yulaf ezmesi yemenin yolu

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve M0ssento tarafından 13 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 76 üye.
  1. Hobb

Hobb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Pakedi 4'e bölüyor ve her kahvaltıda 125 gram yiyiyorum. Orta boy bir cezvede süt kaynatıyorum içine de iki çay kaşığı bal atıp karıştırıyorum sonra ballı sütü yulafın üzerine döküyorum bir avuc kadar da kuru üzüm atıp yiyiyorum. Tadı o kadar da kötü değil her şeyi sıcak yemeyi sevdiğimden dolayı sıcak sütle çok güzel geliyor bana.

2. ph0enix

ph0enix Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Valla Yulaf Ezmesi Yumurtayla Felan yenmez :) en iyi yöntem : yoğurt da yulaf ezmesini dökcen sonra incir , kaysı , biraz muz küp küp şeklinde dökcen tadından yenmez tavukdan daha güzel :) oluyor benim için siz nasıl yiyemıyorsunuz banlamıyorum :)

3. Smhciksin

Smhciksin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar daha yeniyim forumda pekde bilgili değilim 120 kilo idim 108 ya düştüm ve 25 kilo fazlam var diyet yapıyorum ama her gün aynı şeyleri yemek sıkıyor forumda gezerken konuya geldim arkadaşlar ne amaçla tüketiyorlar faydası varmı zararı varmı bilgilendirirmisiniz yeni arkadaşları .

4. healthyman

healthyman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  5. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    en az 100 gramı sadece ılık suyla karıştırıp yiyorum :) diğerleri çok daha agır geliyor

6. RespectMyPower

RespectMyPower Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yarım yağlı süt ve 1 ölçek protein tozu ( Optimum extreme milk chocolate ) ile yiyorum sabahları hem protein ihtiyacımı karışılıyorum hemde yulafa gayet güzel bir tat veriyor süte alternatif üzüm suyuda kullanıyorum arada bana biraz tatlı geliyor o zaman tatlı sevenler için ideal olabilir.

7. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    yesil elmayi rendeleyin uzerine tarcin.

8. eyup.dede

eyup.dede Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    ben sabah kahvaltısı olarak tüketiyorum yulafı, hem doyurucu hemde tok tutuyor.

önceleri süt ile denedim, yiymedim. şuan bir kase içine yaklaşık 100 gr yulaf + 100 gr yoğurt + 1 çay kaşığı sağlam bal ( kilosu 50 TL acı ve çok güzel kokulu bişey :) )

içerisine ilerleyen zamanlarda yarım muz da atmayı düşünüyorum

9. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Ben yulafı müsli şeklinde yiyorum kuru meyveli yada sade yulaf varsa elimde

1 elma 1 portakal 1 muz dilimliyorum tabağa koyuyorum üzerine yoğurt döküyorum üzerinede yulafı döküyorum onun üzerinede tarçın

tadı çok güzel oluyo

10. ccann_

ccann_ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Göz kararı ananas suyu ekleyin güzel ve kolay yenilebilir bi tat oluyor biraz bekletebilirsinizde

11. block34

block34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nestle müslü ile karıstırın üstüne süt dökün tadını bile almıyorsunuz arada kaynıyor :)

12. KAYAM

KAYAM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BB düzenli olarak 1 aydır yapıyorum yediklerime içtiklerime dikkat ediyorum amacım biraz hacimlenmek, yulaf ezmesi aldım sabahları kendim karışım hazırlayıp yiyorum ama çok fazla bilgim yok acaba yanlışmı yapıyorum bir zararını görmekten korkuyorum,
    Yulaf ezmesini tam olarak kilo almak içinmi kullanıyoruz, yoksa içerdiği yoğun karbonhidrattan dolayı mı?
    Sabahları kahvaltıdan sonra ara öğün olarak bir kasaye yaklaşık 100gr yulaf ezmesi 20gr protein tozu ve mısır gevreği süt ile ilave edip öğle yemeğinden önce tüketiyorum .
    Yaptığım doğrmudur salondaki hocalarım fazla bilgili değiller bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

13. KAYAM

KAYAM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BB düzenli olarak 1 aydır yapıyorum yediklerime içtiklerime dikkat ediyorum amacım biraz hacimlenmek, yulaf ezmesi aldım sabahları kendim karışım hazırlayıp yiyorum ama çok fazla bilgim yok acaba yanlışmı yapıyorum bir zararını görmekten korkuyorum,
    Yulaf ezmesini tam olarak kilo almak içinmi kullanıyoruz, yoksa içerdiği yoğun karbonhidrattan dolayı mı?
    Sabahları kahvaltıdan sonra ara öğün olarak bir kasaye yaklaşık 100gr yulaf ezmesi 20gr protein tozu ve mısır gevreği süt ile ilave edip öğle yemeğinden önce tüketiyorum .
    Yaptığım doğrmudur salondaki hocalarım fazla bilgili değiller bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

14. semican

semican Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben meyve suyu ekliyorum. Ama Dimes %100 olanlardan. İlave şeker yok. Sütle çok aram yok :)

15. victory44

victory44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    lifatif+çiğ badem+çiğ fndık+hafif kavrulmuş fıstık+dut kurusu+kuru üzüm+ceviz+yoğurdu karıştırıp afiyetle yiyorum :) lezzet konusunda da bi sıkıntı yok ;)

16. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    cidden iyi fikirmiş yarın sabah denicem bunu

17. mrsevimli

mrsevimli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 su bardağı yağsız sütü bir kaba koyup kaynama noktasına gelmiyecek şekilde hafifçe ısıtın daha sonra gramajınıza göre eti lifalifi içine dökün. 1-2 dakika beklerseniz yulaf daha yumuşak bir hal alacak ve en sonunda bir yemek kaşığı harnup pekmezinizi ( keçiboynuzu pekmezi ) ekleyin. Yulafın tadı hafif kırılıyor yumuşadığı içinde rahat yeniyor. Bunu soğuk sütlede denedim ama aynı kıvamı yakalayamıyorsunuz.

18. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    içine ne kattıysam etki etmedi.etti 3-5 gün sonra yine o yavan tadı gelmeye başladı.
    ben de sıcak su ile karıştırıyorum bi kaşık yulaf alıp çiğnemeden direk bi yudum su ile yutuyorum.5-6 kaşıkta bitiyor 50gr yulaf.

19. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    50 Gr yulaf ve 200 Ml sütü ısıtıp yiyince daha iyi oluyor. Hafif macun kıvamına geliyor ama benim hoşuma gidiyor. Ot gibi gelmesinden iyidir diye düşünüyüyorum. ( Bu arada kakao ve tarçın katıyorum içine )

20. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    8-10 yumurta akı, 2 ölçek whey (wheyin aroması önemli) benim whey vanilyalı olduğu için 4-5 tatlı kaşığı nesquik, göz kararı kahve (hem tat versin hemde sabah tükettiğim için uykumu açsın diye) varsa glutamine, bcaa creatine bir kaç ölçek. Ve süt. Blenderda 2-3 dakika karıştırıyorum. Kuruyemişçiden aldığım fındık,fıstık,ceviz,badem,dut kurusu,incir,kayısı,erik kurusu vb. (15 lira tutuyor tutmuyor hepsi) yemişleri yulafla karıştırıyorum. Üç buçuk, dört saat tok tutuyor beni. Yaklaşık 3 hafta yetiyor bana. Hem RespectMyPower dediği gibi sabah ki proteinimide almış oluyorum.

Sayfayı Paylaş