yuksek kalorili besinler?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve derekhale99 tarafından 23 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Okulum felan var vakit olmuyor. Sabahlari ve öğlenleri yenilebilecek yuksek kalorili besinler önerebilir misiniz?

2. Kerem B

Kerem B Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    bandirma
    Enwrji baarlar var ama fazla gelebilir biraz 500-1000 kalori falan oluyolar en az :)

3. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
  4. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Findik çok iyi ama çok pahali enerji barini kendim yapabilir miyim

5. nerede24

nerede24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    kalori demek aldıgınız besinlerin vucutta yakılınca ortaya çıkan enerji demektir. yani vucuda enerji vermesi demektir. o yüzden kaloriden daha çok, kaloriyi oluşturan besin değerleri k.hidrat, protein, önemlidir.

bu yüzde öncelikle vucudunuzla ne yapacagınıza karar verin. kalori yüksek demek iyi demek değildir. mesela fındık çok iyi bir enerji kaynagı ama bir o kadarda yağ deposudur. ve malesef yağlarda kas gelişimine etki etmez. ve malesef bu spor bazı şeylerin olmasını gerektiriyor. öğrenci bile olsanız bir avuç fındık yerine, çantanızda soguk meze şekline getirilmiş tavuk taşısanız çok daha iyi olur.

acı ama gerçek.

fındık besin değeleri. protein : 12,6 k.hidrat : 16,7 iken yağ 64 dür.

6. Kerem B

Kerem B Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    bandirma
    Findik ve badem nasil kas gelistirmez kardesim gunde bir ince belli bardak yemis yemek icindeki yaglar ve aminoasitler sayesinde testesteronu tetikleyip kas yapimina yardimci oluyor tabiki bazi seylerden kismak sartiyla kilo almak istemeyenler icin mesela 1 ekmek daha az falan yersin olur biter.

7. nerede24

nerede24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    burda soru fındıgın kas geliştirip geliştirmeyeceği değil, yüksek kalorili besin tavsiye isteğidir. ekmeği az yemekle fındıktan alınan yağın dengelenmesi oneriside ayrıca çok enteresan. şuda bir gerçekki içtiğin suyun bile kas gelişimine faydası var. ama fındığın içindeki yağ oranı ile sağladıgı etkiyi - zararı göz önüne alırsan öyle bardak bardak yenecek bir şey değil. kaldıki soruyu soran arkadaş birkez daha diyorum alternatif besin önerisi istiyor. lutfen soruyu ve cevabı bu bağlamda dikkate alın.
    siz bu bilgileri arkadasa ve bu yazıyı okuyanlara vermeden testoyu desteklıyor amıno asıt ıhtıva edıyor dıye alternatif beslenme maddesi olarak verin tavsiyeyi, yesinler alternatif gıda diye bol bol ondan sonra zararı ne sana ne bana zararı ona.
    yahu benim beslenme programımın tum gununde 3018 kalori, 184 protein , 47 gram YAG var. :) fındık tek başına benım tum gun beslenme programımı yag acısından gecıyor.
    yapmayın arkadaslar. lutfen etki tepki meselesi. pekı soyleyım bana ben 64 gram yag ıceren fındıgı yemek ıcın 47 gram yag ıceren programımın hangısınden keseyım.
    el insaf. ha gunde bır kaç tane ye. o ayrı.

ayrıca başka bir topikde bu konuda tartısılmış.
    https://www.bodyforumtr.com/threads/fındık-ve-bademin-kas-gelişimine-faydası-varmı.100072/

artık herkes soyledıgını soyledı takdir okuyanların.

Son düzenleme: 24 Eylül 2014
  8. Kerem B

Kerem B Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    bandirma
    Bir su bardagi ceviz veya badem tas catlasa 5-10badem veya 3 tane ceviz eder buda yine tas catlasa 5-20 gram kaliteli yag demek ve bu sana kilo aldirmaz sifa verir burdda tek sey kilo alip almamak olmamasi lazim gobek yapmak vs. ki yapmaz gerekli olan vitamin minerallere katkida bulunursun.

Sayfayı Paylaş