Yorgun Spor Yapmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve uykusaati tarafından 28 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. uykusaati

uykusaati Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Forumu biraz inceledim. Böyle bir konu bulamadım.

Bazı günler az uyuyabiliyoruz. Vücudumuzda bir kırgınlık-yorgunluk durumu oluyor. İş yerinde gün boyunca gitmiyor bu hal üzerimizden.

Benim sorum şu:
    Öncesinde spor yapmaktan değil de uykusuzluktan veya hafif hastalıktan kaynaklanan yorgunluk durumunda vg çalışmanın sıkıntısı var mıdır?

Bugün öyle bir hal içindeyim. Dün gece uykumu iyi alamadım. Gün boyu bir yorgunluk vardı üzerimde. Şimdi eve gidip spor yapacağım.

2. 0quzhann

0quzhann Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    böyle durumlarda rejenerasyon antremanı yapmanı öneririm.Bunlarda; yüzme, koşu, yürüyüş gibi.

Hafif ama tempolu bi şekilde vucut yorulduktan sonra dinlenmeniz hem vucut kaslarını yeniler hemde ertesi gün için hazır hale gelir.

Hastalık ve yorgunlukların sporla tedavisi gerçekten mümkündür.

3. uykusaati

uykusaati Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Dün yaptım sporu. Performansım bayağı bir kötüydü. eskiden 7 barfiks çekerken dün 4ü zor çektim. Şınav çekerken çok kötü değildi. Programı tamamlamadım ama. Hem yoruldum, hem de sıkıldım. Bıkkınlık durumu oldu.

bu yaptığımın kas yapmaya yardımı oluyor mu? yoksa ben boşuna mı kendimi yordum.

4. uykusaati

uykusaati Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar bu konu benim için önemli, bilgili arkadaşların paylaşımlarını rica ediyorum.

5. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Bende sizinle aynı durum içerisindeyim. Ne yaparsam yapayım uykumu yeterince alamıyorum. Hafta içi her sabah 7' de kalkan biriyseniz haftanın sadece bir günü çok geç yatağa girmek bile bütün hafta uyku düzenini bozmaya yetiyor. Bende kronik yorgunluk olduğunu düşünüyorum bir çok kişide bu durum vardır buda antrenmanlarda isteksiz olmamızı ve aksatmalarımıza neden oluyor. Bu sporda disiplin ve dinlenme çok önemlidir.Kendimden örnek verecek olursam kış aylarında hasta olduğum günlerde bile çok hafif dahi olsa antrenmanlarımı aksatmadım.Size naçizane tavsiyem fiziksel olarak çok yorgun geçirmediğiniz ve aşırı derecede uykusuz kalmadığınız hiç bir antrenman gününü aksatmayınız.

6. Darkness123

Darkness123 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    University Student
    Yer:
    Marmarice
    Merhaba arkadaslar,
    Size tavsiyem vücut yorgun olduğu veya halsiz olduğunuz durumda VG yapmayın zaten fazla verim alamazsınız. O gün dinlenin bol bol meyve tüketin...

Saygılarımla...

Sayfayı Paylaş