Yulaf Yemenin Kolay Şekli

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve U.F.U.K tarafından 18 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 53 üye.
  1. TNT

TNT Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    aksamlari bir bardak yulaf, bir bardak yulaf, biraz tatlandirici vede biraz tarcini güzelce karistiriyorum.
    sabhalari icin süper engerci kahvaltisithums:

2. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    dün yaptığım ballı sütlü yulaf ezmesi içimi bayınca bugün başka bir tarife gittim.

ilginç gelecektir eminim; fırında yağsız yapılmış kabak içini (mücver) robotta çektim, light yoğurt ve yulafla birleştirip çok az tuz ekledim. bu da tuzlu yolu, oldu bitti benim için :) gayet güzel.

3. juniorlife

juniorlife Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar bu yulafı diyette nasıl tüketebiliriz bana bir tarif verirmisiniz sabah mı yemek lazım akşam mı ???

4. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    yulaf bolca lifli ve kompleks karbonhidrat içeren bir besin türü olduğundan VG'ciler tarafından genelde kahvaltıda tüketiliyor. Hatta bir yerlerde (belki bu forumda) "body'ci kahvaltısı" falan diyorlardı buna. Ve yine karbonhidrat içerdiği için özellikle akşam saat 7'den sonra tüketilmesini de önermiyorum. Daha bilgili arkadaşlar da sanıyorum benzer şeyler önereceklerdir.

dipnot: buldum, ekşi sözlük'te demişler.

Son düzenleme: 22 Temmuz 2008
    su ve juniorlife bunu beğendi.
  5. egoTR

egoTR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Çinliler yulafın zindelik verici özelliklerini binlerce yıl önce keşfetmişler. Antik Romalılar onu enerji depolamak için sofralarından eksik etmemişler. Savaşçı Vikingler efsanevi fiziki güçlerini yulaf ezmesi ile hazırlanan 'porridge' adlı kahvaltılık yiyeceğe borçlu olduklarını sık sık dile getirmişler... bu da böyle bir bilgi yulaf güzeldir :)

forzalazio bunu beğendi.
  6. qazwsx100

qazwsx100 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    selam,
    ben kilo almaya çalışıyorum eti burçak yulaflı için ne diyorsunuz? :D
    sitesinden kopyalıyorum :)

Yulaflı Bisküvi
    ETİ Burçak Yulaflı; ihtiyacınız olan sağlık dolu lif kaynağı! Hem çok lezzetli hem de içeriğindeki lifler ile sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı oluyor. Lezzeti, doğallığı ve sağlığıyla sizleri bu dünyada doğal kalmış bir şeyler olduğuna inandırıyor!
    1 paket ETİ Burçak Yulaflı 12,3 gr. lif içerir. Günlük lif ihtiyacımızın %61’ni karşılar.

Besin öğeleri (100 gramda)
    Enerji (kcal) 482
    Protein (gr) 7,33
    Karbonhidrat (gr) 68,37
    Yağ (gr) 20,50

(reklam gibi oldu kusura bakmayım ama merak ediyorum :) )

nasıl kilo almak için ideal mi ?
    hergün 155 gram yani 1 paket yanında da çay :)

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    içeriğindeki karbonhidratın nekadarı yulaftan ve ne kadarı şekerden, beyazundan bu muamma..
    yani yulaf ezmesi ile aynı tutmak doğru olmaz..
    enerji depolanmasında (glikojen olarak) çok işe yaramayabilir fakat yağlanarak kilo almanızı sağlayabilir..

qazwsx100 bunu beğendi.
  8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    diez'in söylediğine ek olarak 100 gramındaki yağ miktarına baktığımızda oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz.
    Tek artısı muadillerine kıyasla (aynı yağ yüzdesi veya şeker oranına sahip olanlar) lif oranının nispeten yüksek olmasıdır denebilir.

9. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    bu yulaf ezmesini nerde bulabliriz?

10. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bizim orada atı yulaflara verirlermiş, demek ki enerjisi uzun süre dayandığından, şimdilerde pek at kalmadığından yulafta az ancak orada yakın akrabalarım bütün hububatlar gibi yulafta satıyor hatta bende orada bir kaç ay durmuşve yulaf satmıştım bir at arabacısına.... : ))

Arkadaşlar eğer yeterli talep olursa bedne sizin istediğiniz tarzda en kaliteli yulafları buldurur ve sizin kazıkçı baharatçılardan alacağınızdan çok çok daha ucuz bir fiyata İzmir ve İstanbul için elden düşük bir kar marjıyla satarım. Esas amacım elbette böyle ufak bir ticaretle para kazanmak değil. Spor sevgisi.

Bu konuyu da düşünün sadece İstanbul ve İzmir için 1 senelik yulaf ihtiyacınızı karşılarım. Elden. 1 kişinin bir senelik yulafı ev ortamında rahatlıkla muhafaza edilebilir balkonda.

Eğer ciddiye alan olursa buradan cevap versin bende yardımcı olurum.

11. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    marketlerde satılıyor. ben tansaş'tan alıyorum, diğer büyük marketlerde de şansını deneyebilirsin, büyük ihtimalle rahatlıkla bulursun.

12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Konu off-topic'e kayıyor.
    Yulafın ticaretini düşünüyorsanız alım-satım forumunda devam etmenizi öneririm.

diez bunu beğendi.
  13. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    yok yaa pilav tavuğun gözünü seviyim :) bu yulaf olayı sarmadı beni dün aldım sabah hadı bakalım(yoğurt %0 yağ) dedım yok tek kaşık 6 dk çiğne :) seven arkadaşlar vardır ama bence baya bi altarnatıfli yenmeli

14. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    katılıyorum arkadaşım. yulaf insan yiyeceği değildir. çünkü yenildiği andan itibaren kan glukoz oranının 60-105 arasında düşüş sağlamakta ve açlık hissi uyandırmakta öte yandan su ile yada herhangi bir sıvı ile alımında mide de şişerek dolgunluk hissi vermekte.

kısaca siz değerli arkadaşlarım b.b. için yulaf sakıncalıdır. tokluk hissi verip doyurur kötü yanı işe kan şekerinizi düşürerek enerji kaybı oluşturur.

sadece diyete giren bayanlara ve definasyona uygun olabilir. spor anında değil...

15. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73

forumdan okuduğum kadarıyla yulaf kaliteli bir karb. ve lif kaynağı..enerji kaybı oluşturduğu konusunda pek emin değilim..yani en azından ben de öyle bir şey yapmadı..

16. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Yulaf, şekeri düşürüyor[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Yulaf, şekeri düşürüyor
    Vücuda ısı verdiği için yazdan çok kışın tüketilmesi gereken yulaf , diyabette etkili oluyor. Yulafın kış sabahları kaynatılıp lapa şeklinde yenilmesinde büyük yarar var.

Yulaf; albümin, amino asit, B grubu vitaminler, fosfor, demir, kobalt, mangan, çinko, aluminyum, potasyum ve diğer mineraller, ****** A, E ve K vitamini, bor, iyot içeriyor. Haziranda çiçeklenmeye başlayan bitki, tane oluşturmadan, yani henüz yeşilken, yerden bir karış yukardan kesilir, demetler halinde gölgelik bir yere asılarak kurutulur. İyice kuruduktan sonra ince ince kıyılıp saklanır.

KULLANIM ALANLARI

Yulaf unu ve kepeği ile hazırlanan çorba ve lapa, hafif diyet yemeği ile beslenmeyi gerektiren tüm hastalıklarda mutlaka kullanılması gerekir. Örneğin, beslenme bozukluklarında, hastalık sonrasındaki güçsüzlüklerde, mide ve bağırsak hastalıklarında, safrakesesi, sarılık, mide iltihabı ve ülserinde kullanılabilir. Kahvaltıda yulaf kepeği çorbası veya diyet sütle karıştırılmış yulaf kepeği yendiğinde, kolesterol düzeyi yüzde 30-40, kan şekeri yüzde 10- 15 azalabilir, dışkılama normalleşir ve kan basıncında azalma görülür. Yulaf kepeği bulamayanlar, yulaf ezmesi de kullanabilirler.

http://www.ekoses.com/ekolojikyasamportali/bpg/publication_view.asp?iabspos=1&vjob=vdocid,147170

17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Yulafın yararlarını birçok başlık altında savundum.
    O nedenle bu görüşünüze katılmıyor ve kullandığınız kesin yargılarla üyeleri yönlendirmenizi doğru karşılamıyorum.
    Yulafın hangi nedenlerden ötürü harika bir sporcu ve vücutçu yiyeceği olduğu sorusunun cevabını aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yulaf-detayl-bilgi-erde-t13280.html?t=13280&highlight=yulaf
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yulaf-t5932.html?t=5932&highlight=yulaf

mericbkl, zigbog ve D.Wolf bunu beğendi.
  18. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    güzel insan bonatschi diycek lafım yok diyabet haftaların yiyeceği olan bir gıdayı sporcu gıdası yaptınız. ancak diet yapanların yiyeceği olabilir bu konuda kitaplarımda yeterli kanıt yok bu sebeble konuyu sonlandırmak en mantıklısı saygılarımla..

19. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yulafı nasıl diyabetlilerin yiyecegi yaptın hemen anlayamadım...yulaf bir kere hem karbonhidrat yüksek oranına, hem cok düşük yag oranına, hem de yüksek degerlerde lif oranına sahip...yani , işin özü, tam bir bodybuilder yemeği...yulaf, şekeri düşürüyor diye nasılda hemen diyabetli insanların yiyecegi anlamak güç...
    kendin yapmışsın aslında referans olarak, keşke referans olarak gösterdigin yaılarının tümünü okuyup, öyle koysan foruma...kendi içinde yanılgıya düşüyorsun ama maalesef farkında değilsin...forumu iyice araştırmanı tavsiye ederim...forumdaki tüm bilirkişiler bu yulafla ilgili kaydadeger bilgiler sundular..hatta onları bıraktım doktorlar bile sporcuların vagecilmez esas karbonhidrat ve lif kaynagı oldugunu söylüyorlar...kısacası, yulafa devam:)...

20. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    esas karbonhidrat ve lif kaynagı oldugunu söylüyorlar aksini söyleyen kim yukarıda bir oku ne yazdığımızı zahmet edip karbonhidrat ve lif kaynağı olduğu savunmayan aklı selim insan yok memlekette sen nereyi okuyosun anlamadım...

Sayfayı Paylaş