek sütle karıştırmak arasında ne fark var ki?
    Yulafı sütle karıştırmak daha kolay hatta.

Tabi yanınızda taşıyarak tüketmekten bahsediyorsanız sözümü geri alıyorum :)

5. lazmataz5

lazmataz5 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Evet dediğiniz gibi geç kaldığım zamanlarda yanıma alıp yolda tüketirdim nolmalde yine yulafla beslenirdim bi haftasonu yulaf kalmamış evde bende üşendim markete kadar gitmeye bisküvilerin üzerine süt döküp yedim tadı daha güzel oldu :p

Sayfayı Paylaş