(Yorumlarınız değerli benim için ) TEKRARDAN TOPARLANDIK

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve babaoglu31 tarafından 15 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. babaoglu31

babaoglu31 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Sakatlık nedeniyle aranın ardından başlıyalı 5 hafta oldu ve ciddi toparlamalar yaşadım bulk dönemine girdim 64 kilodan 70 kiloya cıktım göğüsüm 94 e düşmüştü tekrardan 102 oldu kasların kendini hatırlamasıyla 5 hafta kadar bir sürede eski halime döndüm dahada iyi oldum diyebiliriz bulk dönemiyle birlikte tek bölgeye geçtim maks ağırlık 6-8 tekrar 4 set olarak kısa antremanlar yapıyorum ve büyüme cidden farkettiriyor sorusu olan arkadaslar varsa tek bölge olsun bulk dönemi olsun bırakıp başlamak istiyenler olsun sorabilirler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

SmartEolution bunu beğendi.
  2. di3mf

di3mf Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Gelişim çok güzel tebrik ederim , daha üst seviyelere gelmenizi cani gönülden diliyorum.. Birkaç sorum olacak ;

Bulk'da günlük ortalama alınması gereken yağ oranı nedir ? Şuanda 3.300-3.500 arası bir beslenme programı uyguluyorum fakat yağ oranını iyi ayarlamak zorundayım , aksi halde skinny fat olacağım :)
    Bunun dışında , 2-3 sitede denediğim kadarıyla günlük ortalama almam gereken karbonhidrat miktarı 400 civarları çıkıyor fakat bir site nedense 550 gr/gün olarak bir hesap çıkardı , bu çok yüksek değil mi ? Tamamlamayı başaramıyorum.
    Son olarak günlük almam gereken 400-450 gr karbonhidrat için farklı besin alternatifleri önerebilir misiniz? Makarna - esmer pirinç gibi şeylerden bazı günler bıkmış olduğum için yeterince büyük öğünler tüketemiyorum. Haşlanmış Patates güzel bir alternatif gibi fakat onunla ilgili internette verilmiş olan besin değerleri tutarsızlıklar gösteriyor.

Biraz uzun oldu fakat değerli vaktinizi ayırırsanız çok minnettar olurum :)

3. babaoglu31

babaoglu31 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi bulk döneminde 400 gr karb yeterli olucaktır hesaplamalarında fatsecret uygulamasını kullanabilirsin kolay kalori olarak say zeytinyagı günde yarım caybardagı icebilirsin tam buğday ekmegi kullanabilirsin gayet iyi oranları var ve bir kac hocaya sordum kullanılabilir dedi 100 gr de 55-60 gr karb veriyor lorla birlikte bazı öğünleri işte kaçırdıgım icin yagsız sekilde tost yapılabilir kuruyemiş kullanabilirsin hem sağlıklı yağ hemde gayet iyi kalori kaynağı 550 gr çok yüksek karb yag olarakta günlük 80gr a kadar yag alıyorum bunun icine zeytin yağını katmıyorum yaptıgım yemeklere az tereyağı katıyorum bulkda oldugum icin sevdigi tariflerden bir kaçını paylasabilirim yufka tavuk ve lor peyniri tavugu yagsız soteleyip lor peyniriyle yagsız tavada gösleme seklinde yapabilirsin tadı iyi ve değerlide gayet güzel tam buğday lafası alıp ince oluyor değerleride kötü değil tavukla dürüm yapabilirsin bazen böle pratik şeylerede kaçmakta ben zarar görmüyorum insallah okurken sıkılmazsın ve yararlı olur hedefine ulaşmanı cok isterim iyi günler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

SmartEolution ve di3mf bunu beğendi.
  4. di3mf

di3mf Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yeterince aydınlatıcı oldu çok teşekkür ediyorum eline koluna sağlık :)

SmartEolution bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş