yulaf ve yumurtalı ekmek

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve ilbilge_11 tarafından 17 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    slm arkadaşalr bu tarifi zamanında nerden indirdiğimi bilemediğim ancak bilgisayarımda denk gelen bir videoda izledim ve uyguladım gerçekten çok hoş

malzemeler

100gr yulaf
    7 yumurta (5 i beyaz 2 tam)

yukarıdaki malzemeleri bir kaba boşaltıp karıstırıyoruz
    ardından teflon tavaya sadece 3 4 damla zeytinyagı damlatıp bunuda peçeteyle heryerine yayıyoruz (veya tavaya siliyoruz)

tava hafiften ısınınca bulamaç gibi olan karışımı tavaya döküp yayıyor ve şekil veriyoruz ara ara yanlardan tahta spatula ile kaldırıp altının kızarmasına bakıyoruz altı hafiften kızarınca ters çevirip diğer tarafını kızartıyoruz sonra dilimleyip yiyioruz

bunun üstüne herşey sürülebilir veya ekmekten vazgeçemeyenler için zengin ve sağlıklı prt ve karb kaynagı

ben içine lor peynir ekleyipte yaptım oda güzel oldu ama peynir ekmekte dağılmaya sebep oluyor aslında içine zevke göre herşey konulabilir

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:47 ----------

ha aklıma geldi sabahları bu tarifin üzerine sarallenin fındık ezmesini (prt yağ ve karb değeri fena değil ve hiçbir yapay made yok ytadıda muhteşem ) sürüyorum güzel oluyor

2. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
  3. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38