Yulaf Kilo Yapar mı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Caribbean T tarafından 18 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar yulaf ezmesinin kalorisi baya yüksek.Kilolu biri için yulaf ezmesi yemek ne kadar doğru sizce ? Forumda baya bi araştırma yaptım.Tüm spor ile uğraşanlar yulaf ezmesi yediğini gördüm.Fakat dediğim gibi 30 gramında bile 150 180 kalori içeriyor..Okadar kaloriyi sadece yulaf ezmesinden almak ne kadar doğru ?

Son düzenleme: 18 Haziran 2010
  2. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Sabah kahvaltısında tüketebilirsin aynı şekilde antremandan sonrada tüketebilirsin , kilo verirken işine mutlaka yarayacaktır ama çok abartma genede içerdiği besin değerleri gayet güzel ve aynı zamanda lifte içeriyor , abartmadan süt ile tüket ama yulaf tükettiğin zaman ekmekten kesersen daha çabuk yağ kaybedersin ...

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar bu baslık altında soru sormak ıstıyorum konu kırlılıgı olmasın dıye

yulaf ezmesı musli demekmi? muslunun ıcındekilermı kuru tatsız olanlar?
    cevap bulamazsam konu acıcam

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda yulaf ve müsli başlıkları var!

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    internette araştırma yaptım aradıgım cevabı buldum

[FONT=verdana,geneva]Müsli tam tane tahıl ürünüdür ve temel maddesi yulaf ezmesidir.[/FONT]

Son düzenleme: 19 Haziran 2010
  6. Lorath

Lorath Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Musliler şekerli olur, marketteki muslilere baktınız zaman çikolata,meyve vs.. gibi gidalarla kombine edildiklerini görürsünüz. Yulafa baktınız zaman yüksek lif ve carb oranının yanında şeker oranınında düşük oldunu görürüz. Yulaf tabikide kilo yapar, yulafı hangi öğünde tercih ettiniz önemli. Eğer bu sporla aktif olarak uğraşıyorsanız kalorilere fazla takılmayın kalori=kas demektir ama dediğim yanlış anlaşılmasın carb alırken clean yani kompleks carb alınmalıdır antramandan sonra ise basit carb ve öğünde ise carbı lifli sebzelerden almalısınız tabi bunların hepsi tercih ettiniz diet türüyle ve hedefinizle alakalıdır size tavsiyem metabolizma hızınızı ölçtürmeniz ve ona göre beslenmenizdir..

Cidade de Deus bunu beğendi.
  7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sade yulaf yıyemem hayattan soguyor ınsan cıdden tum gun yedıklerıme dıkkat edıyorum aksamlr neredeyse ac uyuyorum kahvltıda muslı sorun yapmaz sanırım hemde doyurucu yanı ekmek yerıne yag yerıne muslı yıyorum meyvelı muslu kuru uzum ve kurutulmus muz meyve parcaları umarım bu kılo yapmaz zaten haftada 1-2 kere yıyebılıyorum

8. Lorath

Lorath Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Yulafın içine sevdiniz aromadaki whey proteinden 1 scoop koya bilirsiniz eğer seviyosanız 1 tatlı kaşığı natural peanut butter, meyva, fındık koyarak tad katabilirsiniz yanlız peanut butter koyarsanız fındık koymayın..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:42 ----------

Buarada sabah kahvaltınız her zaman kalori açısından zengin olsun..

Cidade de Deus bunu beğendi.
  9. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Metabolizma hızını nasıl ölçtürücem ? Benim yaşım 17 kilom 84 zaten kiloluyum yağlı vucudum.Birde yulaf yiyip yağlı vucuduma yağ katmak ne kadar mantıklı olur

10. Lorath

Lorath Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Spor salonlarında metabolizma hızını ölçen aletler var. Sağlıklı yağlar vucutta yağlanma yapmaz testo seviyesini arttırır. Yaptığın diete göre sağlıklı yağ almak zorundasın mesella %40 protein %40 carb %20 fat gibi.. Metabolizma hızını ve sporda yaktığın kalori miktarını bilirsen hedefine göre alman gereken kalori miktarınıda bilmiş olursun..

11. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Bisiklet ve koşu bantında 700 kalori yakıyorum.Ağırlık çalışırkende yakıyorumdur mutlaka ev ile spor salonu arasıda 1 2 km var yürüyerek gidip yürüyerek geliyorum.Yaptığım cok az yağ ve karbonhidrat tüketiyorum.Genelde protein ve vitamin ağırlıklı.

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Mayıs 2013
  12. Muhammed çelik

Muhammed çelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşım ben kilo almak için yulaf ezmesi aldım eti marka pekmez sütle karıştırıyor um portakal suyuyla içerken kuruyemiş tüketiyor um kilo alabilirmiyim.

13. Nuwaze

Nuwaze Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Vücuda antrenman öncesinde yulaf gibi glisemik indeksi düşük besinlerle karbonhidrat sokman, hem antrenman performansını artırır hemde vücudunun olağandışı bir durum olduğunu sanıp, metabolizmayı yavaşlatmasını engeller. Ketojenik diyetlerde bile yükleme günleri var. Az miktarda yulaf tüketmen kilo verişini dahada kolaylaştırır.

14. live4work

live4work Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar, yulaf yemede hic bir sakinca yok. Sabah ve oglen vakti tuketmeye calisin. Tabi ki dozunu kacirmadan. Bir kaseye ceyregi ile yarisini dolduracak kadar dokun, su veya sut ile tuketin. Icine muz, kuru incir gibi saglikli seyler de atmakta hicbir sakinca yok. (Sahsen ben prensip geregi aksam yemeklerinde karbonhidrat almamaya calisiyorum yagli biri olarak)
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Şubat 2017 ---
    Selamlar, muhtemelen bir ogun icin fazla karbonhidrat aliyorsunuz. Amacini kilo almak oldugu icin tolere edilebilir fakat fazla karbonhidratin da yag olarak donecegini unutmamak lazim.

Sayfayı Paylaş