Yulaf ezmesi önerisi

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve beefyuk tarafından 29 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. beefyuk

beefyuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    merhabalar.

yulaf ezmesini çoğumuz hazmedemiyoruz. ve denediğim bir tarifte çok güzel bir sonuç aldım, bunu sizlerle paylaşmak istedim.

1 kase süt
    isteğe göre yulaf ezmesi
    6-7 adet cicibebe bisküvisi

bunları sütün içinde 10 dakika bekletin ve yulafın tadını bastırıyor bisküvi. siz nasıl yenebilir hale getiriyorsunuz?

2. Palker

Palker Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Bu tarifte pek güzel gelmedi bana. Bebe bisküvisi ve sütü sevmem ama kolayca yiyebilirim bence yulafada böyle bir tarif gerekli. Çok iyi olmasına gerek yok ama bebe bisküvisi + süt tadına yakın olmalı yenilebilirlik açısından.

3. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Tamam bebe biskuvisinin tadı guzel olabilir ama şekerli ve yağlı body için pek uygun değil ben genelde yulafi balla yemeye çalışıyorum bali abartmadan tabiki birazda sütle karıştırın 20 dk bekleyin yumusasin daha iyi oluyor

4. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Yoğurt hurma yulaf fıstık. Yoğurt ve yulafı çiğ karıştırıp beklerim yumuşar sonra hurmayı ufaltıp atarım şekerini karıştırınca salar tatlanır. Fıstıkları 2ye böler atar yerim. Fıstığı atmadan mikser mi biçici mi neyse adı çekip daha homojen kıvama gelince fıstık atarım. Yoğurttaki Kekremsi tadı almak için de hurma atmadan süt ekleyebilirsiniz çok az yulafı da yumuşatır. Cicibebe yiteceksen hiç yeme zaten yulaf. Yulaf da abartıldığı kadar değil yani cicibebe vs. abur cuburu bünyene sokmana değmez. Hurmadan kana hızlı karışan yulaftan yavaş karışan karbo alırsınız; süt yoğurt fıstık da protein.

Sayfayı Paylaş