Yorumlarinizi Bekliyorum!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve d.t.m. tarafından 6 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. d.t.m.

d.t.m. Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    VÜCUT GELİŞTİRME ANTRENÖRÜ -MİLLİ SPORCU
    Merhaba arkadaşlar...Sitenize yeni üye oldum vede body building konusunda az da olsa deneyimli sayılırım.4 sene kesintisiz body yaptıktan sonra ara vermek zorunda kaldım 3 sene kadar bir süre.Şimdi yeniden başladım ama bazı detaylar var ki akıl karıştırıcı.Öncelikle salonu bıraktığımda 105 kg civarıydım.1.75 boy a o kilo cok.160 kg a varan benc press basabilecek bir durumda bıraktığımı da varsayarsak belli bir kas kütlesine ve birikime sahiptim.Ardından yıllar icinde çok aşırı kilolar aldım.Gectiğimiz sene 135 kg dan 95 kg a düştüm 3 ay gibi bir sürede...Katı ötesi bir diyet vede spor...günde 18 km yürüyüş sabah 1 saat bölgesel calışma...Sonuç bu...Vede diyete ara verir vermez 2-3 ay icerisinde 20 kg civarı geri aldım...Tahammülüm kalmadı artık bu duruma.Vede salona yeniden başladım.Nasıl calışılacağı konusunda yeterli bilgim var ama biliyorsunuz acelecilik insanoğlunun en büyük düşmanlarından biri.Body yapmaya başlayalı 4. gün.L carnatin 550 mg ,weiders super aminos vede whey protein destekli bir diyete girdim...Gerci diyet denme ama amac büyüyüp daha fazla kas kütlesi bunun sonucunda da daha cok kalori ve yağ yakımı.4. günde iki kilo verdim toplamda.Sabahları 550 mg lık l carnatin hapımı iciyor her yemekte bir ölcek 40,5 gr whey proteini yani günde 3 ölcek,vede salona gidecegimde 3 adet aminoasit gelince de 3 adet iciyorum...Salona ilk başladıgınızda ara verenler ıyı bılır tutulmaların yanı sıra kas şişer vede zamanla iner.Ama aşırı derecede şiştiklerini hissediyorum.Vede 2 kg da kilo kaybım var...Sabahları 4 yumurta vede protein tozunu karıştırdıgım 200 ml sut iciyor öglenlerı cok az karbonhidrat yani nerdeyse 1 kucuk haşlanmış patatesin yanında 1 tavuk gögsüne yakını yiyorum...akşam da ayni...Vede dediğim gibi tozu da kullanıyorum.Sizce bunun sonucu nereye varacak???Uzun vadede yağ yakımı vede kas artışı planlıyorum şimdilik herşey yolunda gibi ya sizce???

2. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    Re: YORUMLARINIZI bekliyorum!!!

metabolizmanızı kilitlemiş olabilirsiniz,sıkı diyetler sonrası bu olabiliyor...tekrar kilo almanızın nedeni de bu...acele veren genelde acele alır unutmayın...aynı anda kas yaparken yağ eritmezsiniz, ama uzun süre ara vermşsiniz,kısa bir süreliğine olabilir aynı anda, vücut alıştığı andan itibaren duracaktır...önce amacınızı belirleyin, kas arttırımı mı yağ eritimi mi...sanıyorum yağ eritmeyi seçeceksiniz...o halde günlük öğün sayınızı 5-6ya çıkarın...proteini yüksek karbonhidratı sınırlı, yağı az bir diyet gerekiyor size...aslında "low carb" denen düşük karbonhidratlı diyet de yapabilirsiniz şu aşamada...işe yarayacaktır...ama hangi diet olursa olsun şimdiden karnitin kullanmaya başlamayın...ileride vücut kg vermede yavaşlamaya başladığında kullanırsınız....4 günde 2 kg vermek makul değil, verdiğinizin büyük kısmı sudur....
    öğün sayınız az...arttırmanız gerek...günlük toplam kalori alımınızı hesaplamanız ve buna göre yemeniz gerek...şu an az yiyorsunuz...bunun sonu nereye varacak? hızla kg vermeye devam edeceksiniz...bir süre sora yine metabolizmanız kilitlenecek...ve kg vermeniz duracak...bu şekilde olmaz...daha fazla yemeniz gerek...uzun vadede yağ yakımı ve kas artışı planlıyor olsanız da bu olamaz...ya kas artışı hedefleyip ona göre besleneceksiniz (ki, bu zamanla kas kütlesi artışı ve kas/yağ oranında değişim sebep olacak,yağların toplam kg.daki oranı düşeceği için düşük yağ oranı oluşacak ama mevcut yağlarınız yerinde duracak)....ya da yağ eritimi hedefleyeceksiniz ve buna göre besleneceksiniz (bu durumda da mevcut kaslara yenileri eklenmeyecek, ya da sizin durumunuzda çok az eklenecek, ama toplam yağ miktarınız zamanla azalacak)....sizin anahtarınız sabır....

Sayfayı Paylaş