Yulaf Ezmesi ve Lor Peyniri (En Lezzetli Halleriyle)

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve elite35 tarafından 28 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Özellikle yulaf ezmesi hakkında bir sürü konular görüyorum, ama çoğu oldukça uğraş istiyor.
    Ben size kendi uyguladığım şekilde sunacağım. Oldukça basit fakat kalori miktarı yüksektir.

Malzemeler
    50 gr. Yulaf Ezmesi.
    1 su bardağı Yarım Yağlı Süt.
    20 gr. Tahin, 30 gr. Pekmez ile hazırlanan Tahin-Pekmez karışımı.
    Yapılışı
    Yulaf ezmesini derin bir tabağa koyuyoruz, ardından hazırladığımız tahin-pekmez karışımını üzerine döküyoruz.
    1 su bardağı sütün çeyreğinden az kısmını bu karışıma ekliyoruz. Güzelce karıştırdıktan sonra geriye kalan sütü hazırladığımız Yulaf Ezmesiyle birlikte içiyoruz.

Besin Değerleri
    480 Kcal, 50 gr. Karbonhidrat, 16 gr. Yağ, 15 gr. Protein (Bitkisel proteinler dahil)

Şimdi lor peynirine geçelim. Gerçekten ne yaptıysam yiyemedim şu peyniri. Yağsız olanları sade tüketildiğinde boğazdan geçmiyor. O yüzden öğünlerde tükettiğim yoğurtla kombine ettim. Lor peynirini yediğinizi bile farketmiyorsunuz. Yoğurt tüketmeyen arkadaşlar, zaten yoğurt kalorisi düşük bir besindir programınıza eklemenizde fayda var.
    Malzemeler
    100 gr. Yağsız Lor Peyniri. (Teksüt ya da Yörsan)
    100 gr. Yarım Yağlı Yoğurt.
    5 gr. Çörek Otu.
    5 gr. Zeytinyağı.
    Yapılışı
    Yoğurdu derin bir tabağa koyduktan sonra üzerine lor peynirini ekliyoruz. Ve karışımı yemek kaşığıyla iyice eziyoruz. Bir süre sonra lor peyniri yoğurt kıvamını alacaktır zaten. Ardından zeytinyağı ve çörek otunu ekliyoruz. İyice karıştırıyoruz. Sonra dilediğiniz şekilde tüketebilirsiniz. Ben makarnamın üzerine döküyorum.
    Besin Değerleri
    270 Kcal, 9 gr. yağ, 5 gr. Karbonhidrat, 21 gr. Protein

Herkese afiyet olsun. Deneyenler yorumlarını paylaşırsa sevinirim. Lezzet konusunda garanti ediyorum, denemeye değer. Herkese kolay gelsin.

claw77 ve utkux54 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş