Yulaf ezmesi ve diyet

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve heartLess tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. heartLess

heartLess Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İzmir
    herkeze iyi çalışmalar..
    bazı başlıklara baktım ama tam olarak göremedim cevabımı
    Şuan diyet dönemindeyim kardiyo ile yağ yakma çabasındayım...
    Sabahları kahvaltıda genelde 1Tam yumurta 2Beyazı 1dilim orta boy peynir sekersiz çay:)
    arada sıradada yulaf ezmesini 1Tam yumurta 2beyazı ile çırpıp güzelce tavada pişiriyorum öle yiyorum ama aklıma takıldı ben ekmeği hamur işini kestim ama bu yulaf ezmesinin besin değerleri ekmek kadar sanırım kilo verelim yağ yakalım derken dahada kilo almayalım bunu öğrenmek istiyorum diyet döneminde kahvaltıda yulaf ezmesi tüketilmelimi tüketilmemelimi?
    yada sizin kahvaltı için önerilerinizi bekliyorum çalıştığım için pek özen göstererk hazırlayamıyorumthums:

2. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    diyet döneminde de olsa kaliteli karbonhidrat tüketmek gerekir. Yulafın 100 gr. 60 gram civarı karbonhidrat, bunun dışında kaliteli yağlar ve bolca lif vardır. Bunlar sağlıklı bir diyettin olmassa olmazlarıdır. En yoğun diyet döneminde bile(istisnai durumlar hariç misal anabolik diyet) karbonhidratı vücut ağırlığı*1gr. ın altına düşürmemek gerekir. Sabah alınan kompleks karbonhidrat son derece önemlidir ve gün boyunca vücudu tok, performanslı ve sağlıklı tutmaya yardımcı olacaktır. Diyet döneminde, antremandan 2 saat civarı önce yine kaliteli kompleks karbonhidrat alıp antreman sonrası karbonhidrat alımını kısmak daha mantıklıdır.Böylece vücut, antremanda yağ yakımı için gereken enerjiyi bulacak ve sonrasında da günlük alınan kalorinin verilenden az olması nedeniyle yağ yakacaktır. Tabi, bu dönemde kas kaybetmemek adına , alınan proteini artırmak ve karbonhşdrat alım zamanlamasını iyi yapmak gerekir..

jimraynor ve Despo bunu beğendi.
  3. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Bence sabah alınan karbonhidrat ın hiçbir zararı olmaz aksine gün içerisinde gereken enerji ihtiyacını karşılar ve diyet in getirmiş olduğu halsizlik ortadan kalkar. Diğer öğünlerde protein ağırlıklı beslenmen senin faydana olucaktır. Benim düşüncem öğle yemeğinde de karbonhidrat alımının gerektiğidir ( sınırı aşmamak kaydıyla ) çünkü gün içerisinde hareketli olduğumuzdan vücut unda enerji ihtiyacı olduğundan bu ihtiyacı proteinlerden ve kas dan temin etmemesi için yeteri kadar karbo alınmalı.

Sayfayı Paylaş