Yolda giderken insanların yüzlerine bakamıyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve draxex tarafından 2 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. Muay-Thai

Muay-Thai Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Bak kardeşim , aşırı özgüven sorunu olan birisiydim.Çok zayıftım , boyum kısaydı ama sonra kendi kendime oturup mahkeme yaptım ve bu sorunlarımı büyük ölçüde aştım.

Bir örnek vereyim , tanımadıgım bir kıza face uzerınden hayatta konuşamazdım eskiden ama 1 ay önce ne kaybederim ki ? , benim için ne düşünürse düşünsün ben kendimi bilirim diye geçirdim içimden ve kıza yolladım mesajı.Ardından 1 hafta konuştuk , daha sonra buluştuk , 1 haftada sürekli buluşup birbirimizi daha iyi tanıdık , şuan çıkıyoruz :)

Ve bu kız benim şansım oldu inan , çok öfkeli , çok sinirli birisiyim ama bu kız beni sakinleştiriyor nedense :)

Herneyse "bana abaza der" düşüncesiyle hareket etseydim , sadece bu dünya tatlısı kızı başkalarına kaptırmış olucaktım :)

Yani hayatını yaşıcaksın be arkadaşım , daha sonra son pişmanlık fayda etmiyor.

Bu arada yanlış anlaşılmayayım , beğendıgım kızada öküz gibi bakmam :) Göz göze geldiğimizde , hafif tebessüm ederim çeviririm kafamı :)

Bu sıkıntımıda yeni aştım mesela geçen yolda gidiyorum bi baktım , karşıdan kollarını 1 metre sallaya sallaya yürüyen bir tip geliyor , yaklaştıgımızda kafamı hiç çevirmeden direk suratına baktım elemanın , direk çevirdi kafayı :) Birşey demeye kalksa zaten hazırım..

Bizim halkımızın %40'ının genlerine işlemiş böyle artist artist hareketler , ama geri vites yapmazsan ve kendinden emin bir şekilde gider yaparsan inan bi tarafları yemiyor.Fizik hiç önemli değil , cesur olman yeter.

Son düzenleme: 2 Mart 2012
  2. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Valla yürürken istek dışı sinirli bakıyorum yani çevremdekiler öyle söylüyo :D Yürüyüş desen zaten robot gibiyim:).Biri tip tip bakarsa gözlerinin içine içine bakarım o çevirmeyene kadar çevirmem.Önceleri kızlar konusunda biraz utangaçtım kızla göz göze geldiğimizde hemen gözlerimi kaçırırdım.Sonra hiç kimse için kendini kasmaya değmiceğini anladım rahat davranıyorum.Milletin düşüncesine göre hareket edersen hiç bi şekilde rahat edemezsin yemek yerken dahi :).

3. FedoR

FedoR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    biraz çekingenlik var galiba seni açmak lazım. Biraz ortam yap açılırsın :D

4. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Yarın sabah kalktıktan sonra bak 0 dan başla herşeye ne kaybedersin hiç birşey olmamıs bu eski olaylar gibi 0 dan başla ve normal davranma çalış bi dene :)

5. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    yolda yürürken insanların yüzüne niye bakıcanki ben onu anlamadım. yolda yoluna bakacaksın.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:30 ----------

ozamanda yemegene bakacaksın.

bırak bakmayı bakışmayı biri sana bakıyorsa baksın ilk defa mı yemek yiyen biri görüyor ben tabiri caizse yemeğe saldırıyorum kim bakıyorsa baksın orda başka işe konsantre olacaksın yemege konstanre ol sen.

wallcroft9'69 bunu beğendi.
  6. cross

cross Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
  7. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Muay-Thai kardeşim tavsiyelerin için çok teşekkürler aklımda bulunduracağım dediklerini.

Yorum yapan herkese çok teşekkürler bu dediklerinizi yapmayı deniyeceğim şu öz güven eksikliğini yıkmaya çalışacağım İnşAllah.

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    mesela bende metroda falan gıderken bana bırının gozlerını dıkıp bakmasını hıc sevmem uyuz olurum sınırım tepeme cıkar

zaten normal hayatta oldukca asabı bırıyım . ama asla tartısma yada kavgaya gırmem fakat bırı benım gozumun ıcıne ıcıne bakrsa kı bu kısı erkek kız farketmez uyuz olurum

sankı ıslerı yokda bana ne bakıolar l.n derım . bır kac kez kızlarla bıle tartısmısımdır ole yazları ozellıkle oldukca ırı yarı bırı oldugum ıcın yazın da sıxcak oldugu ıcın bole kısa sort ustune sureklı tshırt gıyen bııryım trabı dıkkat ecekıorum ama bole bır kızın benı bastan asagı surkelı ssuzmesı asla hosuma gıtmez

kı ben oldukca sıcak ve sosyal bırıyım ama dedıgım gıbı tanımadıgım bırının benı suzmesı asla hosuma gıtmez ve medenı bır seymıs gıbıde gelmez

sehır hayatında bence herkes kendı ısıne bakmalı kımse ole bırını suzme falan yapmasın yanı alsın dergısını okusun ne bılım muzık dınlesın cunku benım gıbı hoslanmayanlar var

ama sana tavısyem etrafını ıncele ama bırıne gozunu dıkme yanı bırını uyuz edercesıne suzmek vardır bırde etrafa bakarken anlık goz goze gelmek ıkıs ayrı seyler :)

mesela ozellıkle bır kızla goz goze geldın ( bak sakın suzme ıle karıstırma ) kafanı baska yone cevırmene gerke yok asıl o zman kız ıyyy sapık a.bza der . en guzle yapıcagın sey kucuk bır bas selamı vermek ve konusmadan merhaba dercesıne dudakalırnı oynatmak ve baska yere dogru bakmak yanı yau senı ızlemıorum ne bakısun kı sımdı merhaba deyıp gecerım demek gıbı :)

yanı bırıne dık dık bakmak kotudur ama goz goze gelır ya herkes :)

hem kızlarla goz goze gel ya bu yasta bugun gozune bakan yarın ne bılım ıste olur yanı bıseyler :)

ben taksım metrosunu sıkca kullanıyorum ve bazen gayler de bınıyor ya adamlar dık dık bakıor tabı benımde tepem atıyor ama asla kavga etmem sakın kalırım ben yıen merhaba deyıp baska yoıne bakarım yada telefonumu cıkarırım oyun oynarım yada muzık dınlerım :)

*l.an nıye gayler san bakıor ne ıs dmeyın bole garıp sacma bır cekımım var bara gıderım gıder 3-4 kızla sohpet ederım ama kesın 1-2 gay de gelır benle sohpet eder :) ben kızı alır cıkarım :) gayler avucunu yalar :) bır keresınde parfum alıken bıle oldu kız geldı hmmm begndınız sanırım dedı dedım evet cok guzle bır kokusu varmıs . kızda bu sıralar gay erkekler oldukca sık alıyor emınım sızde begnceksnız dedı :) bende hı hı tabı deyıp parfumu aldım yanı ne dıyım ya :) tıpten mıdır nedır tobe tobe :)

9. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    danny boy metroda bu dediğin çok oluyor :) insanlarla gözgöze gelmek sıkıntı degil olağan şeyler bunlar ama uzun süreli süzmeler dediğin gibi sıkıntı verir.
    geçen yaz 4lüye düştüm iki bayan ikiside birbirleriye arkadaşlar tabi tam karşımda göz hapsine aldılar beni. karşımda biri küfür etse heralde daha az rahatsız olurdum :D kalktım yerimi değiştirdim. sanıyorum çoğu insan böyle bi durumda rahatsız olur. olmayacak adam başka bi boyuttadır başka bi ruh halindedir heralde.

wallcroft9'69 ve Danny Boy bunu beğendi.
  10. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende de oluyor böyle durumlar... Özellikle kız filan karşıdan gelince kendimi kasıyorum , ama erkek oldu mu göz göze geldik mi o gözünü kaçırmadan asla kaçırmam ve her şeye hazırlıklı olurum o an :D:D

Kızlarda böyle durumun olması sanırsam pek kızlarla muhabbetim olmadığı için :D Ama bu durumu aşmam lazım , sıkıntı oluyor :)

11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    oda kotu ama yanı erkekte olsa abı ole bakma yanı adam ynlıs anlar her tıpte adam var cunku

Body06 bunu beğendi.
  12. mlhemr26

mlhemr26 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Sosyal Cesaret Tekniği

İnsanlarla ilişkilerinizde kendimizi daha güvenli ve daha cesur ifade etmek istiyorsanız,size önereceğim bir kaç madde işinize yarayacaktır.

-Her gün tanımadınız 10 kişiye selam verin.
    -Her gün tanımadığınız biriyle ayaküstü 5 dakika konuşun.
    -Önemli bulduğunuz köşe yazarları ve yetkililere elektronik posta gönderin.
    -Konuşmacıya soru sormak amacıyla birkaç konferansa katılın.
    -Her gün hiç tanımadığınız bir insana bir iyilik yapın.

Alıntıdır

Body06, Ocensers, ---RamSes--- ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. Dr.house

Dr.house Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sosyal fobi denir ona tek belirtisi o degil mesela toplumda yemek yemek istemessin konuşmak istemessin sesin titrer vs . ama sosyal oldukça yenersin sorunu bendede vardı

özgüven eksiligi detected

14. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Haklısın ama sorunlu adam zaten kendini hemen belli ediyor , öylelerine zaten biraz daha ihtiyatlıyım :)

15. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    umutsuz olma, ama yardım al...

evet bence senin acilen kendine olan güvenini arttırman ve kendini diğer insanlardan değerli veya değersiz görmemen lazım...eğer inançlı birisiysen ve bazı fikirler kafana yerleştirildiyse yetişme çağında, ve bu öğretilen düşünceler gerçek hayata uymuyor ve kimse değer verip yaşamıyorsa, o takdirde kendini diğer insanlardan soyutlayıp çekiyor,uzak duruyor olabilirsin...Bu tedavi edilir ama senin istemen lazım...ayrıca bir ömür devam edebilen, kendinle ilgili bazı fikirlerden kaynaklanıyor olma ihtimali yüksek...bende dönem dönem yaşıyorum bu tip toplumdan soyutlanma halini...cesaretim çok yüksek ve mantığımda hayli geniş olmasına karşın, çoğu insanın yaşam ve davranışlarını, ahlaksızlıklarını sevmiyorum ve asla dostluk kurmam...ayrıca insanların bozulmalarını ve çirkin işlerle dolu bir hayatları olduğunu görüp anlayınca tedbirli bir yaşam içindeyim...bir insana dik dik bakmak resmen saldırmakla eşdeğerdir... çok çirkin ve aşağılık bir davranıştır...ama toplumun ahlakı düştükçe bu davranış artarak devam ediyor...mesela kahvehanelerde, sokak kafelerinde, umuma açık yerlerde gelen geçeni bakışlarıyla rahatsız eden bir çok insan görmek mümkün...burada başkalarının bakışlarını kontrol etmek mümkün değil ama, yinede kötü ve fesat insanların bu davranışını çekmekde psikolojik anlamda ileriki zamanlarda sorunlar çıkarır...insan dost olmadığı ve sayılmadığı yerde, ortamda kalmamalı bence...kişisel öz güveni arttırmak için yardımcı anlamda bazı reçeteli ilaçlar var...aşırı utangaçlık içinde iyi...mesela serozat...en iyisi bir psikoloğa gidip bilinçli yardım almak...çünkü a dan z ye tüm hayatını etkiler...bu iş kızla veya evlilikle geçen bir şey değil haberin olsun...ya herkes gibi sınırsız bir kafayla engelsiz yaşayacaksın, yanlış-günah vb. düşüncen olmayacak...yada biraz olsun destekler ve hobiler ile farklı konulara yönelip bu düşünceleri görmezden geleceksin...

16. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Allah katında herkes eşittir imanını genişlet evlat:)bench_O

Sayfayı Paylaş