Yulaf Yemenin Kolay Şekli

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve U.F.U.K tarafından 18 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 53 üye.
  1. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    bisküvi bozar sporcu adamı !

2. VG

VG Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    ' ! ' koymakla olmuyor bu işler. Varsa bi bildiğin açıkla da bizde bilelim. ;)

3. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
  4. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    ben yulafı blanderda toz halıne getırıp proteın kutusuna doldurup ışe getırdım. ant dan 2 saat once 120 gr yulafa proteın tozu katıp ıcıyorum. ancak ben proteın tozunu yulafın daha guzel bı tadı olsun diye koyuyorum. proteın tozunu ant sonra ve sabah kalkınca ıcme taraftarı oldugum ıcın yulafa katıp ant once ıctıgım wheyı ısraf ettıgımı dusunuyorum. bana toz halınde yulafa guzel bı tat verecek bı toz onerınız varmı? tabı saglıklı olmak kaydıyla. bı donem süt tozu ve puding tozu attıyordum tadı guzeldı ama o tur urunler toz halınde kullanıldıgında ıcındekı katkı maddelerınden dolayı zararlı olabılcegını dusundugumden proteın tozuna dönmüştüm. toz yulafımın tadı ıcın pratık tpz seklınde ne katsam?

saygılar.....

5. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    nesquik veya tang meyve tozları katılabilir diye düşünüyorum...

therion bunu beğendi.
  6. su

su Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    ben diyet yapıyorum. 4kilo vermek istiyorum. bazen kahvaltılarda değişiklik olsun diye şöyle bişey yapıyorum.ne kadar dogru bilemiyeceğim ama..=) bi bakıp söylerseniz sevinirim=) içine koydugum seyler biraz fazla olabilir çünkü=)

yulaf ezmesinin içine....1elmayı mutfak robotunda çektirip püre haline getiriyorum, 1 kuru kayısıyı bıcakla minik minik dograyıp onu da koyuyorum, 1 ceviz kırıyorum içine bazen..1-2 tane (paket değil,tane) eti form limon lifli bisküvi kırıyorum içine.. çok azcık 'bir fiske' denilen tabirle kellogs koyuyorum içine.. bunu bazen bazen yogurtla bazen sütle canım nasıl isterse öyle yiyorum. sonra da okula..:D:D

lionking35 bunu beğendi.
  7. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Zaten içerisine attığın herşey meyveden oluşuyor sadece ekstradan kellogs ve eti form koyuyorsun onlardanda çok az koyuyorum diyorsun bunda birşey yok gayet güzel bir karışım.Yalnız yulaf ezmesine kattığın her malzeme kalorisini biraz daha yükseltmektedir.Ona göre kattığın malzemenin miktarlarına dikkat etmeye özen göstermelisin.1 er tane kayısı,elma sorun değil ama cevizin kalorisi biraz fazladır buna dikkaet et 2yi geçme bence diyette olduğun için...

su bunu beğendi.
  8. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Yulaftan kastınız yulaf ezmesi mi? Bir kase yulaf ezmesinin üstünü kaplayana kadar süt ekliyorum. Bir kaç adet kuru üzüm ilave edip afiyetle yiyorum. 5 dk.da sütü çekip yumuşuyor zaten. :)

9. gurkan39

gurkan39 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkes yulafın kompleks karbonhidrat olduğundan falan bahsediyor ozaman neden antrenmandan önce tüketirken içine basit şeker(bal,pekmez,şeker) konulurki? sabah bal pekmez gibi basit şekerlerle alınmasında sakınca yok sanırım.

10. Realicty

Realicty Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar ben etinin yulafını alıp blenderda toz haline getirdikten sonra gunde 300 gram (toz halinde) tüketiyorum 100 gram tozu rondoya atıp 300 ml limonata ile karıştırıyorum enfes tadlı birşey çıkıyo ortaya çeşitli meyve sularıyla karıştırdım limonatanın verdigi tadı hiç biri vermedi toz haline getirmeden once tüketmek işkenceydi

11. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Siz enfes bir tüketim istiyorsanız alın size tavsiye eti lifalifi gold marka fıstık ezmesi ile karıştırın içinede bir kaç damla limon sıkın,10-15 adet kuru üzüm ile muhteşem oluyor..

12. Genelkurmay

Genelkurmay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ya zaten zevkli oldugu icin yiyen oldugunu dusunmuyorum, kasıklayın su ile yutun hap gibi olsun bitsin :D

13. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bulk Dönemi icin Yulaf yemenin Kolayi!
    Arkadaslar neredeyse hepimiz ya calisiyoruz yada,okula gidiyoruz ve VG yapan icin sabah ögününün ne kadar önemli oldugunuda hepimiz biliyoruz.Bicok kez aceleyle yataktan kalkip evden ciktigimiz icinde sabah kahvlatimizi tam yapamiyoruz Size kendimin yaptigi ve acele sabahlarimin kurtaricisini yaziyorum denemenizi öneririm.

50 gr yulaf,5 yemek kasigi tartmaniza gerek yok:)
    bi ölcek Whey
    30 gr ceviz,
    300-350ml yagsiz süt ben yagsiz kullaniyorum.
    Blender de karistirip iciyorsunuz,arada bir kasiklakaristirmak gerekiyor yulaf dibe cöktügü icin.
    Biraz önce 3 dakikada hazirladiginiz icecekten 600-700 kalori ve vücudunuzun ihtiyaci olan bütün mineral,vitamin,yag,KH ve proteini almis oldunuz.
    Ben eger acelem varsa kalkar kalkmaz birde muz yiyorum bu icecegi hazirlayana kadar.
    Afiyet olsun

14. silverstar

silverstar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    ben bu ara süzme yoğurdunun içine atıyorum,yabanmersini/dut veya çilek ekleyip blenderdan geçiriyorum. öğlene kadar çok rahat tutuyor hem.
    ya da,sütle pişirip az badem/ceviz ve kuru üzüm ekliyorum.üzümsüzde olur ama kuru tadı oluyor

15. Palker

Palker Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bende nefret ettim artık. Yok mudur bunun gibi içeriği zengin sabah kahvaltıda yiyebileceğim ?

16. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
  17. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yulaf ezmesi, muz, süt ve tarçın. Süt içmeyenler yoğurt kullanabilir.

18. hasimbahceli

hasimbahceli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    beyaz yulafin 100 gr'inda yaklasik 8 gr yag vardir.

19. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Yag yiyince vucut yaglaniyo mu :D

hasimbahceli bunu beğendi.
  20. hasimbahceli

hasimbahceli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    yulaftaki yag, bitkiseldir, unprocessed (islenmemistir) yani tabiidir. gunluk olarak yag a da ihtiyacimiz vardir, vede alinmalidir. ama abartmamak sartiyla ve kaliteli yaglari yemek sartiyla. gun icince zeytinyagi, badem, ceviz tuketerek bu yag ihtiyacimizi da ayrica gidermeliyiz. bu isin yag kismi, ama yulafin guzelligi cok iyi bir kompleks karbonhidrat olmasinda geliyor. eee o kadar guzelligin yaninda 8 gr yag da olsun artik :)

Sayfayı Paylaş