Yulaf,Pirinç ve Makarnadan gelen proteinleri saymalımıyız ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fatiko15 tarafından 28 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar merhaba.Dİyet programımda hesaplama yapıyorum.Gunluk 150 gram protein alıcam.
    Günlük 350 gram pirinç,150 gram yulaf,200 ml süt,1 ölçek whey,50 gram badem filan derken 100 gram protein oldu.Şimdi bu hesaba gore 200 gram tavuk gogsu daha alıcam ki 150 gram protein olsun toplamda.Ama merak ettiğim konu şu ki pirinçteki,makarnadaki ve yulaftaki proteinleri saymalımıyım ?

100 gram pirinç 7 gram protein, 100 gram yulaf ortalama 10 gram protein içeriyor.Bu proteinleri sayayım mı saymayayım mı ?
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Şubat 2015 ---
    Birçok sefer tuşa tıkladıgımdan dolayıı konu 4 kere açılmış.Özür diliyorum. İsteyerek olmadı.

Son düzenleme: 28 Şubat 2015
  2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Keske boyunu kilonu felanda yazsaydin,bitkisel yada hayvansal ,Protein her Zaman icin proteindir fakat proteinin kaliteside önemli, tasidigi amino zinciride önemli misal yumurta icerdigi amino asit zinciri olarak Protein degerine puan olarak 100 dersek,bitkisel Protein 50-60 puanda kalir.Agirlikli olarak bitkisel Proteine yönelmek müteahitlik yaparken insaatin malzemesinden calmak gibi bisiy olur,bu yüzden bu sporu yaparken tek bir yönden degilde misal kilon Kadar proteini hayvansal alir kalan miktari bitkisel proteinlerle tamamlarsin bir denge olusturursun.Fakat bitkisel proteinleride saymak gerektigi kanisindayim.

3. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    kilom 82 boy 180 yas 20.Bence bu bilgilr onemli degil.Sonucta sizden diyet programı istemiyorum.Hesaplarıma gore gunluk ortalama 150 gram protein alıcam.Yulaf,süt,yumurta ve esmper pirinç ile toplamda 100-110 gram kadar protein almış oluyorum.Kalan protein miktarını da 200-300 gram tavuk ile kapatıcam toplama 150 grama ulasıcak

4. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Bitkisel proteinin ortalama %30 %60 i vucutta kullanilabiliyo. Yumurtanin ise %100 buna gore hesabini yap. 100 g bitkisel protein alirsin ama vucudun kullandigi 30 g dir. Gibi

Nasil beslendiginizi ogrenmek icin besin tuketim kaydi alinir bilgi:[email protected]

Sayfayı Paylaş