1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yorumlar ve Program Önerisi

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve preston tarafından 14 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

VG'ye başlayalı çok uzun bir süre olmasına rağmen her sene 3-4 ay yapıp bırakıyordum.2 sene hiçbir şey yapmadıktan sonra, şimdi 10 aydır düzenli olarak yapıyorum.Elde olmayan nedenlerle son 2 ay öncesine kadar beslenmem çok düzenli değildi.Son 2 ayda ise vücut altyapınında etkisiyle kendini göstermeye başladı diyebilirim.

Eksiklerim çok biliyorum ama zamanla hepsinin üstesinden geleceğim umarım.Bana göre en büyük eksik kanatlarda.Bir türlü geliştirmeyi başaramadım.Abdominalleri ise belimdeki ağrılar yüzünden çalışamıyorum.Bu yüzden ileride definasyona girince hafifde olsa belireceğini düşünüyorum.

Son olarak boyum 1.70 kilo 66-67 (başlangıçta 62) kol 35 (başlangıçta 29.5) bel 84.Diğer ölçüleri bilmiyorum.Salonda ölçtürünce yazarım.Ayrıca 2 hafta önce protein tozu kullanmaya başladım.Amacım çok define bir vücut değil.Hafif define hafif bulk bir vücut istiyorum.

Yapıcı eleştirilerinizi ve en önemlisi de hocalarımdan bir program önerisi istiyorum mümkünse.

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    verilmesi gerektiği gibi pozlar verdiğiniz için teşekkür ediyorum yönetim adına..
    fakat yaşınızı da belirtmelisiniz sağlıklı yorumlar için..

preston bunu beğendi.
  3. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 25.Üniversiteye 20 yaşında geldim ve her yıl 3-4 ay bu sporu yaptım.Daha sonra son sınıf, iş hayatı derken 2 sene elime ağırlık almadım.Şimdi de 10 aydır devamlı yapıyorum.Sadece bacak pozu vermedim keza bacak çalışmanın önemini geç kavrayanlardanım.Şimdi çalışmaya başladım.

Yaza kadar 3 ayım daha var.Bu üç ayda belirgin bir vücut için çalışacağım.Sonrasında yüksek lisansın bitmesiyle askerlik olacak galiba.Ama fırsat bulduğum her yerde şartlar elverdiğinde çalışmaya devam edeceğim.

4. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    tebrik ederim... iyi görünüyorsun!
    ben de senin gibi program önerisi bekliyorum ancak malesef daha öneride bulunan olmadı :( sen de benin gibi bir süre bekleyeceksin sanırım...
    saygılar!

preston bunu beğendi.
  5. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Güzel vücut , göbeği eritirsen ve kanatları biraz daha çıkarırsan ideal üstünde güzel bir vücudun olcak yaz için..

preston bunu beğendi.
  6. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım fotoğraflarda olduğumdan daha yağlı görünüyorum.Dışarıdan bakan herkes ne kadar zayıf olduğumdan bahsediyor.Hatta çoğu kimse kolu,göğsü görmeden vg yaptığıma inanmıyor.Bir aralar haftada iki gün kardiyo yapmaya başlamıştım salondaki hoca;

-Olum neyine kardiyo yapıyon.Zaten zayıfsın iyice zayıflayacaksın.Git önce 5-10 kilo al.

demişti.Nasıl olacak bilmiyorum.Koşarsam zayıflıyorum ama bir şekilde göbek çevresindeki biriken yağı da eritmem gerek.Bu konuda tavsiyesi olan var mı?

7. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ters mekik ve alet üzerinde ayakları karın hizasına çekerek yapılan hareket..

preston bunu beğendi.
  8. muration

muration Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muh
    Yer:
    istanbul
    Arkadaslar yuzlerce program onerisi bu sitede ve baska sitelerde mevcut

Sihirli bir program bulamazsiniz, kendiniz deneme yanilma yoluyla size en cok yarayan hareketleri ve rutinleri yakalamalisiniz. Zira her bunyede farklilik gosterebiliyor.

fotolar icin de nacizane yorumum su: hacimlenmen gerekiyor sanirim, bunu icin de $u soguk gunlerde super set ler ve piramit setleri onerebilirim, cunku havalar isindikca hacim yapman zorlasacaktir, cok iyi bir beslenmeyle takviye etmelisin. diyete simdi girme, mayis basi piramit setleri birakir, normal rutine gecersin, bir ayda o gobek gider kesin ve net. yazin da guneslenip bronzlasinca, seni kimse tutamaz.

saygilarimla

preston bunu beğendi.
  9. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    muration haklısın mevcut program önerileri var... ancak belli bir süreden sonra programların kişiye özel olması gerekmiyor mu? flexor hocanın programlarının devamı olarak 5. ay programı 6. ay programı diye hazır programlar yapılsın, kimse de sıkıntıya düşmesin... olabilir mi böyle birşey? tabiki hayır...
    preston neden fotolarını koymuş? neden ölçülerini kişisel bilgilerini yazmış? çünkü bundan sonra hazırlanacak olan program ona özel olacak... eksiklerini kapatıp mevcut olanı daha da ileriye götürmeye yönelik olacak...
    saygılar...

preston bunu beğendi.
  10. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    sırta ii yüklenmişin...tebrik ederim..ben de göbek ve gögüse ağırlık verdim..

preston bunu beğendi.
  11. muration

muration Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muh
    Yer:
    istanbul

Aycan 1903 bak ne yazmisim yukarida..

Resimlerde kisilerin zayif noktalari belirlenip, o noktalari calistiran hareketler soylenebilir ama sen bunu calis, sunu su kadar set yap demek yanlis olabilir.. Dedigim gibi, herkesin her hareketi yapma sekli ve gordugu yarar farkli..

preston bunu beğendi.
  12. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    muration program önerisi bekledim gelmedi... kendim oturdum bi program hazırladım bir kimse ona da yorum yapmadı...
    En azından programımda olabilecek hataların değerlendirilmesini bekledim onu da yapan yok...
    ne yapalım... en iyi öğrenme yaparak yaşayarak öğrenmedir... öğreneceğiz biz de...

preston bunu beğendi.
  13. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım haklısın muration.Havalar ısınıncaya kadar yağlanmayı takmayacağım.Yazın nasıl olsa havalarında ısınmasıyla metabolizma hızlanıyor.Üzerine de kardio+diyet olunca tadından yenmez :) Ne demişler ;

"Wanna big, eat big" thums:

14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Preston gecen sure zarfında uyguladıgın program ve gelısmenle ılgılı bıze bılgı verebılır mısın..Ayrıca yenı fotolar koysan fena olmaz..

15. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Bencede en mantıklısı bu olur.Birazcık bulk ondan sonra cardio+diyet= fit bir plaj adamı.:D

16. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Malesef üzücü bir olay oldu.Bileğim sakatlandı ve bir ay kadar bırakmak zorunda kaldım.Yeniden başlayalı 3 haftayı geçiyor ancak bilekten korktuğum için antremanlardan tam verim alamıyorum.Özel bileklikle devam ediyorum ve fazla ağır giremiyorum.Havalar ısındığından dolayı da kol hariç ölçülerimde biraz düşüş var galiba.Ölçmedim psikolojik de olabilir.Haziran sonunda güncel resimleri eklerim.

Bu arada kısmetse ağustosda askere gidiyorum.Sıcak bir zamanda gideceğimden askeri antremanlar sonrası ciddi kilo kaybına uğrayacağımı tahmin ediyorum.Bu yüzden olabildiğince bulk gitmeye çalışacağım.Orada alet edavat bulursam vg'ye devam tabiki...Askerde sporla ilgili tecrübesi ya da tavsiyesi olan var mı acaba?

17. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    öncelikle geçmiş olsun...

askerde spor olarak tüfekli ve tüfeksiz hareketler yaptırırlar, koşu yaptırırlar...

dediğin gibi bulk gidersen orası senin için bi nevi definasyon ortamı olacaktır.

protein alımı yönünden sıkıntı yaşamazsın çünkü hemen hemen her yemekte et yiyeceksin :) "hay Allah yine mi et???" diye yakaran arkadaşlarım vardı :)

beslenme ve uyku saatlerin de düzene girecek (tutacağın nöbetleri saymıyorum :) )

orada senin için problem olabilecek tek şey ara öğün eksiliği yaşaman olacaktır, onu da gittiğin yerin özelliklerine göre gidermeye çalışabilirsin...

başarılar ve bol şans dilerim...

preston bunu beğendi.
  18. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Jelibon ye bol bol bileğine iyi gelecektir, Glucosamine de başka bir takviye.

preston bunu beğendi.
  19. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    JELİBON MU?Köpekbalığı kıkırdağını da tavsiye eden olmuştu ama jelibonu ilk defa duyuyorum.Hatta şimdi hemen çıkıp jelibon alacağım.Bu ürünü tavsiye etmenizdeki etken nedir?İçerisinde yararlı bir madde mi var acaba?:shock:

20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    büyükbaş hayvan jelatini içerdiği için sanırım önerdin..neden önerdiğini yazmalıydın..

preston bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş