yulaf kepeği

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve canavarcafer tarafından 14 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    İyi akşamlar yulaf kepeği tüketmenin ölçütü nedir ? Günde 100 gr yulaf kepeğini yiyorum öyle krep falan yapmıyorum yazdığınız gibi kaşıkla ağzıma doldurup suyu içerek 1 2 dakika içerisinde 100 grm yulaf kepeği yiyebilme özelliğine sahibim yalnız bi sıkıntı çıkarmaz değil mi bu sonra soluğu hastanede almayayım.:D

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    hangi markayı kulanıyorsun?

3. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    markası yok aktardan kiloyla alıyorum :D

4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    afiyer olsun ama ben toz formundaki şeyleri her nerden alırsam alayım kılanırım toz çünkü gramaj için içine herşeyi atıp harmanlayabilir adamlar bilemeyiz.

Eresbos bunu beğendi.
  5. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Ya adamlar yulafdan daha ucuz ne harmanlayabilirki içine zaten bildiğin hayvan yemi bu sanmıyorum öyle bir şey yapacaklarını.Zararı olmaz inşallah.

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    her gün kalfa yerleri faraşla süpürmüyor mu? :D:D. ya zamanında uğur dündar neler gösterdi bize biz bunlarla büyüdük arenada falan. zeytini ayakabı boyasıyla boyuyolardı ya :D

7. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Tabi burası Türkiye az önce kaşıklarken arada ufak bi böcek çıktı türünü tam keşfedemedim belliki direk toplayıp çuvala doldurmuşlar.Tabi adamlar bir insanın bunu kaşıklayıp yiyeceklerini akıl etmediği için çok da titiz davranmamışlar belliki.O kadar yiyorumda bu hayvan yeminin yüz gramında nasıl 60 gram karbonhidrat 10 gram protein olduğunu aklım almıyor resmen bir öğün yapıyor bunun yüz gramı :D inşallah bir işe yarıyordur kendimi kurban bayramına hazırlanan inekler gibi hissediyorum :D

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    yanlız sindirilemeyen lif açısından çok zengindir bu yulaf kepeği o açıdan fazla abartma yerken.
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Eylül 2014 ---
    özelikle et yumrta gibi yemeklere sabah satlerinde lit katmak ve kabızlığı önlemek amacıyla katıp karbonhidrat kaynağı olarakta hem kulanablirsin akşamlarıda salata türü şeyler eklersin yemeğe yulaf yerine.

9. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    işte bilmiyorum bu işin ideali nedir sitede 100 gr yiyende 50 gr yiyende var.Yemem gereken miktar ne ? Benim metabolizma biraz garip çalışıyor günde 2 büyük boy pizza bir dürüm 3 4 tane poaça artı abur cubur yiyince ancak kilomu koruyabiliyorum.Baya bi yemem gerek bir şeyler olabilmesi için.Artık hayatımdan pizza gibi ürünleri çıkarıp böyle doğal hayvan ürünlerine yönelmeyi düşünüyorum ama nasıl bir beslenme programı uygulayacam karar veremiyorum.Sitede yazılan programlarda 100 gr et yüz gr tavukfalan gibi şeyler yazmışlar ben bu programları uygularsam 2 ayda Somalili çocuklara dönerim.Spor yapmadığım dönemlerde karbonhidrat içeren yiyecekler hariç 400 500 gr tavuk ya da et tüketiyordum günlük kilo almıyorum.

10. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle bu hayvan ürünü değil migrosta kahvaltılık bölümünde satılıyor. 2.isi 500 gram tavuk neki kilo aldırsın.

11. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    500 gram tavuk protein anlamında karbonhidrat ayrı genelde 1 tane makarnayı haşlar gün içerisinde sürekli yerim kahvaltıda da işte klasik yumurtasıdır peyniridir cart curt.Kiloyu korumak için yaptğım şey kilo kaybetmeye yatkın bi vücudum var.Kahvaltılık bölümünde satılan yulaf ezmesi ben yulaf kepeğinden bahsediyorum bildiğin hayvan yemi bu.
    Yulaf Nedir
    1 . Buğdaygillerden, en çok hayvan yemi olarak yetiştirilen otsu Bitki (Avena sativa).
    2 . Bu Bitkinin tanesi.

12. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    sence ben yulaf ezmesiyle yulaf kepeğini karıştıracak birimiyim? migrosta yulaf kepeğide satılıyor hata bendekinin markasını söyliyeyim "doğalsan" diye bir marka başka çeşit markalrında ürünleri aynı reyonlarda var.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Eylül 2014 ---
    birde ona bakarsan patateste yemiyordu kimse eskiden sonradan moda oldu bunun gibi bir çok gıda mevcut zamanla değeri bilinen. şu anda gayet kahvaltılık bir ürün yulaf ezmeleri ve yulaf kepekleri.

13. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    100 gr tüketeyim o zaman günlük kahvaltıda ya da ara öğünlerde bakayım bir işe yarayacak mı.İnşallah bir sıkıntı yaşamam.

14. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    yulaf ezmesiyle kepeğinin farkı şu merak edenler olablir birinin lifleri kısmen sindirilebilir lifler (ezmesi) diğerinin ise posa dediğimiz sindirilemeyen liflere sahip(kepeği). her ikisindende gün içinde mümkünse sabah ve öğlen saatleride tüketilebilir akşam tüketilmese daha iyi çünkü bol karbonhidrat içeriyor. akşam daha fazla sıpanak veya salata türü şeyler iyi gider.

15. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Peki bir soru daha sorayım kusura bakma senide yoruyorum ama bu beslenme işine şimdiye kadar çok fazla kafa yormadım.Karbonhdirat tüketiminin bi çeşitliliği var mı ? Mesela ben hergün makarna yesem karbonhidrat ihtiyacını gidermek için kafi mi ? yemek yapmayı uğraşmayı seven biri değilim genelde pratik gıdalarla işimi görmeyi düşünüyorum.Mesela ben bir günlük tüm karbonhidrat ihtiyacımı yulafla karşıladım bi sorun çıkarır mı bu ? yulafın sağladığı karbonhidratla makarnanın sağladığı karbonhidrat arasında ne fark var ?

16. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    çıkmaz yulaf makarnadan iyidir klisemik endeks olarak. makarna kana hızlı karışacağı için seni doyurmaz acıktırır ve insülin salgılatır. kana daha yavaş karışan yulaf her zaman makarnadan iyidir.

Sayfayı Paylaş