Yulaf ezmesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Zümrüd-ü Anka tarafından 27 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bugün ilk kez yulaf ezmesi aldım ve deneyeceğim.Tadının baya kötü olduğunu okumuştum.Bazı arkadaşlar içerisine değişik tatlar katsada düzgün bir kıvamı yakalayabilen yok sanırım :) Aranızda yulaf ezmesi kullanan varsa günde kaç öğünde kullanıyorsunuz ne kadar kullanıyorsunuz ve içerisine hangi besinleri eklersek bize daha faydası olur.Yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

2. wixxx

wixxx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam bunla ilgili 55 tane konu var yemek tariflerine bakabilirsin.

3. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Baktım hocam bir çoğu yumurtalı.İşin kötü yanı yumurtanın beyazıyla aram iyi değil.Artık zar zor yemeye calışacağım.

4. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Birşey daha eklemek istiyorum bazı yerlere baktım genelde kilo vermek için kullananlar var ben ise kilo almak için almıştım bu ürünü.Yinede kilo almamda yardımcı olur mu acaba ?

5. wixxx

wixxx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    hocam bilgi eksiğin çok onun için soru soruyosun farkındayım ama burda anlatmak çok uzun sürer. Kısaca anlatıyım baklava yiyerekte kilo verebilirsin yumurta beyazı yiyerekte kilo alabilirsin önemli olan günlük aldığın kalori yaktığından çok olsun temel mantık budur. Yani 1 çay bardağı yulafla yersen kilo alamazsın ama 2 su bardağı yulaf günde 2-3 tabak pilav yersen kilo alabilirsin.

Zümrüd-ü Anka bunu beğendi.
  6. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Karbonhidratın yanında ek ilave olarak almıştım hocam.Eyv bu bilgi yetti bana teşekkürler yorum için.

7. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Yulaf ezmesini tatmadan tadı hakkında bi yargıda bulunmamanı öneririm belki beğenebilirsin belli olmaz :).
    Bi kaseye yulaf ezmesini doldur ve muz dilimle. Üstüne yeterince sütü koyup 15 dk kadar beklet sonra ye. Al sana yumurtasız bi tarif üstelikte forumda bu ve bunun gibi bir sürü yumurtasız tarif var.
    Kilo alıp vermen tamamen günlük aldığın kalori ile ilgili. Yulaf ezmesi zengin ve sağlıklı kaiteli bir karbo kaynağı istersen çok tüket kilo al, istersen az tüket kilo ver.
    Yumurtayı da haşlanmış tüketmek zorunda değilsin tavada az yağ ile de yapabilirsin.

Zümrüd-ü Anka bunu beğendi.
  8. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Başta cevabınız için teşekkür ederim hocam.Yumurtaya formülü buldum 10 liraya kaşar alıyorum basıyorum alta kaşarı beyazdan eser kalmıyor :) Yulafı biraz yedim ağzımı kuruttu şimdi pilav üste dediğiniz yapıp karbonhidrat kreatin ve vitamini çakıp 1 saat sonra spora :)

Sayfayı Paylaş