Yolumu Belirlemeliyim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve calliou_2001 tarafından 22 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. calliou_2001

calliou_2001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Değerli arkadaşlar merhabalar,
    Foruma üye olarak aranıza katılmış bulunuyorum. İlk mesajımda size içinde bulunduğum durumu ve idealimi yazmak istedim. Buna istinaden deneyimlerinize ve bilginize dayanarak beni yönlendireceğinize inanıyorum.

27 yaşında 1.76 boyunda 110 kiloyum. Daha evvel defalarca spora kalkıştım. Askerlikte düştüğüm 81 kiloyu saymazsak, spor yaparak maksimum 101 kiloya kadar gerileyebildim. Ama 101 olana dek yaptığım spora ek olarak beslenmemden en ufak bir taviz vermemiştim (sahi bu kiloda olmamın sebebini de beslenme olarak değil de daha çok uzun süreli hareketsiz bir iş yapmama bağlıyorum ya neyse :) )

Bünyemde bir sorun mu var bilmiyorum. Ne zaman zayıflasam, bu kiloya tekrar geri dönüyorum ve 109 veya 111 olmuyorum hep aynı kiloda kalıyorum. Zayıfladığım zamanlarda ise çok kolay hastalanıyorum, gün içerisinde sık sık tansiyonum düşüyor, burnum kanıyor, ayılan bayılan bir tip oluyorum :badgrin: 110 kiloya geri döndüğümde deyim yerindeyse turp gibi oluyorum ve göbek dışında hiç iri duran bir yanım olmuyor. Fizik olarak aileden geniş omuzluyuz ve hangi tahlili yaptırdıysam ortak görüş metabolizmamın inanılmaz hızlı çalıştığı ve kas - yağ dengesinin karın bölgesi dışında diğer yerlerde çok iyi olduğu şeklinde söylendi. (bu kiloda 36 beden pantolon bile giyebiliyorum düşünün :D )

Neyse çok lafı geveledim sanırım... Arkadaşlar spor salonuna yazıldım tekrar ve bu bölgede en iyisi, istanbul'daysa sayılı mekanlardan birisi.. Dünya para bayıldım.. Hocanın teki geldi ölçtü biçti beni geçmiş dönem hocaların aynısını söyledi (vücut çatın çok iyi belli yani bu vs vs vs vs vs) fakat tuttu bana sadece ve sadece 20 dk koşu, 20 dk bisiklet ve 20 dk uzay yürüşü verdi.

Verdiği programı yaparken inanılmaz isteksizim. Her ne kadar ter atsam da kendimi yormadığımı hissediyorum. Yani o 101 kiloya düştüğüm zamanlarda eve geldiğimde kolumu kaldıracak mecalim olmazdı anında sızardım ama ertesi gün yine spor yapmak için acaip sabırsızlanırdım. Bir şevk vardı yani içimde. Şimdi aval aval koşturmanın beni sadece dizginlediğini, sınırlandırdığını düşünüyorum. Evimin yürüme mesafesinde 5 dk uzaklığında olan bu yere sırf bu yüzden gidesim yok. (oysa öteki spor salonu bana inanılmaz ters ve uzak bir yerdeydi ve uğruna her akşam arabayla dünyanın yolunu gidiyordum)

Eski salondaki azmi tekrar yakalayabilmem için mental olarak yapmam gereken nedir? Ne gibi bir psikolojiye sokmam lazım kendimi? Ayrıca hocanın salladığı program haricinde yüksek olmasa bile düşük ağırlık enstürmanlarını da kullanarak tamamen kilo vermeye yönelik yapabileceğim bir program tavsiyeniz var mıdır? Amacım kaslı bir görünümden ziyade göbeği yok etmek tabi bunu yaparken sarkık da durmamak :)

Not: QNT 'nin protein tozu da var evde iki kutu onları da bu programla birlikte tüketmek istiyorum ayrıca.

2. sthammer

sthammer Guest

salona ayırdığınız bütçeyi uzman bir diyetisyene giderek ya da daha detaylı tahliller yaptırarak kullansaydınız daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Aynı boydayız ben de zamanında 100'e kadar çıktım, o kiloda hızlı metabolizma ?

Sayfayı Paylaş