Yol gösterin Vg + Yüzme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Disinfected tarafından 16 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Disinfected

Disinfected Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba dostlar,

Artık kafaya koydum VG sporuna başlayacağım. Ama nereden nasıl başlayacağımı bilemiyorum.

Öncelikle vücut bilgilerimi vereyim.

Boy: 165 cm
    Kilo: 75 kg

Vücut olarak genetik geniş sayılabilecek bir vücudum var. Kemiklerim o kadar iri değil. Amacım oranlıtı fit bir vücuda sahip olmak. Spor geçmişim hiç yok diyebilirim. Sadece üniversite yıllarında yurtta 1 sene kadar kaldım. Bu süre içerisinde günlük 100 mekik 100 şınav çekmeye çalışıyordum. Hemen hemen de hergün bu rakamı yapıyordum fakat bilinçsiz olduğumdan ve beslenme olayından dolayı çok bir faydasını görmedim. Spor olarak tüm geçmişim bu diyebiliirm.

Şuan sabah 8:00 akşam 18:00 işte haftanın 6 günü çalışıyorum ve devamlı bilgisayar başındayım. Herhangi bir hareket söz konusu değil.

Sabah 10:00 da işyerinde kahvaltı ve yine işyerinde 14:00 de öğle yemeği yiyorum. Akşam pek bişi yediğim söylenemez.

Oturduğum sitenin yüzme havuzu var. Orada hergün yüzme imkanım var.

Yakın çevremde spor salonu yok. O yüzden evde kendim çalışmam gerekiyor.
    Ev de çalşmak için ise; 26 Kg vinly dumbell seti ve koridor barfiks barı aldım.

Ürünleri geçen hafta aldım. Geldiği gün bir çalışma yapayım dedim. 3 kg'lık dumbellarla çalıştım. 1 hafta kendime gelemedim. Her yerim ağrıdı.

Aklıma gelen kendimle ilgili verebileceğim tüm bilgiler bunlar. Bu bilgiler ışığında orantılı fit bir vücut için nasıl bir program veya ne yapmamı önerirsiniz.

Son düzenleme: 16 Haziran 2013
  2. Parliament

Parliament Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Forumda yeni baslayanlar için program ve hareketlrrin yapılışı mevcut.

Sayfayı Paylaş